Hetzer "Chwat" - Academy - 1/35
Wykańczam do malowania "Chwata", oczywiście będzie miał osłony boczne.

[Obrazek: 008_zpsee068eff.jpg~original]

[Obrazek: 010_zps25cca95a.jpg~original]

[Obrazek: 012_zpsb10cfabf.jpg~original]
Odpowiedz
Malowanie ciekawe, działaj.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
No i jak tego academowskiego Hetzera oceniasz?
Jak dla mnie nie ma jakiejś straszliwej przepaści między nim a Tamiyą, zwłaszcza jeśli chciało by się go bardziej rewaloryzować. Nawet i te gąsienice ujdą w tłoku. Wink
Figurka całkiem zacna, ale niestety dręczy mnie pewien artykuł z 'Military Modelling" i moim zdaniem powinieneś zawalczyć z mankietami rękawów... Blush
Odpowiedz
(28-10-2014, 08:11)bartek72 napisał(a): Figurka całkiem zacna, ale niestety dręczy mnie pewien artykuł z 'Military Modelling" i moim zdaniem powinieneś zawalczyć z mankietami rękawów... Blush

Jak to ktoś kiedyś w Bytomiu powiedział: "dobrze mieć takiego marudę", ja bym się w życiu nie dopatrzył takiego drobiazgu Tongue Oczywiście Bartku bez urazy Wink Co do modelu - podoba się i to bardzo, czekam na malunki Cool
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
A co jest z mankietami? Jak coś drobnego to poprawię Tongue a jak nie to oleję. Tongue

Niezły ten Hetzer, pasko-ogniwka nawet dobre, górne są nawet wyprofilowane jak w Tamiyach nowych. Na minus można policzyć czasem w upierdliwych miejscach wypychacze i kilka uproszczeń - zwłaszcza na tylnej płycie wanny, ale model jak najbardziej polecam.

Nie wiem czy lufa nie jest za krótka przypadkiem, wymieniłem na RBMu i ta plastikowa jest o dobre pół centymetra krótsza. Trzeba by do kwitu przyłożyć.
Odpowiedz
Co do mankietów, to chodziło mi o to, że można je rozwiercić i wkleić dłoń w środek rozwierconego rękawa...
Ale to może właśnie przez takie zabawy porzuciłem raz na zawsze figurki Blush
Odpowiedz
Z rękawami popieram, słabo teraz wygląda. Ciekaw jestem faktury pancerza po pomalowaniu - czym robiona?
Odpowiedz
Fajnie się zapowiada, faktura wygląda na szpachlę tamiya Tongue
Odpowiedz
Chyba udało Ci się odwzorować całkiem dobrze blachy po wewnętrznej eksplozji - jest czader.
Pozdrawiam
Odpowiedz