Merkava 3D LIC HOBBY BOSS 1/35
Witam .
Zacząłem składać modelik rydwanu , zawartości pudełka nie pokazuje gdyż jest ona ogólnie dostępna w sieci .
Podwozie złożyło się wzorcowo , plastik jak dla mnie trochę przy miękki i musiałem rozeprzeć lekko wannę aby dopasować górę .
Na razie to tyle jak zwykle wszelkie uwagi mile widziane .

[Obrazek: imgp9343.jpg]
[Obrazek: imgp9345v.jpg]
[Obrazek: imgp9347.jpg]
Odpowiedz
No to sie bedzie działo!! W końcu ktoś porządnie pokaże warsztat modelu Hobby Bossa. :) Niektórzy dalej nic przy swoim nie robią. Wink
Mirek zasiadam jako pierwszy!!
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
(12-03-2013, 20:49)Marcin Podraza napisał(a): Mirek zasiadam jako pierwszy!!
Ja obok Wink
Odpowiedz
(12-03-2013, 20:49)Marcin Podraza napisał(a): No to sie bedzie działo!! W końcu ktoś porządnie pokaże warsztat modelu Hobby Bossa. :) Niektórzy dalej nic przy swoim nie robią. Wink

Widziałem to! Big Grin

Skończę, na pewno skończę Big Grin
Odpowiedz
Witam .
W zasadzie to już cały złożony pozostało jeszcze powkładać piny w gąski ale to wolnym czasem Big Grin Big Grin
Ocena moja modelu po sklejeniu go jest pozytywna chociaż producent według mnie nie przyłożył się równomiernie do odtworzenia wszystkich detali np:
lufa według mnie ma słabo odwzorowane obejmy osłony termicznej ,wymieniłem na paski s plastiku i obejmy z blaszki oraz druciki imitujące śruby .
kosze są też słabym elementem tego modelu trochę podrasowałem ,
FN-y są bardzo ładne ale już skrzynki amunicyjne raczej cienki , wymieniłem na Legenda ,
przy resorach dorobiłem szekle z łańcuszka nie całkiem cacy le lepsze takie jak wcale ,
potykacze dorobiłem w całości i to tyle .
Jak wam się podoba model oceńcie sami , ma parę baboli merytorycznych ale tak jak inne modele i poprawianie ich według mnie niem sensu Big Grin
Pozdrawiam Mirek .

[Obrazek: dscn1841h.jpg]
[Obrazek: dscn1843q.jpg]
[Obrazek: dscn1844u.jpg]
[Obrazek: dscn1845eo.jpg]
[Obrazek: dscn1846g.jpg]
[Obrazek: dscn1847f.jpg]
[Obrazek: dscn1848d.jpg]
[Obrazek: dscn1849rb.jpg]
Odpowiedz
No nawet ładnie się prezentuje.
Mirku, będziesz nakładał antypoślizg czy zostawisz tą namiastkę co dał Hobby Boss ?
Nie jestem przekonany co do kabla od spustu elektrycznego, praktycznie na wszystkich zdjęciach znika zaraz pod osłoną jarzma armaty, i ta osłona nad włazem z tyłu kadłuba wyraźnie za bardzo jest przesunięta do tyłu:

[Obrazek: 00781_5073581_zps64119e41.jpg]

A i wyraźnie widać, że Boss kompletnie skopał proporcję poszczególnych elementów tyłu pojazdu ( szczególnie widać to na przykładzie zasobników nad błotnikami i koszów, również sam tylny właz bardziej przypomina ten od Mk.4 niż od Mk.3):

[Obrazek: 00781_2040858_zps73411ffe.jpg]

Jednak droższy Meng to zdecydowanie lepsza inwestycja.
[Obrazek: merk460gh.jpg]
Odpowiedz
No kurde Mirek zawstydzasz mnie swoim tempem. Wink Fajnie sobie z nią poradziłeś. Szkoda, że w HB jest taki słaby detal (np. tylne lampy wraz z osłonami). Nic tylko czekać na Twój znak rozpoznawczy, czyli styl malowania i brudzenia. :) No chyba, że nas czymś zaskoczysz. Wink
Odpowiedz
Bartku tak jak pisałem detal mieszany a nawet słabiutki w porównaniu do żywicy o Meng-u nic nie powiem bo go nie mam .
HB porównywałem sobie do Legenda i stwierdziłem że z dużo jest do poprawy aby to zmieniać tą osłonę z tyłu nad wejściem poprawię , siatki na koszach przyciąłem trochę bo były kwadraty Coolw ogóle tył to lipka jak i faktura ale nie będę jej poprawiał w maju pomaluję taką jak jest .
Marcinie na razie nie zaskoczę bo trzeba jechać po kasę jak wrócę to 2 bo chodzi za mną jak dobry browar Rolleyes
Odpowiedz
Witam , jakoś udało mi się również wymalować rydwanik Big Grin
Do malowania użyłem farbki Lifecolor z zestawu z pigmentami .
Kolorek zielony na skrzynkach jest ciemniejszy coś mnie aparat oszukał :?
Gdy kalki sobie wyschną zabiorę się za olej owanie , jak mi wyjdzie zobaczymy na pewno pokaże .
Wszelkie opinie oraz sugestie mile widziane .
Pozdrawiam Mirek .

[Obrazek: wjgm.jpg]
[Obrazek: tcjr.jpg]
[Obrazek: 3im8.jpg]
[Obrazek: 10k7.jpg]
Odpowiedz
Mirek widzę ciśniesz z Hobby Bossa ile wlezie. Wink
Musze jednak napisać, że do poprawy jest łączenie górnej części wieży z dolną. Szpara jak stąd do Izraela.. Wink
Odpowiedz
Marcinie szpary niema ale fakt pomimo szpachli jest uskok i światło to pokazało , czyli papier i etc...
Odpowiedz
Witam , sorki za brak relacji z następnych etapów prac przy modelu :oops: ale jakoś tak wyszło że chcę pokończyć to co zacząłem .
Obiecuję poprawę przy budowie Chelly 2 .
Na razie to tak wygląda ;

[Obrazek: zml2.jpg]
Na więcej fotek zapraszam do galerii .
Pozdrawiam Mirek .
Odpowiedz
Czysto i ładnie. Widać Twój styl. Jedyne co to odstrasza ta kukiełka we włazie Tongue
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
Wiem Rafale dlatego ja wstawiłem gdyż jest ona u mnie na etacie Cool
Odpowiedz