Figurki -podejście N-te
Cześć.

W Krakowie napatrzyłem się na piękne figurki i postanowiłem jeszcze raz spróbować nauczyć się czegoś w tej trudnej dziedzinie. Cel jaki sobie jak na razie stawiam to modele stanowiące uzupełnienie podstawek - nie grające dominującej roli (dodatek nie szpecący scenki). Poprzednie porażki szybko kończyły się zniechęceniem i rezygnacją z dalszej walki. Mam nadzieję,że tym razem uda się w końcu przełamać i nabyć pewnych umiejętności w tej dziedzinie.

Zacznę od żywicznych kopii - są tanie (a mają ładną rzeźbę z wieloma fałdami) więc nie będzie szkoda ich wyrzucić w razie klęski. Jak poprawię umiejętności przerzucę się na coś legalnego i lepszej jakości.

Rozpocznę od odpoczywającego Niemca (skala 1:35).

İmage

Zakupiłem specjalnie zestaw Andrea Color do feldgrau by dodatkowo nie mieć na głowie problemu z doborem kolorów i ich mieszaniem. Zdecydowałem się na akryle,bo z olejnymi miałem zawsze więcej problemów.

Proszę o liczne rady i wskazówki,bo mimo przejrzenia wielu poradników moja wiedza w tym temacie jest niewielka.

Moje pierwsze pytanie - w jakim świetle lepiej jest malować - dziennym czy sztucznym ? Zauważyłem,że później są różnice oglądając to samo pod żarówką a przy naturalnym oświetleniu.
Odpowiedz
Pierwsza próba

İmage

Szału nie ma Dodgy.
Odpowiedz
Malowanie figurek to inny świat. Próbujesz aero czy musisz pędzlem?
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Pędzel. Może coś z tego będzie. Dodałem jeszcze jaśniejszych cieni. Na żywo wygląda troszkę lepiej ;P.

İmage
Odpowiedz
Kurtka gotowa

İmage

Myślę,że jako dodatek do modelu może przejść.

İmage
Odpowiedz
nie wygląda źle, ale jeszcze bym popracował :)

trochę rozjaśnień i przyciemnień; tylko nie wszędzie - a rozjaśnienia w górnych partiach - cienie w dolnych /patrząc od góry figurki, tak jak pada światło/
Dobrym sposobem jest wziąć figurkę pod światło jak jest nie pomalowana i popatrzeć jak się cienie rozkładają.
İmage
http://caramba-miniatures.blogspot.com/
Odpowiedz
Dziękuję za poradę - zastosuję ją już na kolejnej figurce, bo boję się tą zepsuć. Będę miał punkt odniesienia. Tą uważam już za gotową (pierwsza moja skończona figurka co już jest sukcesem Tongue).

İmage

İmage

İmage

İmage

Na pewno mogło być lepiej ale cieszę się,że udało się ją skończyć. Niedługo zabieram się za kolejną,by utrwalić to co się nauczyłem na tej i poprawić błędy.
Odpowiedz
Działaj, działaj - następna będzie lepsza!
M.
İmage
http://caramba-miniatures.blogspot.com/
Odpowiedz
Jak na pierwszą to bardzo ładna. Teraz już nie będzie wymówek.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz