Panther A spaet 1:35 DML
Chyba dorosłem do tego, żeby przedstawić warsztat na wyłączność tego elitarnego forum, gdzie krytyka ostra i celna, a szkiełko i oko specjalistów wypatrzy każdy błąd Angel

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem takiego oto, praktycznie gotowego do malowania modelu. Z własnej inicjatywy urwałem zapasowe ogniwa, które były zaklajstrowane na amen za pomocą CA. Na koniec wrócą na swoje miejsce, w związku z tym ograniczyłem się jedynie do zgrubnego zeszlifowania resztek kleju. Z białej szpachli Tamki zrobiłem fakturę resztek Zimmeritu.

Znawcy na pewno zauważą brak śrub mocujących listwy zapasowych gąsienic oraz absencje wśród samych uchwytów - połamały się podczas demontażu i tu prośba - gdyby ktoś miał je zbędne (skorzystał z plastikowych albo miał dubel z Abera) odkupię chętnie.

İmage

Malowanie takie

İmage

I pomaziany. Widać nieco niedociągnięć czy zacieków, ale powinno się wszystko ładnie wyrównać na koniec. Jakiś pomysł na obicia Zimmeritu?

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

Zapraszam do komentowania Cool
İmage
Odpowiedz
Jak na mój gust i moje umiejętności to mi się bardzo widzi ten malunek :duzyusmiech:
İmage
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz
Tomasz powiem Ciiii, będzie co z tego. :) Szkoda, że "szurcenów" ni ma... Wink
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Schurzen chyba będą, kiepsko się maluje układ jezdny w całości Confused Tylko nie psiknąłem podkładem Wink
İmage
Odpowiedz
Hehe, no cóż. :) Lufka świeżo po wymianie będzie?
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Fajnie, ale jak na moje gusta dunkelgelb mocno jasny. Dociągniesz jeszcze żeby nabrało lepszego kolorków.
Odpowiedz
Trochę filtrów pójdzie, ale mniej więcej taki odcień zostanie.
İmage
Odpowiedz
Ładnie TomekCool
jak będziesz kładł filtry to rozpiske zrób bo czeka mnie taka pokraka
İmage
Odpowiedz
Filtry u Ciebie będą mocno inne niżu mnie Sławku :) Na razie pojechał Humbrol 72, chyba dam jeszcze tylko jakiś brąz i na tym się skończy.
İmage
Odpowiedz
ekstra kicia, czekam na nowe fotki , Big Grin a jakim aerkiem go malowałeś? Kolory to Tamiya? Prosto ze słoika, czy coś kombinowałeś?
Odpowiedz
Dzięki Marcin, ale nie trafiłeś wcale Big Grin Aero Procon PS-269, Vallejo Model Color mieszane.
İmage
Odpowiedz
Fakt Tomku:duzyusmiech:
moją zmaluję inaczej ale jakby co to zapraszam do siebie Cool
wiesz co dwie głowy to nie jedna
Odpowiedz
Prezent od Kubusia dostałeś? Faktycznie świetnie sklejona :happy: a pomalowana... no też bardzo fajnie Cool to teraz kolejne pół roku zanim coś zrobisz dalej? Angry
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
(23-06-2012, 22:40)Sławek Małysek napisał(a): Ładnie TomekCool
jak będziesz kładł filtry to rozpiske zrób bo czeka mnie taka pokraka
İmage

Widzę, że ktoś zrobił ruchome zawieszenie... Pełen szacun Cool Ja mam słabość do tego typu rozwiązań. Fajnie wykonany model.
I jeszcze jedno... zapamiętaj sobie raz na zawsze, nie nazywaj nigdy panther pokrakami. Przenigdy... bo to świętokradztwo jest :duzyusmiech::duzyusmiech::duzyusmiech:
Mam nadzieję że nawierciłeś wydechy ...Angel. Blachy Voyagera? Jakie oceniasz ten zestaw?

A teraz podokuczam Tomaszowi...
Malowanie całkiem fajne. Jak dla mnie brąz ciut za jasny. Polecam gunzę C 41 lub miks z dużym udziałem tamiya xf-10. Tomku, zapomniałeś zaszpachlować baboli i nawiercić wydechów... sly Czepiam się tych wydechów, ale odrobina pracy daje naprawdę fajny efekt.
Kolor jakim malowano nowe lufy był jaśniejszy. Nie sugeruj się obrazkiem. Możesz pokusić się o nonszalancję i zrobić szarą lufę i miniowy hamulec :wink:.
İmage
Odpowiedz
Sorrki za pokrakę:duzyusmiech:
o ile pamiętam nawierciłem wydechy...kotka leży od stycznia w pudle muszę sprawdzićCool
zestaw voyagera dobry, notabene wystarczy na dwie takie kotki:happy:
żaluzje na wlotach zrobiłem też ruchome:happy:
to co pozostało wrzucę do pantery z Tamki jak również komplet kół które pozostały z tego zestawu, jak zdążyłeś zauważyć ta jest na stalówkach
Odpowiedz