M1 ABV - DML + D.E.F. 1:35
Cześć!

Do konkursu wybrałem sobie model tego oto dziwaka:

İmage

İmage

Jest to M1 ABV- Assault Breaching Vehicle, czyli wóz do torowania przejść w polach minowych, zwany potocznie przez żołnierzy "Shreder". Zbudowany jest na podwoziu czołgu M1A1 Abrams. Jest wielki, i brzydki, czyli tak jak powinien wyglądać pojazd wojskowy :)

Do budowy wykorzystam świetny model Dargona - M1 Panther II :

İmage

Początkowo chciałem wykorzystać M1A1 AIM, ale to za fajny model, żeby wykorzystać z niego sam kadłub, a resztę wywalić. Kadłub od Pantery to wersja M1 i będę musiał go doprowadzić do standardu M1A1, na którym to zbudowany jest ABV.

Konwersja to produkt DEF Model, w zestawie są też gąsienice ogniwkowe firmy Hobby Gallery:

İmage

Oprócz tego z modelu Abramsa z Italeri zapożyczę żywiczne wnętrze przedziału kierowcy, i kopułę dowódcy.

Jak na razie zacząłem dłubaninę od wieży:

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

Na razie tyle, jak na razie aktualizacje nie będą częste, bo równolegle kończę Magacha, ale postaram się ukończyć model w terminie :)
İmage
Odpowiedz
(01-09-2013, 16:27)Bartek napisał(a): Do budowy wykorzystam świetny model Dargona - M1 Panther II (...) Początkowo chciałem wykorzystać M1A1 AIM
Właśnie miałem się pytać, czy aby na pewno chcesz katować ten fantastyczny zestaw, podczas gdy Panther II można wciąż kupić za połowę jego ceny, a to też model bazujący na Dragonie 3535. Prosiłbym jak będziesz dostosowywał kadłub M1 do M1A1, to opisz coś szerzej, bo nawet nie zastanawiałem się nad różnicami tych czołgów z poza obszaru wieży.

Piękna jakość tej konwersji. DEF to jednak DEF.

Przy okazji, jakbyś zdecydował się kiedyś na budowę tego kontrowersyjnego M1A1 z pudełkowego zdjęcia - czyli z godłem na lufie 11. DPanc i napisem na włazie "Gott mit uns", to daj mi znać, bo mam jego niezłe materiały fotograficzne.
Odpowiedz
Generalnie są 2 główne różnice między kadłubami M1 i M1A1. Pierwsza z nich to część ochrony NBC czołgu, czyli nadciśnieniowy system klimatyzacji, który to zamontowano w wersji M1A1 na boku pojazdu:

M1:

İmage

M1A1:

İmage

Oraz dwa włazy inspekcyjne na pancernej osłonie silnika:

M1:

İmage

M1A1:

İmage

(Zdjęcia z Primeportal.net )

Konwersja od DEF jest świetna, jedyny jak na razie problem to za wąska tylna ściana, za wieżyczką dowódcy, ale jak widać uporałem się z tym wstawiając po środku kawałek polistyrenu. Jak na razie w najbliższym czasie nie planuję zrobienia Abramsa ( w kolejce do zrobienia czeka jeszcze D9), ale materiały chętnie przygarnę.
İmage
Odpowiedz
O, pierwszy współcześniak. Zasiadam, bo będzie na co popatrzeć.
Odpowiedz
GIANT SPIDER COMES!!!! Wink
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Przepiękny model się zapowiada.
Już widzę gdzie będę bardzo często zaglądał. Big Grin
Pozdrawiam Sebastian
Odpowiedz
Na pierwszym foto jak pająk wygląda. Big Grin
Odpowiedz
(01-09-2013, 16:27)Bartek napisał(a): İmage

Ale Transformer .... :-)
Zakup w MARTOLI portfela nie boli
Odpowiedz
A on jest od deceptikonów czy autobotów Big Grin
Nie no tak poważnie to jestem w ciężkim szoku co ludzie nie wymyślą i jak inżynieria wojskowa poszła do przodu.
Będę podglądał :)
İmage
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz
Dzięki za komentarze, faktycznie przypomina Transformera, a ze względu na złowieszczy wygląd to chyba Decepticon, mało tego posiadam taki zestaw kalek:

İmage

I nie zawaham się go użyć :)
İmage
Odpowiedz
No jeśli tak to faktycznie będzie Deceptikon Big Grin
İmage
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz
Cześć!

Przygód z robalem ciąg dalszy, w wolnej chwili posklejałem układ jezdny. Teraz czas na gąsienice, a to będzie męka i zdecydowanie najbardziej pracochłonna część modelu.
Prace bardzo utrudnia mi brak jakiegokolwiek walkarounda tego pojazdu. Jeżeli ktoś posiada jakieś materiały zdjęciowe ABV, to chętnie je przyjmę.
Szczególnie interesuje mnie hydraulika trału wykopowego FWMP, przewody hydrauliczne i elektryczne urządzenia do oznaczania przejścia w polu minowym LMS, oraz przewody elektryczne wyrzutni ładunków wydłużonych MICLIC.

İmage

Góra kadłuba na sucho założona:

İmage

İmage
İmage
Odpowiedz
Taką fotę dzisiaj trafiłem:
http://www.flickr.com/photos/marine_corps/9772382754/
Odpowiedz
Cześć,
dzięki za zdjęcie. Przyda się na pewno.
Obecnie nic ciekawego się nie dzieje z modelem- składam gąsienice. Robota żmudna i nudna :) (każde ogniwo to 4 elementy, ale przynajmniej są nieporównywalnie lepsze niż te z Dragona))

İmage

İmage

İmage
İmage
Odpowiedz
(28-09-2013, 10:25)Bartek napisał(a): Cześć,
dzięki za zdjęcie. Przyda się na pewno.
Obecnie nic ciekawego się nie dzieje z modelem- składam gąsienice. Robota żmudna i nudna :) (każde ogniwo to 4 elementy, ale przynajmniej są nieporównywalnie lepsze niż te z Dragona))

Ja w moim Abramsie wcale nie robiłem górnej taśmy gąsienicy :-) Poskładałem ogniwka Bronco i porobiłem paski takiej długości, że kawałek wystają za koło napinające i kawałek za napędowe bo reszta i tak jet zakryta bocznymi panelami. No i poza tym po zrobieniu 2 Abramsów ta metodą zostało mi ogniw do trzeciego :-) Tak samo w Leopardzie.....
Zakup w MARTOLI portfela nie boli
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości