Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leopard 2A4 czyli wielki kot po polsku - 1/16
Hej, z racji tego że siedzę na delegacji i okrutnie się wieczorami nudzę wymyśliłem coś ciekawego :)

Proponuję wszystkim zainteresowanym budową Leoparda od podstaw udział w projekcie otwartym.
http://rctank.pl/forum/viewtopic.php?f=6...ead#unread

Mam nadzieję że się moderatorzy nie obrazicie na mnie za taką reklamę.
Odpowiedz
W sumie jak to u mnie zwykle - zmian szokowych nie ma, ale wrzucam fotki.

Tym razem na pierwszy ogień poszło jarzmo lufy i próba skonstruowania mechanizmu, który umożliwiłby uniknięcie walenia lufą w tył kadłuba. Wyszło mi coś takiego:

İmage

A z zewnątrz w zasadzie bez zmian - poza tym że znikają strażackie barwy i pojawia się zieleń:

İmage İmage
İmage İmage

Teraz na tapecie mam montaż elektroniki - w tym budowę uchwytu kamery, który ma być ruchomy i sprzężony z lufą.
Odpowiedz
Wieża częściowo ożyła :) I lufa nie wali w kadłub - sukces :)

https://www.youtube.com/watch?v=NZjta-_pIaE

Udało mi się też zamontować w niej większość elektroniki i oto efekt:

İmage

A wnętrze wieży chwilowo prezentuje się mniej więcej tak:

İmage

Czekam na złącze obrotowe - może przy jego pomocy dojdę z tymi wszystkimi kablami do ładu.
Odpowiedz
Przepraszam..?? Czy to jest widok z kamery.... w wieży.....??
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
No... tak, jeszcze taki bałaganiarski bo nie kombinowałem z ustawieniami. Tak na prawdę to są dwa nakładające się HUDy - jeden generowany przez elektronikę w modelu, drugi na komputerze.
Odpowiedz
O masakra... Bije pokłony.. Niesamowita praca...
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Z tym HUDem na teraz to nie było dużo roboty. Raptem poczytać, pokombinować i zlutować 3 kable na krzyż. Gorzej że ta elektronika bez odpowiedniego softu da się wykorzystać w czołgu może w 10% swojego potencjału. Autor obiecał "ardutanka" więc będę czekał Sad
Jak się nie wywiąże to kiedyś na jakiś copter się przerzucę :)
Odpowiedz
Zmiażdżyłeś mnie. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Już sam model jest wspaniały, a to co z nim robi wyposażenie hmm...... brak mi słów.
To jest wspaniałe.
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Następny wielki Leoś !!
Zakup w MARTOLI portfela nie boli
Odpowiedz
Dzięki za słowa uznania. Skłaniają mnie one jednak do spuentowania całego wątku - z przyczyn technicznych musiałem "zawiesić" powyższy projekt.
Zawiesiłem go, jednak się nie poddałem. Od czasu gdy budowałem Leo od podstaw mój warsztat zrobił ogromny skok naprzód, pojawił się całkiem akceptowalny model Heng Longa, w Armii Polskiej pojawiły się Leo A5 i idea Leoparda skutecznie przeewoluowała w to - http://rctank.pl/forum/viewtopic.php?f=83&t=1076

Czyli powstał model Leo spełniający większość początkowych założeń. Madeira jest w trakcie prac nad drugim egzemplarzem - polecam jego wątek bo robi to o wiele staranniej ode mnie :)

Dlaczego zawiesiłem ten projekt? Przyczyny są w zasadzie dwie:
- niewłaściwie dobrane silniki oraz przekładnie - przy tej masie modelu wszystko było ok gdy pracowały obie strony jednocześnie. Czyli jazda do przodu i do tyłu była perfect. Niestety pojedynczy silnik nie był w stanie "pchnąć" jednej strony modelu do przodu gdy drugi pracował na niższych obrotach. W efekcie - były problemy z jazdą po łuku (w kolejnych modelach zacząłem używać silników bezszczotkowych i problem zniknął,
- sama idea aluminiowej wanny z elementów klejonych na styk to pomyłka.

Do tego dochodzą przyczyny drugorzędne - zbyt rozbudowany system sprężyn amortyzujących zawieszenie, znalezienie o wiele lepszego rozwiązania problemu stabilizacji.

A jeśli podoba się Wam ten Leo to polecam dokopanie się na rctank.pl do mojego t-34 oraz mosiężnego Tygrysa :)
Odpowiedz