Wycinanie fragmentów modelu
Metoda ta może być użyta tylko w wypadku, gdy wycinany element jest nam niepotrzebny.

W prezentowanym przypadku będę wycinał siatki wlotów powietrza, aby zamontować fototrawionki.

Potrzebne narzędzia:

İmage

Wiertełka, skalpel, pilniki iglaki i pilnik do pazurów. Może być również obsadka do wierteł, ja chwytam w obsadkę od skalpela.

Na początku mamy coś takiego

İmage

Używając oczek siatki jako "ścieżki" wiercę otwory w ten sposób, aby otwory nie stykały się z planowaną krawędzią.

Ja użyłem zbyt grubego wiertła (cieńsze złamałem)!

İmage

Następnie prowadzę ostrze skalpela wzdłuż dziurek, zaczynając od najsłabszej krawędzi - w tym wypadku przednia. Można nacinać jednocześnie od góry i od dołu. Po osiągnięciu wystarczająco głębokiego nacięcia można spróbować przecisnąć skalpel czubkiem przez plastik.

İmage

Początkową fazę szlifowania można zastąpić delikatnym ścinaniem plastiku za pomocą skalpela. Należy jednak pamiętać, że lepiej zebrać kilka cienkich plasterków, niż jeden zbyt gruby.

İmage

Tak powstały otwór obrabiam pilniczkiem do paznokci. Ma on tą zaletę, że ciężko zrobić wżer, jeżeli nie trzyma się go równolegle do powierzchni. Iglaków używam do wyprowadzenia rogów i kątów.

Zapomniałem o zdjęciu końcowym Blush
İmage
Odpowiedz
Można też wycinać za pomocą rozgrzanego ostrza. Bierzemy nożyk/skalpel, nagrzewamy ostrze, i zanim ostygnie tniemy. Sprawdziło się to przy odcięciu błotników w t-28:
İmage
Odpowiedz
Hmm, ja wycinam w ten sposób, że nacinam coraz głębszą rysę w powierzchni, aż "przejdzie na wylot". Przy cięciu "na ciepło" można przedobrzyć i stopić potrzebną część modelu. Trzeba więc więcej precyzji. Moja metoda znowu wymaga cierpliwości. Co kto lubi.. Wink
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
W tym wypadku jest problem, bo ostrze rozpycha szczelinę na boki i można pokrzywić. Nie ma ideałów Wink Ciąg dalszy mam nadzieję nastąpi...
İmage
Odpowiedz
Widzę że zapomnieliście o poczciwej piłce włosowej zwanej u nas „laubzegą”.
Polecam piłkę czeskiej firmy Pichrt. Lupenková pilka jak mówią nasi sasiedzi z południa wyposażona jest w brzeszczoty spiralne (tną we wszystkich kierunkach i nie ma problemu z prowadzeniem) Producent posiada do niej brzeszczoty o grubości od 0,25 przez 0,35, 0,40 do 0,50 mm
A to link na stronę producenta http://www.pichrt.com/html/pilky.html
Chcesz znaleźć się w gronie ludzi akceptujących Ciebie takim, jaki jesteś? Przystań do z IPMS Świdnica – ludzi ze Zdolnego Śląska
Kliknij zatem:
http://www.ipmsswidnica.pl/index.php?opt...&Itemid=17
Odpowiedz