Jaki kompresor
Mam infinity z dyszą 0,15mm i przyznam, że jest rewelacyjny. Nabyłem wersję z dwoma dyszami i innymi dodatkami. Posiadam dwa aerografy(drugi to evoluston silverline) toteż infinyty CR+ stosuję głównie do drobnych detali, plam kamuflażu, końcowego etapu modulacji itd. Co mogę o nim powiedzieć. To naprawdę świetny sprzęt. Mam też(pożyczonego) CM-SB iwaty i jak dla mnie oba spisują się fenomenalnie. Troszkę lepiej pracuje mi się iwatą jednak to kwestia preferencji, a nie klasy sprzętu. Trochę lepiej leży mi w dłoni i lepiej czuję spust, ale to moje upodobanie i zapewne kwestia dłoni ukształtowanych przez kilka lat treningów BJJTongue...
U mnie wygląda to tak: na silverline założoną mam dyszę 0,4 i używam go do malowania bazowego, natomiast infinity z dyszą 0,15, tak jak wspomniałem, używam do detalu.
Jeśli mogę Wam polecić to kupcie wersję z dwoma dyszami lub z dyszą 0,2, gdyż sama 0,15 jest trochę uciążliwa przy malowaniu bazowym dużych powierzchni. Nie wiem jak jest z zatykaniem dyszy bo używam tylko farb Tamiyi(czasem gunze C), ale ponoć Vallejo zatykają 0,15.
Zakup infinity CR+ był w moim przypadku raczej mającym mnie zmotywować kaprysem niż faktyczną potrzebą posiadania nowego sprzętu. Używałem evolutiona silverline, też w wariancie z dwoma dyszami, i także byłem z niego bardzo zadowolony.
Aha, pamiętajcie o dużej ostrożności przy czyszczeniu dyszy 0,15, gdyż jej końcówka jest bardzo delikatna i łatwo można ją uszkodzić.
İmage
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź, po tym co piszesz to jednak wezmę 2 w 1. Przy okazji jeszcze co sądzicie o tym:

http://www.fine-art.com.pl/kompresor-htc...18-kg.html
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz