Sd.Kfz. 251/3 Ausf. D - AFV Club 1/35
Witam
Spróbuję zrobić model z poniższego zdjęcia tuż po zdobyciu go przez powstańców.

İmage

Z powodu oczekiwania na narodziny potomka, nie jestem pewien, czy uda mi się go skończyć do końca maja, ale postaram się zrobić co się da. Model będzie z pudła, aczkolwiek mam dwa ważne pytania dotyczące właściwego pojazdu:

- kalki do tego konkretnego pojazdu robi Toro model. Ma ktoś może na zbyciu sekcję do Szarego Wilka?

İmage
Źródło: http://www.info-pc.home.pl/Whatfor/baza/..._szary.htm

- czy jest jakieś zdjęcie mocowania radiostacji w miejscu jednej z kanap bo mam tylko jedno ale nie jest to wyraźnie przedstawione.

İmage
Źródło: http://www.info-pc.home.pl/Whatfor/baza/..._szary.htm

Na razie postęp prac wygląda nastepująco:

İmage

İmage

Potrzebowłbym też chyba ze dwie radiostacje, ale nie wiem gdzie takie dostać . Chyba że ktoś mółby mi odlać - odpłatnie oczywiście.

Jest to mój pierwszy kontact z firma AFV Club i do tej pory jestem zadowolony z jakości modelu.
Malowanie w kolorze dunkelgelb.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Ciutkę error, bo Szary Wilk to wersja 251/3, czyli ta, którą ja mam.
İmage
Odpowiedz
Masz rację Tomek. Oparłem się na złej stronie. Nowy model już kupiony i mam nadzieję że w tym tygodniu przyjedzie. Tak więc będzie już poprawnie.
Muszę jeszcze poprosić admina o zmianę w nazwie z 251/1 na 251/3. Sorki za wtopę.
Krzysiek
Odpowiedz
Kurdę skończ jeden projekt zanim weźmiesz drugi Wink Ciekaw jestem jak będzie w całości wyglądać "jedynka" Big Grin
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
I kto to mówi, he, he. Tego będę kleił w robocie.
Krzysiek
Odpowiedz
Admin zmienił Wink Wilk nie ma (już?) elementów zewnętrznych, które by go pozwalały zakwalifikować jako 251/3, stąd też często mylnie jest opisywany jako 251/1. Jak dojedzie Twój model i przeglądniesz instrukcję, to będziesz wiedział o czym piszę. Może to po prostu zmodyfikowany standardowy transporter?

Zrobisz ruchome zawieszenie w nowym kadłubie? Czekają Cię takie same przejścia ze składaniem góry z dołem jak i mnie, brrrrrrr Dodgy

Uważaj, bo AFV w instrukcji (251/3) pominęło wiercenie dziur pod przednie ławki - ja się za późno zorientowałem...
İmage
Odpowiedz
Przejrzałem wstępnie instrukcję z 251/3 i do tego etapu który mam wygląda tak samo. W tym zeszlifowałem znaczniki pod elementy przyklejane na burtach i być może się okaże że będę mógł zaadoptować to co już ma pod nowy model bez żadnego problemu.

W tym przypadku nie ma sensu robić ruchomego zawieszenia bo będzie stał na płaskim terenie. Co do góry już widziałem że będzie niezły Jazz. Dziury powierciłem. Możesz napisać coś więcej o tych problemach? Zawsze to lepiej wiedzieć co cię czeka.

Generalnie więcej będę mógł powiedzieć jak dostanę nowy model. Na pewno drugi Sd-ek tez trafi na warsztat.
Krzysiek
Odpowiedz
Jasne, możesz użyć tego co masz wysklejane już.

U mnie problem był taki, że wczesna buda była szersza niż późna - i tak, wczesna pasuje na szerokość do dołu kadłuba, ale nie pasowała przednia płyta z wizjerami i górna z podstawą pod MG. Do późnej te 2 części wchodziły idealnie, ale nie szło jej założyć na kadłub. Co i jak widać w moim wątku. Aha - drążek poprzeczny do przedniego zawieszenia polecam wkleić na końcu, lubi się ułamać.
İmage
Odpowiedz
A którą bude ja powinienem użyć? Wolę już następnej zmoki nie popełniać.
Krzysiek
Odpowiedz
Wczesną, z dwuczęściową maską oraz wczesne wizjery. Ostatnia buda to już był ewenement, głównie spotykana na Pakwagenach.

Ja bym chyba jednak obstawiał, że to zwykły 251/1 z dołożoną radiostacją - nie ma dodatkowych, charakterystycznych dla 251/3, gniazd antenowych na bokach budy. Przy czym i tak musiałbyś kupić drugie pudło żeby mieć radiostację - nikt tego osobno nie robi.

Mógłbyś zrobić zdjęcie z wstawionymi ławkami do środka? Muszę wyczaić jak wkleić te dłuższe.
İmage
Odpowiedz
(12-01-2014, 14:05)Krzysztof Bartyzel napisał(a): I kto to mówi, he, he. Tego będę kleił w robocie.

Oj tam oj tam Tongue

Mi już tylko został czerczil po stugu i jestem na czysto (prawie) Angel
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
Postaram ci się to zrobić w ciągu kilku najbliższych dni. Chwilowo jestem na etapie składania zawieszenia.

Jednak patrząc w instrukcję wydaje mi się że w twojej jest błędnie zaznaczona ilośc dzir do wywiercenia. Z tego co zauważyłem to róznica polega na tym że zamiast tylnego siedzenia jest zestaw radiostacji. Jednak ilość podstaw jest taka sama, a więc i dziury powinny być w obu modelach w tych samych miejscach. Wygląda na to że zapomnieli zaznaczyć na części UB01 w jej środkowej części otwory do wywiercenia tam gdzie trzy środkowy i lewy tam gdzie sa dwa lewy. Zrobię ci wieczorem zdjęcie samych dziur, to może da ci to jakiś pogląd na sytuację.
Krzysiek
Odpowiedz
W instrukcji są zaznaczone otwory tylko pod tylną ławkę i stojak na radio - o przednich nic nie wspomnieli, a że ja po nocach kleję, to mi umknęło... Ewentualnie jakbyś mi podał w jakiej odległości od tylnego końca podłogi są te otwory i jakiej średnicy wiertła użyłeś, to sobie wywiercę jeszcze.
İmage
Odpowiedz
Przejrzawszy instrukcji i po rozmowie z Tomkiem wyszło że modele powinny być plug'n'play. Tak więc kontynuuję budowę tego, a jak przyjdzie pudło poprawnym to się przeszczepi to co trzeba.

Układ zawieszenia.

İmage

İmage

Tomek,fotki dla ciebie. Mam nadzieję że to coś pomoże. Jak jeszcze coś potrzeba to pisz - zrobi się. Wiertło zdaje się było 1mm, ale nie pamiętam. Przymierzałem do istniejących otworów. Pomiarów otworów jeszce nie mam, ale można spróbować namierzyć ich położenie po "ryflowaniu podłogi". Powinno się dać odczytać z fotek. Jak nie to pisz - pomierzę wieczorem.

İmage

İmage

İmage
Krzysiek
Odpowiedz
Powierciłem - wielkie dzięki!
İmage
Odpowiedz