Faun SLT-56 + Leopard 2A6 - Trumpeter + Italeri 1:35
Witam
Po skończonym jakiś czas temu IS-2 i krótkiej przerwie od klejenia mam przyjemność zaprezentować mój kolejny model i zarazem pierwszy warsztat na tym forum. Niestety ostatnio nie mam ani warunków ani czasu do zabawy w modele, dlatego ten temat ciągnie się już dośc długo i pewnie jeszcze trochę mi z nim zejdzie.
Model robię dla kumpla, kupiliśmy go już częściowo sklejonego i niestety było/jest kilka rzeczy zrobionych nie tak jak powinny, no ale ze względu na to że cena była śmiesznie niska (praktycznie jak za darmo :lol: ), nie ma co marudzić. Póki co idzie powoli, dużo zabawy z drobiazgami, no i pierwszy raz mam do czynienia z blaszkami. Wrzucam na razie co jest, niestety lepszych fotek nie mam jak zrobić. Liczę jak zwykle na rady/sugestie/konstruktywną krytykę. Najbardziej przeraża mnie póki co perspektywa maskowania tego monstrum :lol:

[Obrazek: 0l37.jpg]
[Obrazek: u7e5.jpg]
[Obrazek: b8vs.jpg]
[Obrazek: aqmf.jpg]
[Obrazek: cpzn.jpg]
[Obrazek: rfy5.jpg]
[Obrazek: vzz7.jpg]
[Obrazek: g3pr.jpg]
[Obrazek: co20.jpg]
[Obrazek: 8a2e.jpg]

Btw. ktoś wie jakie są odpowiedniki natowskiego zielonego i brązowego w Vallejo Model Color?
Odpowiedz
Wow, w siedem-dwójce to już jest całkiem spory zestaw, to co dopiero w 1/35. Z drugiej strony w takich pracach można naprawdę poszaleć z malowaniem.
Co do kolorów, to niestety nie jestem w stanie za dużo pomóc, musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej obeznany.
Jedynie udało mi się znaleźć taką tabelę, może na coś się przyda.
http://www.paintassistant.com/natocamouflage.html
Odpowiedz
Witaj.
Zapowiada się bardzo ciekawie i z chęcią będę śledził postępy.
Jak składalność Fauna?
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
tomek14147 - dzięki, każde info się przyda Wink
Marcin - ciężko mi cokolwiek powiedzieć o składalności bo nie mam zbyt dużego doświadczenia w klejeniu, jednak po Zvezdach i Mastercraftach mogę napisać tyle że składalność super Big Grin
Odpowiedz
(25-06-2013, 11:49)Marcin Podraza napisał(a): Jak składalność Fauna?
5-
Odpowiedz
Widzialem w zeszly czwartek jak w Niemczech na autostradzie targali 2A6, ale na zwyklej lawecie Sad powodzenia przy malowaniu, bo zestaw jest cudny.
Odpowiedz
Model rodzi się powoli w bólach Tongue Nie ma czasu kompletnie na zabawe w modele dlatego postępy takie słabe. Jestem przerażony tym ile farby musiało pójść na pomalowanie tego Big Grin Wrzucam dosłownie kilka zdjęć zrobionych "z partyzanta" - nie mam ani sprzętu ani miejsca do robienia fotek, ale chyba lepsze takie niż wcale. Modele dostały już podkład i kolor, niestety na lawetę brakło zielonego więc muszę dokupić Tongue Zdjęcia mam na razie tylko w podkładzie.

[Obrazek: 24is.jpg]
[Obrazek: 2m7y.JPG]
[Obrazek: k9j9.jpg]

[Obrazek: 8oz7.jpg]
[Obrazek: s5j9.jpg]
[Obrazek: 5i0g.jpg]
[Obrazek: 94hf.jpg]
[Obrazek: rhy6.jpg]
Odpowiedz
Jak napisałem na mw -kibicuję mocno!!
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Wygląda bardzo ciekawie muszę przyznać. I ja kibicuje!
Odpowiedz
Wrzucam foty Leoparda, jeszcze czeka go parę zabiegów Big Grin Wiem że zdjęcia trochę niewyraźne, ale wrzucam co mam - chyba lepsze to niż nic, przynajmniej widać że coś się dzieje z modelem Wink

[Obrazek: fk6y.jpg]
[Obrazek: s4xs.jpg]
[Obrazek: hccv.jpg]
[Obrazek: fjkp.jpg]
[Obrazek: yqlg.jpg]
Odpowiedz
Małe postępy - niestety są małe straty po zrywaniu maskowania w Faunie. Mam nadzieję że po skończeniu modelu będę miał możliwość zrobienia w końcu przyzwoitych fotek.

[Obrazek: ch5j.jpg]
[Obrazek: qmau.jpg]
[Obrazek: m8fx.jpg]
[Obrazek: rowl.jpg]
[Obrazek: d1d9.jpg]
[Obrazek: 19bm.JPG]
[Obrazek: qdta.jpg]
[Obrazek: ztjq.jpg]
Odpowiedz
Najpierw wszystko nabrało kształtu, teraz dostało koloru :) Dobra robota!
Odpowiedz
Wyobrażam sobie że maskowanie Fauna to musiał być niezły test cierpliwości, ale wg. mnie wyszło bardzo ładnie. Mocno będziesz niszczył platformę?
Odpowiedz
Kurde na prawdę bardzo ładnie to wygląda. Nie znam się na współczesnej pancerce ale kolory jak na mój gust fajnie dobrane... sam modle bardzo ładnie pomalowany no i ogrom pracy zasługuje na podziw.
[Obrazek: twitch.jpg]
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz
Dzięki za komentarze Panowie. Co do maskowania to zgadza się, to był koszmar Wink Zarówno Faun jak i laweta nie będą mocno zniszczone, chciałbym zrobić lekkie ślady eksploatacji i trochę je przykurzyć. Natomiast z Leopardem chyba pozwolę sobie na więcej Wink
Twitch - kolory to tamiyowski nato green i nato brown, bez szału Wink
Odpowiedz