Regulamin IV. konkursu PancernyKlin.pl
#1
Witajcie w czwartej edycji konkursu forum "PancernyKlin.pl"!

Regulamin konkursowy:

1. Każdy startujący zobowiązuje się do uiszczenia wyznaczonej opłaty startowej (30zł) w terminie do 7 dni od dnia rozpoczęcia wątku warsztatowego na konto podane przez Koordynatora konkursu. Opłata nie podlega zwrotowi niezależnie od wyniku konkursu lub nieukończenia modelu przez startującego. Opłata jest jednorazowa bez względu na ilość modeli. Każda wpłata musi zostać potwierdzona przez Koordynatora, jest to warunek dopuszczenia modelu do oceny.

2. Zebrane środki (dalej: nagroda) mogą zostać wykorzystane przez zwycięzcę w dowolnym sklepie modelarskim lub na zakup związany z modelarstwem od osób prywatnych na stronach www, forach i serwisach aukcyjnych. Płatność będzie wykonana z konta Koordynatora. Jeżeli koszt zakupu przewyższa wartość nagrody, zwycięzca zobowiązany jest dopłacić różnicę (do uzgodnienia z Koordynatorem). Jeżeli część nagrody nie zostanie wykorzystana, zostanie ona przeznaczona na pokrycie kosztów utrzymania forum (opłaty za serwer i domenę).

3. Biorąc udział w konkursie, każdy uczestnik potwierdza, że przeczytał regulamin i zgadza się ze wszystkimi jego punktami.

4. Konkurs będzie trwał od 25.11.2014 do 30.04.2015 r.

5. W konkursie może uczestniczyć każdy Użytkownik forum "PancernyKlin.pl".

6. Budowany model musi być związany ze specyfiką tematyczną forum "PancernyKlin.pl".

7. Relacja z budowy oraz galeria musi być umieszczona w utworzonych dla konkursu działach. Administracja dopuszcza możliwość prowadzenia przez Użytkownika, biorącego udział w konkursie, równoległej relacji z budowy na innych forach.

8. Użytkownik przystępuje do konkursu z zestawem nowym, tzn. niesklejonym i niemalowanym. Wyjątkowo, na wniosek uczestnika, Administracja może dopuścić model o niewielkim zaawansowaniu budowy (ok. 10%), przy czym nie może on być w żadnym stopniu pomalowany.

9. W konkursie nie będą stosowane podziały na skale oraz kategorie Standard i Open.

10. Ukończone modele będą oceniane przez uczestników wg podanych niżej kryteriów. Uczestnicy nie konsultują się ze sobą w sprawie punktowania końcowego modeli. Dopuszcza się możliwość wprowadzenia dodatkowego sędziego, który nie bierze udziału w konkursie.

11. W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez modele zajmujące jedno z trzech pierwszych miejsc, ustalona zostanie droga wyboru lepszego.

12. Decyzje sędziów oraz wyniki ankiet są ostateczne i nie podlegają zmianie.

Ocena modeli:

Każdy uczestnik ocenia wszystkie ukończone w ramach konkursu modele poza swoim. Wyniki przesyła do Koordynatora (Kamil Kowalik), po otrzymaniu kompletu wyników Koordynator podaje sumaryczną punktację.

Kryteria oceny:

1. Budowa modelu:
- ogólnie pojęta czystość montażu - max 5 pkt;
- stopień skomplikowania pracy - max 5 pkt (tu wliczanie będą użyte elementy fototrawione, waloryzacje żywiczne wpływające na praco- i czasochłonność budowy zestawu);
- elementy wykonywane przez modelarza bez użycia gotowych zestawów - max 5 pkt (scratch - w przypadku braku - 0 pkt);
- elementy poprawione przez modelarza w zestawie bazowym - max 5 pkt.

2. Malowanie modelu i wykańczanie:
- czystość malowania, jakość powłoki malarskiej - max 5 pkt;
- efektowność i stopień skomplikowania malowania - max 5 pkt;
- odwzorowanie śladów eksploatacji, ich wielkość w skali, rozmieszczenie i ogólnie pojęta spójność całości - max 5 pkt.

3. Odwzorowanie pojazdu rzeczywistego:
- zmiany zestawu wyjściowego względem pojazdu rzeczywistego, konfiguracja detali względem zdjęcia wiodącego, lub / i względem dokumentacji, monografii dotyczącej konkretnej wersji produkcyjnej, odwzorowanie kamuflażu rzeczywistego pojazdu, kształt, przebieg i kolor plam, najbardziej prawdopodobny układ kamuflażu w miejscach niewidocznych, stopień i rodzaj widocznego zużycia powłoki farby - max 10 pkt.

4. Jakość prowadzonej relacji z budowy - max 5 pkt.

Łączna pula punktów możliwych do zdobycia to 50.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, czyli wszystkim startującym. Szczególne podziękowania dla Bartka72, z którego inicjatywy powstał konkurs. Administracja zadba abyś nie wychodził z imprez prosto Big Grin
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IV Konkurs "PancernyKlin.pl" - wyniki Kamil Kowalik 20 36,166 23-06-2015, 17:10
Ostatni post: Tomasz Hejmo
  IV Konkurs "PancernyKlin.pl" - regulamin i dyskusja Tomasz Hejmo 59 96,105 01-06-2015, 11:20
Ostatni post: Tomasz Hejmo
  III. Konkurs "PancernyKlin.pl" - wynik(i) Tomasz Hejmo 16 30,845 05-03-2014, 12:04
Ostatni post: Marcin Szelenbaum
  Galeria z III. Konkursu PancernyKlin.pl Tomasz Hejmo 0 6,694 25-02-2014, 15:05
Ostatni post: Tomasz Hejmo
Information Regulamin III. Konkursu "PancernyKlin.pl" Kamil Kowalik 0 6,065 22-08-2013, 23:53
Ostatni post: Kamil Kowalik

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości