Nowości Zvezda
Chyba nie ma działu dla Zvezdy, a tu szykuje się Panthera Ausf.D z pierwszej serii produkcyjnej w skali 1/35.

[Obrazek: 10462519_454543374648472_7351018128742928879_n.jpg]

https://www.facebook.com/media/set/?set=...372&type=1

Pierwszy kompletny model takiej Panthery. Wygląda interesująco, niestety widzę już pierwsze błędy jak choćby późne koła jezdne. Dodgy
Odpowiedz
Następny szrot, jeszcze wiele lat minie zanim się ogarną...
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
Na pierwszy rzut oka nie wygląda źle. Oczywiście bez rewelacji, ale tak naprawdę nie mają Panthery w swojej ofercie. Swego czasu wydali Ausf.A ale to przepak starusieńkiego Italeri (zuo) był.

Konkurencją jest Ausf.D Italeri (zuooooooo) oraz całkiem niezły ICM który jest od dłuższego czasu nie do dostania, pakuje go teraz Revell i goni za około 105zł.

Myślę, że na wschodnich rynkach będzie to popularny model. Jeśli cena nie przekroczy stówki to i u nas będzie ciekawą propozycją w segmencie modeli dla początkujących i średnio zaawansowanych modelarzy, a także tych którym wisi ilość śrub na kole. Tongue
Odpowiedz
Rozumiem Marcinie, że o Dragonie nie piszesz, bo to inna półka cenowa? Bo to chyba najlepszy model Pantery D (zwłaszcza Premium)?
Odpowiedz
Wiadoma sprawa, w tej chwili DML ma najlepsze kocice i to jest fakt.

Kiedy kosztowały po 105 - 115zł to zamietli rynek. Teraz kosztują od 160 do 180 zł co otworzyło tańszy segment. Italeri zrobiło reedycje swojego Ausf.A oraz D , dorzucili blaszkę i walczą w tym tańszym przedziale.

Próbują nawiązać walkę także z Ausf.G. Przejęli częściowe formy starego Dragon Shanghai, czyli ex Gunze i zrobili dziwaczną hybrydę góry kadłuba Dragona ze swoją wanną kołami i wieżą. Tak na marginesie to jest to ciekawe, że nie przepakowują w całości, tylko mieszają. Dziwne. Przypuszczam, że wykupili prawa tylko do jednej ramki dla zbicia kosztów finalnego produktu.

Przez chwilę czarnym koniem był ICM, mieli całkiem niezłą Ausf.D której atutem była cena - 69zł, a potem po 80. Nie wiem czemu już jest niedostępny i jak pisałem pakuje go obecnie Revell i też walczy w tym segmencie do około stówki.

A, że cena jest ważnym czynnikiem dowodzi choćby fakt, że nadal sprzedaje się Panther Ausf.A z lat 70 Tamiyi, która to jest totalnym koszmarem i kniotem, ale do wyrwania za około 60zł.

Zresztą DML chyba dostrzega te walki na tańszej półce, podobno mają wznowić produkcję tego modelu:

http://www.dragon-models.com/d-m-item.asp?pid=DRA6244

Model ten był bazą dla Premiuma. Jeśli by się potwierdziło i wydaliby go w cenie oscylującej wokół stówki, to nieźle by zamieszali. Zwłaszcza, że mają jeszcze podobny zestaw z wczesnym A dla którego nie ma na rynku alternatywy i D.

Póki co Zvezda może przejąć rynek na wschodzie tym zestawem.
Odpowiedz
O co chodzi dokładnie z tymi kołami jezdnymi?Jak rozumiem rozchodzi się o ilość nitów czy to coś bardziej poważnego?
Odpowiedz
Ilość nitów.
Odpowiedz
Ale za dużo czy za mało ,bo jak to pierwsze to spoko.Jest może gdzieś takie porównanie niby sam szukałem ale nic sensownego nie znalazłem.
Odpowiedz
(11-08-2014, 09:52)KrzychuP napisał(a): Ale za dużo czy za mało ,bo jak to pierwsze to spoko.Jest może gdzieś takie porównanie niby sam szukałem ale nic sensownego nie znalazłem.

zawsze możesz wymienić na koła PATongue
Odpowiedz
(17-07-2014, 10:54)Marcin Szelenbaum napisał(a): ...Zresztą DML chyba dostrzega te walki na tańszej półce, podobno mają wznowić produkcję tego modelu:

http://www.dragon-models.com/d-m-item.asp?pid=DRA6244

Model ten był bazą dla Premiuma. Jeśli by się potwierdziło i wydaliby go w cenie oscylującej wokół stówki, to nieźle by zamieszali. Zwłaszcza, że mają jeszcze podobny zestaw z wczesnym A dla którego nie ma na rynku alternatywy i D...

Widziałem ten wznowiony model. W zasadzie jest to premium bez nowej wieżyczki dowódcy i bez blach. Nie dali także działa i kół z panthery G. Natomiast miłym zaskoczeniem jest nowa wanna z wklejanymi drążkami skrętnymi takimi jak w premium oraz poprawiona przednia płyta kadłuba z w miarę poprawnym jarzmem MG(z resztą zimmerit i tak je zakryje). Spieprzyli jedynie tym, że nie ma kadłubowego MG i "kulki", w której był osadzony. Można by było przymknąć oko gdyby kosztował do 100 zł a nie 170 Undecided!!!!!
Przy niskiej cenie byłaby to idealna baza pod bardzo wczesną ausf. A(lub befehla) z basztową wieżyczką(z Panzer Artu). Poprawną wieżyczkę do A/G ciężko dostać i w grę wchodzi jedynie zakup żywicy na dalekim krańcu naszego globu.
Tu inbox wznowionego modelu
[Obrazek: tumblr_nsfc3pI0i31r3eyedo2_400.gif]
Odpowiedz
Upadli na głowę Confused

Nie rozumiem tego, przecież Premium kosztuje około 170zł

Pomyśleć, że dawałem za swoje Ausf. A na premierę po 130-140zł.

Dobrze, ze mam zapas. Big Grin
Odpowiedz
Mam tę panteręTongue
koła jezdne są prawidłowe porównałem z dragonem czyli za fajną cene można wydziergać sobie kotkę, ogniwka o niebo lepsze od MT! zero śladów po wypychaczach... jedynie co może zmęczyć to fakt że zęby są osobno, Bóg jeden tylko wie dlaczego?
Odpowiedz
Ciekawy in-box panteryBig Grin
dla kolegów którzy nie znają biegle tego języka-koleś wielokrotnie podkreślał wyższość detali i dodatków(plastik) nad DragonemTongue
fakt brakowało mu dodatków metalowych jak np. siatki i co do lufy miał mieszane uczucia ale co tam może ktoś z kolegów to inaczej odczytaWink
http://www.dmmb.info/t10248f227-Zvezda-q...-quot.html
Odpowiedz
Cytat:koleś wielokrotnie podkreślał wyższość detali i dodatków(plastik) nad Dragonem

Bo może mu Zvezda za darmo te modele przysyła? Też bym zachwalał. Wink
Z tego co widzę (a niestety nie widać większości tego co bym chciał zobaczyć), to po dołożeniu pełnego zestawu fototrawień, żywicznej wieżyczki dowódcy, metalowej lufy i gąsienic ten model rzeczywiście ma szansę się do czegoś nadać - czyli zupełnie tak jak Dragon. Cool
Na razie jestem ciekaw, ile będzie kosztowała nowa tamiyowska Pantera D. Bo jak będzie wyglądać, to mogę sobie z grubsza wyobrazić. Big Grin
Odpowiedz
(29-04-2015, 07:46)bartek72 napisał(a): Z tego co widzę (a niestety nie widać większości tego co bym chciał zobaczyć), to po dołożeniu pełnego zestawu fototrawień, żywicznej wieżyczki dowódcy, metalowej lufy i gąsienic ten model rzeczywiście ma szansę się do czegoś nadać - czyli zupełnie tak jak Dragon. Cool

no mam te dodatki i modelTongue
biorąc pod uwagę różnicę w cenie część dodatków masz za freeBig Grin

edit
zapomniałem dodać że nie kupowałem friulii
Odpowiedz