Sd.Kfz. 251/9 Ausf.D Kanonenwagen - AFV 1/35
No to może i ja się dołączę. Dawno nie sklejałem żadnego niemca, więc wybór był dość łatwy zwłaszcza, że trochę już dodatków nazbierałem. Zastanawiałem się jeszcze nad wczesną Jagdpantherą ale doszedłem do wniosku, że niektórzy fanatycy zaczną mi liczyć nity i musiał bym jeszcze po raz pierwszy stworzyć zimmerit, to mi się odechciało.

Baza do powstania miniaturki jest z AFV Club 35068 w wersji deluxe czyli dostajemy nie najlepszą żywiczną figurkę i jakieś tam pierdółki.
İmage

Kilka dodatków do waloryzacji. Planuję jeszcze dokupić gąski i koła.
İmage

Kilka tobołków do wnętrza jak i do powieszenia na zewnątrz.
İmage

Raczej nie planuję wykonać konkretnego egzemplarza. Będzie to małe S-F.

Pozdrawiam Mateusz
Odpowiedz
Kolega pięknie się przygotował Tongue
Dwa worki towaru i pięć miesięcy - trzymam kciuki i podglądał będę.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Grubo :)
Odpowiedz
Trochę podłubałem ale na początek najświeższe nabytki, czyli żywiczne koła od quickwheel, niemieckie gaśnice od panzerarta i niby ruchome gąski od AFV.

İmage

Ruszyły pierwsze pracę z blaszkami. Z chęcią bym pogadał z człowiekiem, który stworzył instrukcję do parta i nie byłaby to miła rozmowa.
İmage

İmage

Kołka pomalowałem. Nierówne pomalowanie zniknie po washu, filtrze i brudzeniu..
İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

I na dziś to tyle.

Pozdrawiam Mateusz.
Odpowiedz
Jesteś pewny tych wczesnych gaśnic?
İmage
Odpowiedz
Poproszę o ugięcie opon - dość łatwo zrobic i od razu lepiej wyglada Tongue
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jak uginasz żywiczne opony? Chętnie się dowiem, bo też mam z tym problem. :)
Odpowiedz
(12-12-2014, 09:45)Jacek Cieślak napisał(a): Poproszę o ugięcie opon - dość łatwo zrobic i od razu lepiej wyglada Tongue

Może coś szerzej na ten temat napiszesz?

Tomek nawet nie wiedziałem, że gaśnice są rozróżniane na wczesne i późne. Tutaj wydała się moja niewielka wiedza na temat niemców.
Odpowiedz
Normalnie szlifujesz boczek żeby bieżnika nie zruszać i doklejasz boczki z masy dwuskładnikowej - zasadniczo dość prosto nawet bieżnik odtworzyć.
Tutaj początki były ale moim zdaniem jest fajniej
İmage
Pozdrawiam
Odpowiedz
(12-12-2014, 17:52)Jacek Cieślak napisał(a): Normalnie szlifujesz boczek żeby bieżnika nie zruszać i doklejasz boczki z masy dwuskładnikowej - zasadniczo dość prosto nawet bieżnik odtworzyć.

Wygląda ciekawie, chyba nawet spróbuje. Dzięki Shy
Odpowiedz
Numer 35-193 to pozne, 35-239 wczesne. Te wczesne na niewielu pojazdach tak naprawde byly stosowane.
İmage
Odpowiedz
Niektórzy już kończą a ja dopiero parę blaszek zdążyłem przykleić. Posiłkowałem się przy budowie kilkoma elementami dragona w wersji Gen2, które o wiele lepiej wyglądają niż to co dał AFV. Widoczne ślady kleju i innych śmieci usunę później.
İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

Postanowiłem trochę fotelik podrasować.
İmage

İmage

Pozdrawiam Mateusz.
Odpowiedz
Stołek super.
Krzysiek