Sd.Kfz.182 Pz.Kpfw. VI Ausf.B Königstiger z sSSPzAbt 503
Dzięki panowie za dobre słowa - rozumiem, że na zachętę? Wink

Tomku, Mirko Bayerl jednak zrobił te mini-spawy przy urwanych błotnikach - jakoś dał skubany radę.

Olku, rurki nie są prostopadle do burt, są pod kątem!
Rurki na pewno występowały równocześnie z dużymi siatkami - popatrz tutaj:

İmage

Jedyne w temacie rurek czego nie byłem pewien, to to czy te tylne wydłużone występowały bez dopancerzenia (osłonięcia) na górnej płycie. Z tego co mi się udało wypatrzeć, to chyba tak. Najpierw je wydłużyli, a dopiero później opancerzali.
Dzięki za słowo "imponujące", ale gdzie mi tam do Ciebie? Przy okazji - co tam z Twoim KT?

Nadal nie mam pewności jak pomalować koła i kadłub za nimi...

Przy okazji - ciekawa dyskusja w temacie żywo teraz mnie interesującym:

http://www.network54.com/Forum/47207/thr...King+Tiger
Odpowiedz
Wygląda naprawdę dobrze.
Bartku, niepotrzebnie zrobiłeś uchwyty na kostkę pod lewar nie montując zaczepów samego lewara:
İmage

U KT zaniechano montowania obu elementów w tym samym czasie, no bo na logikę, po co kostka pod lewar skoro lewara nie ma Tongue

Jeśli chodzi o rurki przy przednich wlotach pod siatkami to mam inną koncepcję ich kształtu, lecz jest to tylko mój pogląd, na który nie mam jednoznacznych kwitów.
Słusznie zauważyłeś występowanie opancerzenia tylnych rurek. Początkowo go nie było.
W kwestii malowania KT raczej Ci nie pomogę. Spór o to jaki kolor nanoszono jako bazę do dziś budzi wątpliwości. Przede wszystkim nie ma zachowanych późnych KT co bardzo utrudnia uzyskanie jednoznacznej odpowiedzi. Sam wiesz, że czarno białe zdjęcia interpretowane są dwojako
Zerknij na te zdjęcia "332"
İmage

İmage

Z resztą podobny spór toczy się co do malowania finalnych panther MAN - były brązowo-zielone czy też zielono-piaskowe. Mało tego do dziś zachowała się jedna finalna Panthera MANa tylko, że pomazana jakąś piaskową farbą .
İmage
Odpowiedz
Hmmm, coś mi się kołacze po głowie, że jednak najpierw przestano instalować lewar, a dopiero potem uchwyt na blok... ale pewnie masz (jak zwykle) rację; a i logika tak by wskazywała. Poszperam, sprawdzę. Tongue
Jakby co, to usunięcie tych uchwytów to będzie pikuś.
Co do malowania podwozia, to myślę, że na co bym się nie zdecydował to i tak trzeba będzie to podwozie bardzo pobrudzić - to utnie wszystkie ewentualne późniejsze spory. Cool
Wpadłem na pomysł symulacji spawów po urwanych błotnikach - po prostu namaluję je! Big Grin
Odpowiedz
Świetna robota!
ps. gdybyś nie chciał go malować to wiesz... Big Grin
Odpowiedz
Bartku przednie rurki powinny wychodzić z krat wentylacyjnych, lub co chyba jest bardziej prawdopodobne w stropie silnika przy przedniej kracie wentylacyjnej było wycięcie. Tak przynajmniej Paweł wydedukował i ja się z tym zgadzam.
Co do opancerzenia tylnych nie pomogę, ale chyba w moim będę musiał ten detal dorobić - w końcu mój to "last" - przynajmniej ma go udawać Big Grin

(12-12-2014, 01:16)bartek72 napisał(a): Dzięki za słowo "imponujące", ale gdzie mi tam do Ciebie? Przy okazji - co tam z Twoim KT?

Twój model nie odbiega ilością przeróbek i detali od mojego modelu, którego nie uważam za jakieś wybitne osiągnięcie. Jakość Twojej pracy jest na najwyższym poziomie, więc nie odbieraj sobie gwaiazdek Tongue

A mój model... no cóż, nie wychodzi mi łoś na kołach, jakoś do blach nie mam weny więc model czeka na półce. Teraz Misiek jest na warsztacie. Praca z białym plastikiem idzie mi znacznie lepiej, czekam z resztą na biżuterię do Miśka. Kamil znów czaruje Big Grin
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Bartku, faktycznie KT z la Gleize ma zaczepy na kostkę, a nie ma śladów po uchwytach na lewar.
http://users.skynet.be/tmm/King%20Tiger%...Middle.jpg

Nie wiem czy to efekt remontu/renowacji, czy też fabryczne rozwiązanie.
Nie można wykluczyć także oderwania tego elementu w czasie eksploatacji pojazdu. Jak na złość nie mogę znaleźć żadnego zdjęcia z czasów wojny ukazującą tą płaszczyznę na tej maszynie.

Na chwilę obecną nie mam możliwości technicznych by prowadzić dokładną analizę zdjęć. Jeśli możesz to zerknij na to co znalazłem:
İmage
İmage

Niemniej, należny mieć na uwadze, że jest to wcześniejsza produkcja niż zdecydowana większość KT z 503 batalionu SS. Konfiguracja Twojego KT w konfrontacji z dostępnymi materiałami fotograficznymi KT z tej jednostki nie powinna zawierać obu typów zaczepów, bynajmniej tak wskazuje nieliczny dostępny materiał źródłowy.
İmage

İmage

İmage

Skłaniałbym się raczej ku niemontowaniu tych zaczepów.
İmage
Odpowiedz
Przedostatnie zdjęcie wydaje się kluczowe dla naszych rozważań. Wink

Piotrze, dzięki za propozycję. Wiem, że malowany przez Ciebie na pewno wyglądałby lepiej niż malowany przeze mnie, ale ja też muszę się kiedyś wreszcie tego nauczyć! Confused
Odpowiedz
Bartku, nie chodzi o to.. :) Mi większą frajdę sprawia malowanie i dalsze zabiegi niż budowa modeli tym bardziej z przeróbkami. Zrobić zrobię ale w bólach. A Tobie wychodzi to zaje.. ! Wink I wydaje mi się, że czerpiesz z tego nieokrzesaną przyjemność Big Grin Przeróbki, wersje produkcyjne, detale to Twój żywioł. A z malowaniem dasz radę!
Odpowiedz
Witaj Bartku. Chyba jeden z lepszych modeli jakie wykonujesz:) Podejście bardzo fachowe ze tak powiem. Pieknie go złożyłeś, eleganckie dodatki - wieżyczka, friule, blachy, lufa.

Zbliża się malowanie:) Idziesz na hicior:)
Odpowiedz
Pięknie złożony, kawał dobrej roboty. Czekamy więc na malunki.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Czasu u mnie jak zwykle jak na lekarstwo więc tak na szybko...
Po pierwsze zagadka - co jest nie tak z tym planem (na którym nieopatrznie się wzorowałem)?

İmage

Oto efekty mojego malowania (dwukrotne wyklejanie Panzer Putty zajęło mi prawie dziewięć godzin):

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

Obłożyłem się zdjęciami archiwalnymi i zdjęciami dobrych modeli i wyklejałem, a potem malowałem... Potem było kolejne wyklejanie, poprawka malowania, trochę pędzelka w użyciu... Na szczęście nie było dwóch identycznych kamuflaży więc myślę, że może być. Teraz kropki, na to filtry, dużo filtrów... Kolorami na zdjęciu się nie przejmujcie; jakoś nadal nie jestem w stanie oddać ich w rzeczywisty sposób. Blush
Odpowiedz
Mialem pisac, ze ciemno troche, ale skoro

(19-01-2015, 13:30)bartek72 napisał(a): Kolorami na zdjęciu się nie przejmujcie; jakoś nadal nie jestem w stanie oddać ich w rzeczywisty sposób. Blush

to nie bede pisal Tongue Ciekawy jestem efektow artystycznych. Czemu sie nie zdecydowales na modulacje?
İmage
Odpowiedz
Bo glut i modulacja na raz to dla mnie trochę za dużo. Blush
Na klasyczną modulację na KT to się nawet Wilder nie odważył...

http://www.network54.com/Forum/110741/th...one+finish
Odpowiedz
(19-01-2015, 13:49)bartek72 napisał(a): Bo glut i modulacja na raz to dla mnie trochę za dużo. Blush
Na klasyczną modulację na KT to się nawet Wilder nie odważył...

http://www.network54.com/Forum/110741/th...one+finish

Moim zdaniem wygląda to nawet lepiej niż klasycznie pojmowana modulacja.
God created Arrakis to train the faithful.
Odpowiedz
A ja akurat jestem zdania, ze Adas sie na tym modelu koncertowo przejechal Big Grin Ale jak widac, co czlowiek to inna opinia. Zdecydowanie bardziej przemawia do mnie model Mirko Bayerla.
İmage
Odpowiedz