Lakierowanie - co i jak?
Question 
Zawsze mam problem z lakierowaniem modeli bezbarwnym połyskiem. Próbowałem już Vallejo, Gunze H i C, Tamiyi (ta nawet wychodziła) w różnych kombinacjach ciśnienia, rozcieńczenia i odległości aerografu od modelu, w 9/10 przypadków wyłazi mi jakieś paskudztwo typu skórka pomarańczowa, a ostatnio, przy Gunze C, biały nalot.

Może ktoś z bardziej doświadczonych kolegów coś podpowie, bo nie wychodzi to na zdrowie moim modelom...

HELP Huh
İmage
Odpowiedz
Jeśli chcesz mocny połysk polecam lakier błyszczący motip, dwie warstwy prosto z puszki i piękny błysk bez polerowania.
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
Biały nalot przy Gunze C jest spowodowany zbyt małym rozcieńczeniem. Ja tam maluje przy ciśnieniu 1 bar, trzymając aerograf blisko modelu.
Odpowiedz
Dzięki. Mateusz, jakieś sprawdzone rozcieńczenie dla Gunze?
İmage
Odpowiedz
Zwykle zalewam, aż pod samą nakrętkę.
Odpowiedz
Mi bardzo dobrze sprawdza się błyszczący Alclad. Dodatkową zaletą jest to że nie wymaga rozcieńczania, ani mieszania. Prosto z butelki . Bardzo wydajne opakowanie.
Odpowiedz
Oo i to jest pomysl. Masz jakies zdjecie jak wyglada po malowaniu? Na jakim cisnieniu malujesz?
İmage
Odpowiedz
İmage

Oczywiście powierzchnia zależy od podłoża :))
Cechy -
1. Mocno "rozlewny", tworzy idealną powierzchnię, ale należy raczej lakierować zawsze na "poziomo"
2. Szybko schnie.
3. Nie robi kaszy.
4. Sprawdził się między 2 a 4 bary
5. Nie rozpuszcza się pod wpływem płynów do kalkomanii.

Uwaga - nie wstrząsać bo się pieni. Nie rozcieńczać. Koniecznie dobrze umyć areograf
Odpowiedz
Słyszałem jednak że alclady się rozpuszczają po white spiricie i terpentynie.
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
A j używam od kilku lat i nic takiego nie zauważyłem. Trzeba jednak pozwolić wyschnąć, ale sorry ja z tych cierpliwych jestem :)))))
Odpowiedz
(30-03-2014, 14:27)Jarek Czerniecki napisał(a): Alcalad - porządnie musi wyschnąć
Czego nie lubi
- Terpentyny w każdej postaci ( też bezzapachowej AK)
- Filtry MIG ( szczególnie świeży)

Co lubi
- White spiryt
- Rozpuszczalniki AK lub Valejo do akryli

Bez problemu znosi pokrycia z lakierów Valejo oraz olejne farby ( uwaga tylko rozpuszczone w white spiryt)
Nie mieszać i wstrząsać butelki z lakierem błyszczącym, lać prosto do areografów. Kłaść bardzo cienką warstwę !
Przy odrobinie wprawy nie mam problemów od kilku lat
İmage
Odpowiedz
Informuję, że Aclad nie lubi White Spirita z Talensa. A szkoda Sad
İmage
Odpowiedz
Przez to, że wypadłem z modelarskiego świata na dłuższy czas, nie jestem na bieżąco z chemią. Mogą koledzy polecić coś z lakierów matowych i satynowych?

Do tej pory używałem Gunze H, niemniej ostatnio mnie rozczarowuje, prawie zwalił mi model białym nalotem. Próbowałem Alcada, ale on jest dobry jako finisz, pod dalsze prace się nie nadaje - żre się z WSem.

Próbował ktoś może tego nowego od amunicji Miga? Albo jakiś inny może polecić?
Odpowiedz
Ja uzywam matu z Lifecolora i moim zdaniem jest bardzo dobry.
İmage
Odpowiedz
Tamiya albo Vallejo a czasem PactraBig Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości