Panzerbeobachtungswagen IV - DML 1:35
#1
Witam to będzie mój pierwszy warsztat na tym forum, do założenia wątku zachęcił mnie konkurs. Na warsztat trafił tytułowy Panzerbeobachtungswagen IV (Pz.Beob.Wg.IV.Ausf J ) od zawsze podobała mi się ta wersja Pz IV, będę chciał zbudować pojazd na bazie Pz IV Ausf H z zimeritem i gąsienicami typu osteken z osłonami z blachy , ale to wszystko może jeszcze się zmienić w czasie budowy. Do budowy wybrałem model Pz IV Ausf H Dragona z tego powodu że lepiej przerobić wersję H na J niż odwrotnie.

Do budowy modelu wykorzystam następujące zestawy.
Friulmodel ATL-83,
Zestaw podstawowy Abera do 35013 Pz IV Ausf J
- osłony boczne 35 A07
- błotniki 35A81
-osłony wieży 35A06
- tylny wieżowy zasobnik 35A105
- lufą RB model 35B40
-Zestawem niemieckich anten do wozów dowodzenia PANZER ARTU
-Ruchomym zawieszeniem od Tristara 042
-Model Dragona 6300, oraz zestawem anten Tasca 35004
- Atak 35047 Zimmerit do PzKpfw IV H Late Production
A także zestawem Voyagera do Pz IV Ausf J wraz zosłonami typu Thoma
Zdjęcia z budowy zamieszczę niebawem bo czekam jeszcze na ostatnie dodatki do projektu, przepraszam za zdjęcia ale dopiero uczę się obsługi nowego aparatu.
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
#2
Ciekawa sprawa - mogłeś zapodać J-tkę z Dragona bo mimo wszystko czeka Cię dużo roboty. Malowanie jakieś już wybrałeś ?? Jednym z pierwszych moich modeli była IV-ka J z podobnymi zestawami, była moc roboty.
Będę tu z chęcią zaglądał
Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Do malowania to droga jeszcze daleka , ale mam już jedno upatrzone. A inspiracją do zbudowania tego modelu była właśnie twoja IV-ka J która wyszła rewelacyjnie. A dlaczego nie wybrałem J Dragona ponieważ zawsze podobały mi się Pz IV z zimeritem i dlatego mój model może wyjść trochę SF
Odpowiedz
#4
Kolega ładnie się zbroii w dodatki Wink
Życzę powodzenia, bo faktycznie "moc roboty" przed Tobą.
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
#5
Ciekawy projekt wybrałeś. Nie wiem jak będzie z dopasowaniem tych błotników do zestawu DragonaHuh.
İmage
Odpowiedz
#6
Na bogato! Ciekawy projekt Wink
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
#7
Ho ho ho! To się szykuje niezła budowa, zasiadam w pierwszym rzędzie i kibicuję Cool
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
#8
Oczywiście śledzić będę z uwagą, ale coś mi mówi (można uznać, że miałem widzenie), że w terminie to Ty tego modelu nie skończysz.
Obym się mylił ;-)

Jednej rzeczy nie rozumiem - masz dwa typy osłon; które w końcu będziesz zakładał? Chyba te do H? To po co Ci ten zestaw Voyagera?
Odpowiedz
#9
(26-09-2013, 19:44)bartek72 napisał(a): Oczywiście śledzić będę z uwagą, ale coś mi mówi (można uznać, że miałem widzenie), że w terminie to Ty tego modelu nie skończysz.
Obym się mylił ;-)

Jednej rzeczy nie rozumiem - masz dwa typy osłon; które w końcu będziesz zakładał? Chyba te do H? To po co Ci ten zestaw Voyagera?

Sam mam takie przeczucie co do modeluBig Grin: ale może się uda coś zrobić
A co do zestawu Voyagera to posiadam również osłony typu Thoma. Mam do was pytanie znalazłem w internecie ciekawe zdjęcie tytułowego pojazdu i czy pod włazem kierowcy niema przypadkiem zimeritu , czy mnie oczy mylą.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#10
Pierwsze zdjęcia z budowy tytułowego pojazdu . Jak narazię model otrzymał zimerit i pierwsze elementy układu jezdnego Tristara. A co do samego modelu to planuję jeszcze uszkodzić zimerit by wyglądał na bardziej zniszczony. Kolejnym etapem będzie montaż błótniów Abera zobaczymy co z tego wyjdzie .placze: .placze: . A oto kilka zdjęci .

İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
#11
Dalszy ciąg budowy modelu . Jak widać zostały polutowane błotniki , przy montażu nie obeszło się bez komplikacji trzeba było ciąć błotniki . To jest tak jak człowiek nie zagląda jednocześnie do kilku instrukcji , ale po małej walce udało się je całkiem dobrze wpasować Big Grin. Jak widać został złożony układ jezdny panzerka, zawieszenie jest w pełni ruchome. Na modelu odezwało się moje zamiłowanie do mocno uszkodzonych pojazdów co widać po błotnikach i zimericie. Starczy tego pisania pora na kilka poglądowych zdjęć z budowy . Jak zawsze wszelkie uwagi i sugestie mile widziane .
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
#12
Witaj
no jakoś te uszkodzenia na błotnikach nie przekonują wygląda na to jakbyś próbował ratować sytuację nieudanym składaniem abera
ponadto nawet gdyby, to uszkodzenia wanny/zimmu w tym miejscu/ach powinny być również większe.......
spróbuj to poprawić bo gdyby nawet pojazd przeszedł remont to przypuszczam że fryce odcięli by te ostre elementy
pozdr Sławek
Odpowiedz
#13
Mi z kolei się podoba już jestem ciekaw jak to pomalujesz.
Odpowiedz
#14
Mi też się podoba. Błotniki abera pasują czy trzeba coś przerabiać?
İmage
Odpowiedz
#15
Śledzę wątek i także zniszczenia mi się podobają, z niecierpliwością czekam na kolejne waloryzacje i ich zniszczenia Wink
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości