Grille II 17cm Cannon / Trumpeter 00378 / 1:35
Witam wszystkich
Długo nie wytrzymałem z zamkniętym pudełkiem w szczególności że wczoraj odebrałem lufę do niego z RB Models.
Jak na razie skleja się go bardzo przyjemnie... pomijając fakt że tak jak słyszałem opinie trzeba troszkę po szpachlować tu i ówdzie.

Na początek zdjęcie z porównaniem wielkości tego kolosa.
İmage
Nawet KingTiger jest od niego mniejszy...
İmage
İmage
A na tych zdjęciach można zauważyć miejsca gdzie trzeba będzie po szpachlować

Jacku nie będę ukrywał faktu że zależy mi na twoim patronacie przy tym modelu...
İmage
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz
To bydle trzeba będzie malować pistoletem lakierniczym Tongue Na tym zdjęciu stug wygląda super.
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
Też kiedyś tą bestię zrobię.. podoba mi się ten pojazd. Moja rada - nie rób tego modelu "na hura". Spokojnie, powoli, bez pośpiechu. Będziesz miał dylematy - pisz.
Odpowiedz
Większe to to od Morsera Karla ? Ach te niemieckie wynalazki Wink
Warsztaty:
Leclerc
Grille ausf. H
Odpowiedz
(19-06-2012, 19:57)Piotr Koperski napisał(a): Też kiedyś tą bestię zrobię.. podoba mi się ten pojazd. Moja rada - nie rób tego modelu "na hura". Spokojnie, powoli, bez pośpiechu. Będziesz miał dylematy - pisz.

Na pewno się odezwę... chce żeby przy nim był kolejny postęp i żeby był lepszy od Stuga.

(20-06-2012, 00:39)PiotrEl napisał(a): Większe to to od Morsera Karla ? Ach te niemieckie wynalazki Wink

Kurde w sumie to nie wiem czy większy... długość wanny to 27cm
İmage
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz
No zgadzam się z Rafałem. Stug na zdjęciu wygląda faktycznie fajnie. :) Piotrek dobrze prawi, więc do roboty!! Wink
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Mała aktualizacja a zarazem mała ironia... przekładnia zamieszona na 8 stronie i kawałku 9... masa części ale efekt wydaje się być przyzwoity. Jest ona wsadzona na sucho i da się ją podzielić na dwie części... jeżeli są jakieś ale to proszę pisać.
İmage
İmage
İmage
İmage
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz
Kolumnę kierownicy wyszlifuj.
Odpowiedz
Kurcze jak nie otwierasz wnętrza to za bardzo się nim nie przejmuj, bo musiałbyś sporo popracować.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(20-06-2012, 16:00)Jacek Cieślak napisał(a): Kurcze jak nie otwierasz wnętrza to za bardzo się nim nie przejmuj, bo musiałbyś sporo popracować.

No właśnie oglądając Twój warsztat 17cm Kanone 72 (Sf) Geschutzwagen Tiger i warsztat brokeneagle Gerwertz Trammener (17cm kt grille) Stwierdzam że wnętrza raczej nie będę eksponował. Morze zrobię otwierany właz komory silnika i właz kierowcy... nie będzie za wiele widać. Ale bardzo chętnie poćwiczę wykonanie wnętrza... jeszcze nigdy nie robiłem a to przecież nie to samo co przy moich honomagach.
İmage
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz
Kurcze ale fajny warsztat napisałem, w ogóle poczytałem sobie wątek swój stary. Tak z chwalenia się, to bydlę gdzie było, tam zostało wyróżnione. Niestety zrobiłem totalnie spapraną podstawkę.
Z przyjemnością poobserwuję Twój warsztat - powodzenia.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Fajnie się tak czyta stare warsztaty... potem niektórzy mogą się na nich wzorować i wykorzystywać wskazówki tak jak ja teraz :duzyusmiech:

Po prawie dwóch dniach i prawie dwóch stronach instrukcji silnik prezentuje całkiem ładnie... wiem że jest w nim sporo niedoskonałości ale była to moja pierwsza walka z silnikami i przekładniami.
Te mechanizmy bardziej traktuje jako pole doświadczalne... dlatego podchodzę też do nich z niewielkim dystansem... nie jest to też tak że a nich sobie będzie tak sklejony i tak sobie go pomaluje.
Oczywiście wszelakie rady mile widziane.
No a teraz czas na zdjęcia...
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz
A może by warto zaryzykować i pokazać to wnętrze? Pomaluj minią, zapudruj trochę na piaskowo i dodaj trochę plam z oleju i będzie. Żal by mi było taki silnik schować.

Masz już jakiś plan na malowanie?
İmage
Odpowiedz
(21-06-2012, 19:19)Tomasz Hejmo napisał(a): A może by warto zaryzykować i pokazać to wnętrze? Pomaluj minią, zapudruj trochę na piaskowo i dodaj trochę plam z oleju i będzie. Żal by mi było taki silnik schować.

Masz już jakiś plan na malowanie?

Tomku tak na 99% będę chciał wyeksponować środek... jeżeli malunki mi wyjdą to właz od komory silnikowej i właz kierowcy będą otwarte.
Zaś co do planów malowania to brak pomysłów... a może wy macie jakieś ??
İmage
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz
Nad malowaniem na razie nie myśl.. za dużo roboty przed Tobą.
Nie słuchaj i wnętrza nie pokazuj. Powinieneś pomyśleć nad zrobieniem tego pojazdu "w warunkach frontowych" bo obawiam się, że otwarte wnętrze może Cię przerosnąć.
Odpowiedz