Nowości BRONCO
Poprawiłem obrazki :)
To już chyba ostatnia duża niewyeksploatowana nisza z niemieckiej pancerki myślę, że tym razem się zmaterializuje.
Fajnie by było gdyby jeszcze wczesne II zrobili no i jeszcze gross i leichttraktory  Cool
Odpowiedz
Coś mi to wygląda na to, że ten model jest oparty na częściach Dragona... W sumie czemu nie, trudno o coś lepszego.

Z drugiej strony jak teraz patrzę, to wanna jest trochę inna. A i łączenie między wanną a górną częścią kadłuba jest z fototrawionych kątowników - inaczej niż w dragonowskich trójkach... Nie, to chyba jednak wszystko nowość Bronco.
Odpowiedz
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31...5453_o.jpg
Odpowiedz
Fajnie.

Bardzo lubię StuG-i :)
Odpowiedz
Bartku chyba czekałeś na te wczesne Stugi?? Ale że Bronco w nie poszło....
Odpowiedz
(20-07-2016, 22:18)Kamil Kowalik napisał(a): Bartku chyba czekałeś na te wczesne Stugi?? Ale że Bronco w nie poszło....

Całe masy ludzi czekały!  Big Grin
Broncowi to i ja się dziwię, ale przynajmniej pobudzili Dragona do działania.
Odpowiedz
Pewnie i tak Bronco zrobi lepsze od Dragona :)
Odpowiedz
Lepsze? Może. Droższe, na bank :-P
Odpowiedz
Czy aby na pewno lepsze?
Te zdjęcia już pewnie znacie:

İmage

İmage

Jest też nawet in-box:

http://www.moxing.net/2016/0704/7420.html

Zdjęć Dragona nie potrzebuję, aczkolwiek znam już bardzo dobrze całą serię smartkitowych pojazdów na podwoziu Pz. III więc mniej więcej wiem, czego się spodziewać (no bo ile jest w tym modelu nowych ramek? ze dwie?). Niemniej:

http://www.1999.co.jp/eng/10400513

Przyznam szczerze, że z tego co widzę, to ja osobiście wybiorę Dragona. Janusz pytał mnie swego czasu dlaczego? A to dlatego że:
- elementy mocujące zapasową linę na komorze silnika w Bronco odlane są razem z płytą (więc przy wymianie na blachy trzeba je odcinać), a w Dragonie są doklejane.
- koła napędowe w Bronco bez kapsli mają zbyt małe śruby. Niemniej są też koła z kasplem (jak w Dragonie).
- koła jezdne w Bronco mają małe otwory lekko przekoszone, poza tym wcale nie mają charakterystycznych spawów (które nawet Tamiya robi). Ciekawostka - Bronco też robi koła CONTINENTAU, jakby nie mogli zrobić Semperit-a albo Dunlop-a...
- gąsienice Bronca (podobno ruchome) wydają mi się lekko za grube (przypominają wymiarami produkt Spade Ace Models), mają też zbyt małe boczne otworki na kolce antyślizgowe. Dragon w pierwszym wypuście będzie podobno dawał i DS-y, i sprawdzone, bardzo przyzwoite fajne MT-ki (aczkolwiek każde ogniwo wymaga obrobienia).
- na pierwszy rzut oka błotniki Dragona wydają się mieć trochę lepszą fakturę.
- Dragon daje troszkę więcej kalek (5 malowań) niż Bronco (3 malowania).
Oprócz tego Bronco daje metalową lufę, a Dragon namiastkę wnętrza i fototrawione przednie odcinki błotników (pozostałe fototrawienia są porównywalne).
Chciałem też napisać, że Dragon zrobił symulacje spawów łączących boczne box-y do kadłuba, a Bronco nie (przynajmniej tak widać na tych pierwszych zdjęciach), ale po uważnym przestudiowaniu inbox-a Bronca widać, że oni również je zrobili.

To były moje trzy grosze w tej sprawie. Oczywiście nie wykluczone, że jak porównam oba modele namacalnie, to wszystko to ładnie odszczekam.  Wink
Odpowiedz
Teraz czekamy na jakiś ciekawy zestaw blach.
Odpowiedz
No proszę, to już będzie trzeci StuG Bronca:

http://www.1999.co.jp/eng/10416968

I nawet ma nowy typ gąsienic...
Ciekawe czy dalej będą podgryzać Dragona?
Odpowiedz