T-72M1 Tamiya 1:35 plus dodatki
Widziałem wiele T-72 na poligonie i na defiladzie :) oraz przy okazji różnych świąt. I skrzynki miały różne. Nieraz obok siebie na wieży znajdowały się skrzynki z kółkiem i gwiazdą. Często jest tylko jedna z nich, a na wielu zdjęciach widać tylko metalowe pasy a skrzynek brak. Jak będę w Braniewie to się chłopaków przy okazji zapytam o ten detal. Myślę, że sporo racji ma PiotrEl.
Odnośnie beczki.... Wermachtowskiej na T-72... Jestem całkowicie za! Czekam na najnowszy wypust z pewnej znanej firmy... Wink Będą zarąbiste beczki :) A wtedy... Kto wie... Ale na 99% zmienię pewnie plany co do malowania i zrobię z poniemiecką beczką. Albo może swie dać? Pożyjemy - zobaczymy.... Jutro - czas na drugą skrzynkę na wieżę i ..... Strach się bać - malowanie podkładem :) A dawno tego nie robiłem....
Odpowiedz
Czyli w sumie jak przypuszczałem z tymi skrzynkami - zależy co pozostało z poprzedniego ustroju, a co z nowszych/własnych już produkcji. Pamiętam, że gdy analizowałem ten szczegół u pojazdów w służbie FR, to T-72BM najczęściej miał skrzynki bez gwiazdek - po prostu same te 3 przetłoczenia wzdłuż przedniej ścianki skrzynki.
Odpowiedz
Wisa a przypadkiem po lewej stronie wieży nie powinno być skrzynki z sprzętem do odkażania pojazdu?
A jeśli nie sama skrzynka to przynajmniej stelaż.
o takiej:

İmage
Warsztaty:
Leclerc
Grille ausf. H
Odpowiedz
Piotrze - pokazałeś fragment mej fotki :) zrobionej na ćwiczeniach Dzik. Kwestię skrzynek rozwiązałem już w Braniewie - są zakładane tylko na czas wojny no i poligonów czy manewrów. Więc to miejsce pozostawię puste...
Odpowiedz
Wiem Witku bo sam mi ją swego czasu przesłałeś :) (Co prawda na modelworku mam inny nick.) Ja tam nie będę dyskutował bo widzę że masz informację u źródła, ale czy podstawa do której skrzynka była przykręcana nie jest przyspawany do kadłuba?

Edit

Przejrzałem fotki i już wiem.
Skrzynka wraz z podstawą jest przykręcana (swoją drogą ciekawe ujęcie :) )
İmage

Do dwóch przyspawanych do wieży elementów na tej fotce dobrze je widać

İmage

Fotki Tomka Mroczkowskiego
Warsztaty:
Leclerc
Grille ausf. H
Odpowiedz
Świetnie polutowana skrzyneczka - działałeś lutownicą elektryczną czy gazową?
İmage
Odpowiedz
Uffff :) Dwie skrzynki gotowe. Zdjęcia drugiej nie daję - wygląda jak pierwsza a może nawet ciutek lepiej Wink Praktyka..... Big Grin Noi czas - pierwsza skrzynka powstawała prawie 3 godz., druga już tylko 1,5 godz :)
Tomku, lutuję stacją lutowniczą. Palnik gazowy mam ale niedawno zakupiona stacja lutownicza to strzał w dziesiątkę! Co do palnika to miałem z nim wczoraj niezłą przygodę... Chciałem sobie ułatwić pracę przy zawiasach i postanowiłem grzebyczki z blaszki wyżarzyć. No i ledwo maznąłem grzebyk na zawias płomieniem a ten skurczybyk się od razu się stopił :) Z drugim efekt był podobny. Odechciało mi się wyżarzania na amen :)
Odpowiedz
Dzisiaj zrobiłem mocowanie do wieży jednej ze skrzynek. Massakra jakaś :)

İmage

İmage

İmage

Mam nadzieję, że po pomalowaniu będzie gites-majonez :)
Odpowiedz
No to wieża gotowa do malowania podkładem... Czy wszędzie dojdę surfacerem z aero? Się okaże "w praniu" :) Brakuje jeszcze NSW ale przybędzie jak dojdzie zakup z Miniarmu :)

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Wygląda konkretnie. :) Kadłub tez będzie taki "najeżony" dodatkami?
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Teraz muszę iść za ciosem bo nie wypada zostawić "gołego" kadłuba :) Głupio by przy wieży wyglądał :)
Odpowiedz
Uffffff..... Ulżyło mi po pomalowaniu wieży Mr. Primer Surfacer 1000 :) Myślałem, że będzie to gorzej wyglądało. Tradycyjnie - są niewielkie popraweczki ale w sumie to pikuś :)

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Obecnie wieża wygląda, jak na boxarcie Miniarmu Big Grin

Bardzo ładne tło (niebiesko-białe).

Powiedz mi Witku planujesz zakładać całe fartuchy, czy może pokusisz się o ich zdemontowanie? No chyba, że stricte idziesz w odtworzenie pojazdu z fotki - wtedy moje pytanie jest bezcelowe.
Odpowiedz
Kuba, aleś mnie połechtał tym boxartem Miniarmu :) Dzięki.
Co do fartuchów to będą założone bez względu na wersję malowania, którą ostatecznie wybiorę. Fartuchy będą zrobione z blaszek Voyagera - o ile wszystko będzie ładnie pasować.
Cały czas mam "dylemata" jak go ostatecznie pomalować... Bardzo chciałbym mieć siedemdwójkę braniewską... Choć cała zielona z beczkami wermachtu była by też fajna... Szkoda, że masz tylko jedną fotkę bo na jej podstawie trudno cokolwiek powiedzieć o reszcie pojazdu i powstać by musiał swego rodzaju s-f...
Odpowiedz
Hmmm, może faktycznie niepotrzebnie Cię zachęcałem do budowy pojazdu ze zbiornikiem paliwa Wehrmachtu - pojazd cały zielony będzie ciut nieefektowny, a i konfigurację detali będzie ciężko dostosować. Logika raczej faktycznie wskazuje, aby iść w kierunku trójbarwnego T-72 w służbie obecnej. Nie będę ukrywał, ale nasza wizja "NATO-wskiego" kamuflażu dość fajnie komponuje się na tym pojeździe, podobnie jak serbskie M-84 (czyli T-72M1lubM2)
Odpowiedz