Panzerbeobachtungswagen IV - DML 1:35
Witam to będzie mój pierwszy warsztat na tym forum, do założenia wątku zachęcił mnie konkurs. Na warsztat trafił tytułowy Panzerbeobachtungswagen IV (Pz.Beob.Wg.IV.Ausf J ) od zawsze podobała mi się ta wersja Pz IV, będę chciał zbudować pojazd na bazie Pz IV Ausf H z zimeritem i gąsienicami typu osteken z osłonami z blachy , ale to wszystko może jeszcze się zmienić w czasie budowy. Do budowy wybrałem model Pz IV Ausf H Dragona z tego powodu że lepiej przerobić wersję H na J niż odwrotnie.

Do budowy modelu wykorzystam następujące zestawy.
Friulmodel ATL-83,
Zestaw podstawowy Abera do 35013 Pz IV Ausf J
- osłony boczne 35 A07
- błotniki 35A81
-osłony wieży 35A06
- tylny wieżowy zasobnik 35A105
- lufą RB model 35B40
-Zestawem niemieckich anten do wozów dowodzenia PANZER ARTU
-Ruchomym zawieszeniem od Tristara 042
-Model Dragona 6300, oraz zestawem anten Tasca 35004
- Atak 35047 Zimmerit do PzKpfw IV H Late Production
A także zestawem Voyagera do Pz IV Ausf J wraz zosłonami typu Thoma
Zdjęcia z budowy zamieszczę niebawem bo czekam jeszcze na ostatnie dodatki do projektu, przepraszam za zdjęcia ale dopiero uczę się obsługi nowego aparatu.
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
Ciekawa sprawa - mogłeś zapodać J-tkę z Dragona bo mimo wszystko czeka Cię dużo roboty. Malowanie jakieś już wybrałeś ?? Jednym z pierwszych moich modeli była IV-ka J z podobnymi zestawami, była moc roboty.
Będę tu z chęcią zaglądał
Pozdrawiam
Odpowiedz
Do malowania to droga jeszcze daleka , ale mam już jedno upatrzone. A inspiracją do zbudowania tego modelu była właśnie twoja IV-ka J która wyszła rewelacyjnie. A dlaczego nie wybrałem J Dragona ponieważ zawsze podobały mi się Pz IV z zimeritem i dlatego mój model może wyjść trochę SF
Odpowiedz
Kolega ładnie się zbroii w dodatki Wink
Życzę powodzenia, bo faktycznie "moc roboty" przed Tobą.
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Ciekawy projekt wybrałeś. Nie wiem jak będzie z dopasowaniem tych błotników do zestawu DragonaHuh.
İmage
Odpowiedz
Na bogato! Ciekawy projekt Wink
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
Ho ho ho! To się szykuje niezła budowa, zasiadam w pierwszym rzędzie i kibicuję Cool
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Oczywiście śledzić będę z uwagą, ale coś mi mówi (można uznać, że miałem widzenie), że w terminie to Ty tego modelu nie skończysz.
Obym się mylił ;-)

Jednej rzeczy nie rozumiem - masz dwa typy osłon; które w końcu będziesz zakładał? Chyba te do H? To po co Ci ten zestaw Voyagera?
Odpowiedz
(26-09-2013, 19:44)bartek72 napisał(a): Oczywiście śledzić będę z uwagą, ale coś mi mówi (można uznać, że miałem widzenie), że w terminie to Ty tego modelu nie skończysz.
Obym się mylił ;-)

Jednej rzeczy nie rozumiem - masz dwa typy osłon; które w końcu będziesz zakładał? Chyba te do H? To po co Ci ten zestaw Voyagera?

Sam mam takie przeczucie co do modeluBig Grin: ale może się uda coś zrobić
A co do zestawu Voyagera to posiadam również osłony typu Thoma. Mam do was pytanie znalazłem w internecie ciekawe zdjęcie tytułowego pojazdu i czy pod włazem kierowcy niema przypadkiem zimeritu , czy mnie oczy mylą.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Pierwsze zdjęcia z budowy tytułowego pojazdu . Jak narazię model otrzymał zimerit i pierwsze elementy układu jezdnego Tristara. A co do samego modelu to planuję jeszcze uszkodzić zimerit by wyglądał na bardziej zniszczony. Kolejnym etapem będzie montaż błótniów Abera zobaczymy co z tego wyjdzie .placze: .placze: . A oto kilka zdjęci .

İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
Dalszy ciąg budowy modelu . Jak widać zostały polutowane błotniki , przy montażu nie obeszło się bez komplikacji trzeba było ciąć błotniki . To jest tak jak człowiek nie zagląda jednocześnie do kilku instrukcji , ale po małej walce udało się je całkiem dobrze wpasować Big Grin. Jak widać został złożony układ jezdny panzerka, zawieszenie jest w pełni ruchome. Na modelu odezwało się moje zamiłowanie do mocno uszkodzonych pojazdów co widać po błotnikach i zimericie. Starczy tego pisania pora na kilka poglądowych zdjęć z budowy . Jak zawsze wszelkie uwagi i sugestie mile widziane .
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
Witaj
no jakoś te uszkodzenia na błotnikach nie przekonują wygląda na to jakbyś próbował ratować sytuację nieudanym składaniem abera
ponadto nawet gdyby, to uszkodzenia wanny/zimmu w tym miejscu/ach powinny być również większe.......
spróbuj to poprawić bo gdyby nawet pojazd przeszedł remont to przypuszczam że fryce odcięli by te ostre elementy
pozdr Sławek
Odpowiedz
Mi z kolei się podoba już jestem ciekaw jak to pomalujesz.
Odpowiedz
Mi też się podoba. Błotniki abera pasują czy trzeba coś przerabiać?
İmage
Odpowiedz
Śledzę wątek i także zniszczenia mi się podobają, z niecierpliwością czekam na kolejne waloryzacje i ich zniszczenia Wink
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości