PzKpfw IV Ausf H
Ja bym jednakowoz przemalowal wlazy na dunkelgelb.
İmage
Odpowiedz
No tak biały czy też kremowy rozumiem - myślisz że były malowane od środka w kolorze nadwozia.
Rozumiem ze mówimy o samym przedziale kierowniczym i wieży ???
Spróbuję coś znaleźć i coś poczytać jak to być mogło .
Pozdrawiam
Odpowiedz
Cały czołg przepisowo i pragmatycznie był malowany w środku na biały wpadający lekko w krem czyli cremweiss. Miało to na celu rozświetlenie wnętrza, pomoc w orientacji (na białym tle łatwiej znaleźć wszelkie wajhy) i zmniejszenie uczucia klaustrofobii.
Jednak jak wojna miała się ku końcowi z braku farb i pośpiechu mogła być/była tylko minia.

(04-04-2019, 16:52)Tomasz Hejmo napisał(a): Ja bym jednakowoz przemalowal wlazy na dunkelgelb.

Masz jakieś zdjęcia na poparcie bo ja nic takiego nie znalazłem, a jestem niepoprawny grzebacz/poszukiwacz przy budowie modelu Wink
Odpowiedz
Gdzieś pamiętam dyskusję o włazach i były fotki z białymi (raczej wczesne wersje) i z czymś, co wyglądało jak kolor bazowy. Taka biała plama raczej psuje kamuflaż Wink

İmage
İmage

Nie wiem czy to oryginalnie kolorowe zdjęcia

İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
Ok.

Myślę, że psucie kamuflażu nie było problemem bo otwieranie włazu/ów w warunkach bojowych było wbrew regulaminowi.
Odpowiedz
Kwestii regulaminu nie będę omawiał bo się nie znam Wink Natomiast dla mnie białe plamy włazów zawsze psują ogólny odbiór modelu. W przypadku minii mam podobne odczucia.

W przeciwieństwie do mojej subiektywnej opinii:

İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
To wygląda ciekawie
İmage
Pozdrawiam
Odpowiedz
Ale to chyba cały czołżek jest w Panzergrau? To by pasowało do mojej wersji, że wnętrze włazów było malowane tak samo jak cały czołg.
İmage
Odpowiedz
Generalnie był okres że cały był malowany minią - miał dokładany dunkelgelb i zieleń na kamuflaż do mini właśnie.
Oczywiście  minia potocznie - rotbraun. Jak bardzo się upierać będziecie to rozkaz taki znajdę :) Dotyczył chyba Vomaga jako producenta.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Pobawiłem się trochę z pigmentami - pora na gąski

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Pozdrawiam
Odpowiedz
Generalnie to ładnie wygląda, ale Tomek miał trochę racji - ta minia bije po oczach. Może gdyby ją jakoś zgasić, np białym washem?
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Na razie tylko do wysokości błotników coś "zweatheringowałem" :. Teraz gąsienice i powoli będę przechodził w górę. 
Ogólnie dużo rzeczy na pancerzu wyląduje - przynajmniej taki jest plan, więc może nie będą się te włazy tak w oczy rzucać.
Pozdrawiam
Odpowiedz