Colour Modulation - co, jak, czym i dlaczego
Hoho Big Grin
Tomku podzielisz się numerami farb ?
Pozdrawiam Sebastian
Odpowiedz
Spoko, cyknę fotkę.
İmage
Odpowiedz
İmage
İmage
Odpowiedz
Lubię to!
Odpowiedz
A podziękował Shy
İmage
Odpowiedz
Tomku jak na zardzewiałą ręke to z@#$%^&Big Grin
jeśli chcesz poćwiczyć modulację zapraszam do mnieWink
pozdr Sławek
Odpowiedz
Tomku skoro wywołujesz mnie do tablicy na czacie, to nie pozostaje mi nic innego jak przedstawić Ci moje przemyślenia.
Póki co próbuję to jeszcze jakość przetrawić, ale ciągle mam wrażenie, że jest to sposób efekciarskiego malowania, który tylko po części ma odzwierciedlenie w naturze.
Ciągle mam wrażenie, że modelarz nadaje kierunek padania światła, a co za tym idzie model powinien być prezentowany tak, aby kierunek prawdziwego światła był zgodny z kierunkiem światła CM. Prezentacja modelu w innej konfiguracji wydaje mi się sztuczna Confused

Na chwilę obecną biję się sam ze sobą, bo lada chwila będę malował KT.
Może spróbuję i sam się na własnej skórze przekonam co z tego wyjdzie. W AFV Modeller 67 jest artykuł o modulacji E75 w wykonaniu Wildera. Może posłużę się artykułem jako swego rodzaju instrukcją i może coś z tego będzie Huh
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Olku powiem tak. Ustaw jakiś weekend wolny, wpadnij do mnie zobaczysz co jak i z czym się jeTongue
Odpowiedz
Co Wam chłopaki w paincie pomalować? Big Grin
İmage
Odpowiedz
A tak na poważnie, to ja nigdy nie twierdziłem, że to jest naturalna maniera. Najlepiej byłoby zrobić 2 proste modele (choćby i Pz 2 ze starej Tamki) i wymalować je na 2 sposoby - ponadto, doskonale widać na przykładzie modelu Miga, jak modulacja się "chowa" po namalowaniu kamuflażu i wszelkich zabiegach weatheringowych.

Jeżeli dasz radę, to polecam wybrać się do Kamila i zobaczyć na żywo, bo takie pisanie na forum to niewiele da Wink
İmage
Odpowiedz
Myślę, że tak też Tomku zrobię. Do Kamila mam przysłowiowy żabi skok. Problemem może być ten wolny weekend, ale to się jeszcze zobaczy Wink
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Modulacja jak wlasciwie zastosowana, moze ozywic model.
Nie jestem fanem modulowania od czapy- tzn. mamy panel, to go pomalujmy z jednej strony jasnym kolorem, a z drugiej ciemnym.
Moim zdaniem powinno sie modelowac w/g intensywnosci padania swiatla na poszczegolne elementy bryly.
Kiedys stosowalem zasade swiatla punktowego. Zapalalem zarowke nad modelem i to co bylo oswietlone najbardziej malowalem jasniejszymi kolorami, a to co bylo w cieniu ciemniejszymi.
Teraz do tego dorzucam jeszcze delikatne rozjasnienie detali, ale tylko aby je uwypuklic z bryly.
Mysle, ze taka modulacja ma sens i zastosowana w ten sposob wyglada naturalnie.
Najwazniejsze, zeby po brudzeniu modelu roznice w kolorach sie zatarly lekko, bo nic nie psuje modelu bardziej niz chamsko rzucajaca sie w oczy modulacja.
Zasada less is more.
İmage
Odpowiedz
(06-01-2014, 18:18)siara napisał(a): Zasada less is more.

Także jestem zwolennikiem Van der Rohe Cool
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
Pojawiła się nowa książka o modulacji i podobnych zasadach cieniowania. Wygląda dość ciekawie, a i cena znośna.

http://www.migjimenez.com/en/new-release...ques-.html
İmage
Odpowiedz
Pozycja wyglada bardzo ciekawie- niezła masa wiedzy...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości