Sturmpanzer VI "Sturmtiger" 1:35 / AFV Club
Wink 
Czas najwyższy zaczynać nowy warsztat. Długo się z nim czaiłem ale Olek mnie zmobilizował Tongue. Do pudełka dokupiłem:
- wnętrze AFV Club
- gąsienice Friulmodel
- blachy Voyagera
- blachy do wnętrza Aber
- silnik żywiczny Verlindena
- zimmerit Atak
- amunicja Armo
- liny Eureki XXL
- szekle RB model

Mam nadzieje że uda mi się to wszystko wsadzić do jednego modelu.
Jedyne poprawki jakie musiałem wykonać jak na razie to mocowanie przednich szekli, producent wykonał mocowania wcześniejsze też poprawne ale nie w pojeździe który mam zamiar wykonać.
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

Zimmerit Ataku jest świetny, idealnie pasuje do kadłuba i dobrze wygląda. Konkretne dłubanie zaczynam od tylnej płyty. Uruchamiam wszystkie zawiasy tak aby było widać silnik. Był bym bardzo wdzięczny za fotkę, schemat wewnętrznej strony włazu płyty nadsilnikowej.
Odpowiedz
Fajnie, że zdecydowałeś się w końcu na pokazanie tego potworka.
Tak podpatruję, jak wkleiłeś sprzęgła i skrzynię biegów, w zasadzie instrukcja nie precyzuje położenia i nie bardzo wiem jak mam moją upchnąć.
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Olku ja to zrobiłem na logikę:-P. Starałem się zamontować w osi z przyszłymi kołami napędowym tylko że wtedy nie da się zamontować górnej płyty kadłuba więc trochę ja obrobiłem czego i tak nie widać nawet na tym etapie.
Odpowiedz
Oooooo!!!! Pięknie Kamil!! Dawno temu gadaliśmy o tym, że założysz ten warsztat i w końcu jest. :) Dobry start. Wink
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Jak na razie prezentuje się interesująco! Miło, że składasz znów coś z czarnym krzyżem Big Grin
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Wypas!
Będę śledził uważnie.
Odpowiedz
no nareszcie KamilBig Grin
ładnie sobie poczyniasz z dodatkami-ja mam narazie tylko model a dodatki będę zbierał przez najbliższy rok....
to zasiadam i obserwuję równie bacznie jak warsztat kolegi OlkaWink
pozdr Sławek
Odpowiedz
Na pocieszenie pozostaje mi fakt że pierwszy robiłem z podobnych zestawów. Zobaczym co działo się będzie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Model zapowiada się wypaśnie :) Masz sporo dodatków...
Odpowiedz
Dzięki chłopaki za doping. Trochę wstyd ale mało zrobiłemSad za to jestem dumny z rygli do klap wentylatorówBig Grin AFV niestety w pudełku dał tylko jeden rygiel, dlaczego? nie mam pojęcia, dwa brakujące zrobiłem pilniczkiem:)

İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
Dobrze to wygląda Wink
Co do haków, nie żebym próbował usprawiedliwić AFV, ale może to zdjęcie trochę wyjaśni:
İmage
Ja w moim muszę kratę wyczyścić z mocowań, tak dla odmiany.

Mam jeszcze jedno zdjęcie, które lepiej pokazuje brak haków na kratach, ale piszę z pracy i nie mam narzędzi żeby je wstawić, a w necie nie mogę go namierzyć. Wrzucę jak wrócę do domu. No chyba, że kroś ma Frontową Ilustrację dotyczącą tego pojazdu, strona 18, zdjęcie nr 25. Pięknie widać tam brak haków.
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Olku tylko pojawia się pytanie czy wszystkie tak miały? Meczyłem się żeby je zrobić więc chyba zostaną, no chyba że faktycznie wszystkie sztuki były z nich ogołocone.
Odpowiedz
Nie mam bladego pojęcia, czy to była reguła, czy wyjątek na tym pjeździe. Egzemplarz, który ja robię to chyba jedyny, który ma zdjęcia płyty nadsilnikowej, przynajmniej ja nie kojarzę innych zdjęć.
Można sprawdzić jeszcze muzealnika z Kubinki i chyba Munster, tylko z muzealnikami to wiadomo jak jest.

Edit:
Sprzęt z Kubinki ma haki.
Myślę, że spokojnie możesz zostawić na swoim, szkoda byłoby wyrzucić.
Inna sprawa, że AFV dało ciała, to modelarz powinien decydować o tym czy wklejać, miejsce w ramkach jest żeby odlać elementy.
I jeszcze nasówa mi się taka rzecz, AFV opiera ten model o ramki Tygrysa, ramka z płytą nadsilnikową w Sturmtigerze jest inna niż w Tygrysie, czy przy Tygrysie też brakuje haków ? A może przy tworzeniu ramki dla Sturmtigera po prostu to przeoczyli ?

Edit2:
Kamil, nie żebym chciał Cie zezłościć, ale:
- hak na pokrywę silnika to część A31
- hak na kraty to części B14 wg instrukcji tygrysa (ramki z zawieszeniem)

Sprawdź czy w ramkach z zawieszeniem masz części B14 jeśli tak, to masz zaginione haki Dodgy
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Dzięki Olku za pomoc. Zatem haki zostają, przeszukiwałem ramki i nie widziałem tych elementów możliwe że przeoczylem. Trudno już zrobiłem:-P
Odpowiedz
Jest postęp w budowie, wolno idzie bo pierwszy raz działam z polistyrenem i nie jest to dla mnie takie proste. Nie wyszło jakoś super ale spawy i szpachlówka zakryją wszelkie nierówności:). W ścianie ogniowej jeszcze muszę dorobić kilka kabli i przechodzę do mojej ulubionej części czyli silnikBig Grin

İmage
İmage
Odpowiedz