Sd.Kfz.182 Pz.Kpfw. VI Ausf.B Königstiger z sSSPzAbt 503
Ładny.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Sklejanie, a właściwie oklejanie biżuterią na finiszu; jak skończę to pokażę.
Natomiast do zrobienia mam jedną rzecz, na którą nie mam w ogóle pomysłu.
A chodzi o to:

İmage

Macie może jakieś przećwiczone metody albo dobre pomysły?
To naprawdę są bardzo drobne spawy...Dodgy

Zdjęcie pochodzi z primeportal.net.
Odpowiedz
Ja spróbowałbym z cienkim drucikiem - uformować tak jak na zdjęciu i przykleić.
Odpowiedz
Olać, bo nie będzie tego widać już po pierwszej warstwie pigmentów Tongue
İmage
Odpowiedz
Dokładnie jak mówi Tomek, zbyt mały detal niewidoczny w skali, tym bardziej w takim miejscu Wink
Odpowiedz
Przymiarka prawie już gotowego modelu:

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

Przednie, tylne koła, lufa i wydechy na bluetaca więc są trochę nie tam gdzie być powinny.
Motylki niby wszystkie są, ale ile z nich dotrwa do końca malowania?
Siatki przeciwodłamkowe za wieżą niestety nie pasowały; trzeba było szlifować zarówno je, jak i samą wieżę. Jedna przy lutowaniu mi się nadpaliła, ale to i dobrze, bo przynajmniej na modelu jest coś, co może uchodzić za bojowe uszkodzenia (teoretycznie miałem go bardziej pokaleczyć, ale żeby zrobić to dobrze to naprawdę trzeba się wysilić). Uchwyty do lin w wykonaniu Voyagera też niestety były dalekie od oryginału więc przestałem się już przejmować czymkolwiek i po prostu je przykleiłem. Na klapie silnika uchwyt do jej blokowania - zawias własnoręcznie odlany z żywicy (pierwszy odlew po chyba 20 latach!), a uchwyt podarowany mi przez Olka (dzięki raz jeszcze!).

İmage

Spróbuję powalczyć jeszcze z symulacją spawu do zawiasów przednich i tylnych błotników oraz z fakturą cięcia płyt. Niemniej najpóźniej w przyszłym tygodniu model musi zostać pochaosoblackowany, bo czasu coraz mniej!
Odpowiedz
Czysto i zgrabnie, bardzo fajnie! Te spawiki sobie naprawde daruj, slady po cieciu plyt proponuje zrobic czeska zyletka i zmiekczyc troche extra thinem.
İmage
Odpowiedz
Nieźle się prezentuje. Mi blachy zawsze odpadają. Sam już nie wiem jak sobie z tym poradzić. Czekam na mój ulubiony moment czyli malowanie.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Przednie rurki na płycie nadsilnikowej zrobiłeś tak jak ja. Czyli źle Tongue
Pytanie, czy te rurki występowały równolegle z dużymi siatkami przednich wlotów powietrza.
Reszta wygląda imponująco, gratuluję.
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Wygląda naprawdę ciężko!! Bardzo mi się podoba na tym etapie. :)
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Jest aprobata od wędkarza, możesz malować Tongue
Odpowiedz
(11-12-2014, 10:25)Kamil Kowalik napisał(a): Jest aprobata od wędkarza, możesz malować Tongue

Wyndkarze i ryby glosu nie maja Big Grin
İmage
Odpowiedz
(11-12-2014, 07:44)Marcin Podraza napisał(a): Wygląda naprawdę ciężko!!
Dobre określenie! Tak właśnie wygląda i miejmy nadzieję że malowanie jeszcze go dociąży! :)
Odpowiedz
Dobrze wygląda skurczybyk
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jest moc.
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz