Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leopard 2A4 czyli wielki kot po polsku - 1/16
Póki co wygląda świetnie. :)
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Zgadzam się, super wygląda tylko prosił bym Cię o wstawianie bezpośrednio linków do fotek a nie miniaturek, niestety obciąża to nasz serwerSad
Odpowiedz
Oki, popodmieniałem fotki.
Odpowiedz
Jak na razie się nie poddałem :) Jest kilka nowych elementów - zamontowałem silniki, złożyłem górną część kadłuba. Zacząłem też walkę z zawieszeniem. To co widać na jednym zdjęciu to będzie pierwszy wahacz (wahacz-tata).

Pierwsze kółko nośne (kółko-mama)k isi się w silikonie - jutro będę miał gotową formę (jak nic nie spartoliłem...) i pierwsze odlewy.

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
WIĘCEJ!! JA CHCE WIĘCEJ!!!! Big Grin
Odpowiedz
Witam

(24-07-2012, 13:22)vanhasen napisał(a): Pechowo tak się złożyło że zaraziłem się tym diabelnie drogim w leczeniu baklcylem i od jakiegoś czasu potajemnie klecę w domu "polskiego" Leoparda. Do mojej ciężkiej choroby walnie przyczynili się koledzy Bigtank i Bigmodel (pozdrawiam :duzyusmiech: )

I znowu wszytko przez ze mnie :duzyusmiech:

Ten Leo zaczyna mi się co raz bardziej podobać Wink

Pozdrawiam
Jacek
Moje  Blogi    http://bigmodel120.blogspot.com/
Bigmodel Walk Around    http://bigmodel1200.blogspot.com/

Odpowiedz
Super się zapowiada. Będę regularnie tu zaglądał Angel
Odpowiedz
Na froncie robót dotarłem do zawieszenia. Jest to najbardziej pracochłonny element, nawet pomimo tego iż nie robię własnoręcznie gąsienic.
Mam odlane koła, skręcone i "oblane" żywicą wahacze. Aktualnie odlewają się w wielkich bólach dekle kół.
W wielkich bólach gdyż zachciało mi się kiedyś kupić sobie kompresor stomatologiczny, który bezczelnie tylko dmucha, a nie chce ssać - w efekcie nie dysponuję podciśnieniem i moje form pełne są bąbelków powietrza. Nie ułatwia to niestety pracy Confused
Przede mną jeszcze koła napinające, podtrzymujące, bandaże gumowe i cała falanga różnych odbojników.

İmage
Odpowiedz
Prace nad zawieszeniem trwają, ale jestem już bliżej końca niż początku :)
Odlewam bandaże z żywicy udającej gumę i muszę powiedzieć - to okrutny test mojej cierpliwości... Ta żywica wymaga odczekania doby przed rozformowaniem, a zrobiłem tylko dwie formy.
W międzyczasie pobawiłem się z imitacjami spawów, kształtowaniem mocowań wahaczy i pociągnąłem dno kontrolnie farbą podkładową. Padło na czerwoną.

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Prosimy o większe zdjęcia. :)
Odpowiedz
Dzięki za sygnał - sam bym pewno nie zauważył :) Coś mi nie zagrało z linkami.
Odpowiedz
Spoko. Zrobiłbyś zbliżenie koła jezdnego? Coś mi piasta szponci..
Odpowiedz
Hello...........
A jakiej to gumy używasz do lania bandaży ? Mnie coś ta z linku denerwuje, swędzi tudzież drażni kurde ....
Może pobawię się też u siebie takie bajery gumowate...
Andrzej

http://www.artequipment.pl/index.php?p20...k-208g-42g
sie dłubie TKS  1/15
http://bigtank120.blogspot.com/
Odpowiedz
Ja kupiłem żywicę elastyczną UR5863 (w Progmarze).
Niestety nie mogę powiedzieć że jest doskonała - raz że długo żeluje, dwa że bardzo ciężko mi odpowiednio ją zmieszać. Składniki są dość gęste i ciężko odmierzyć odpowiednią ilość (przy naciąganiu do strzykawki robi się próżnia i nie wiadomo ile cm3 jest) - stąd co jakiś czas muszę odlew wywalić bo coś z nim jest nie tak Sad No i trzy - mają to w opakowaniach po kilogramie, odrobinę za dużo jak na samo odlewanie bandaży.

Generalnie - elastyczna żywica dla twardzieli.

Co do piasty to fakt - przekombinowałem i odbiega ona od rzeczywistości. Od siebie dodałem takie boczne występy.
Odpowiedz
Mały updejt - poskładałem do kupy zawieszenie, testowo założyłem gąsienice. Jeszcze nie jest całość ustawiona na gotowo, bo pewno dużo się zmieni po dodaniu reszty klamotów, ale to już jest mniej więcej to co ma być :)
Udało mi się też zflashować aparaturkę - wgrałem firmware dedykowany do czołgów.

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz