Panther Ausf D 52nd Panzer Battalion - Dragon 1/35
Startuję z tym modelem - myślałem ze bez blach się obejdzie ale ciężko chyba będzie.
İmage
Malowanie takie planowane jest
İmage

Reszta powoli z biegiem czasu - powodzenia pozostałym kolegom życzę -nadzieję mam że nie zaniżę poziomu - starość nie radość Big Grin
Pozdrawiam
Odpowiedz
Cacko :)
Odpowiedz
Cytat:Cacko :)

Marcin podnieś poprzeczkę i walnij jakąś panterkę jak za starych dobrych czasów Pattersona

Zdjęcia z wydawnictwa Militaria - nie wiem na ile będę starał się odwzorować ten egzemplarz, nie mam zdjęcia już zdobytej pantery zapaćkanej ruskimi napisami może ktoś posiada ???

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Pozdrawiam
Odpowiedz
Zastanawiam się czy robić Pantherę czy StuGa w konkursie. Sleepy
Odpowiedz
Nie masz się nad czym zastanawiać naprawdę pantera cię nie "swędzi"
Pozdrawiam
Odpowiedz
Super, też wybrałem Dtkę więc nie będziesz sam Wink
Odpowiedz
Ale Panther obrodzi... zostawcie coś dla mnie. :p
Odpowiedz
Ale czad panowie - szykuje się przednia zabawa taka w starym forumowym stylu. Wreszcie będę robił modela z nieukrywaną przyjemnością w doborowym towarzystwie. Tak naprawdę to bedzie moja pierwsza panther wiec zobaczym jak smakuje ten pierwszy raz Big Grin
Pozdrawiam
Odpowiedz
Super temat się zanosi.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Rób rób , chetnie popatrzę , mam go w planach . 824 jest fajnie obforotgrafowana , aczkolwiek mam do tego 3 - kolorowego kamo pewne wątpliwości . Zwyczajnie zastanawiam się , czy to nie jest tylko żółta baza i zielony na smugi z tym, że niektóre smugi są pociągnięte raz mocniej , a niektóre słabiej. ale to takie moje dywagacje.
Odpowiedz
Zasadniczo ta pantera pochodzi z produkcji marzec-kwiecień 1943r.
Nie było jednolitego schematu malowania Panther. W 52-gim występowały zarówno dwu jak i trzykolorowe malowania.
Pewne jest godło które w 8-ej kompani było czerwone. Co prawda w sowieckim raporcie (Komisja NII BP z lipca 1943) informowano że czołgi są malowane w kolorach żółtym i ceglastym z zielonymi pasami ( wskazuje to na 3 kolorowy kamuflaż) - co ciekawe raport mówi o jednej panterze całej zielonej. Modelowana pantera czyli 824 testowana była w zakładach nr 100 w Czelabińsku. Co do skrzynek na tylnej płycie skłaniam się do dwóch sztuk - widoczne to jest na zdjęciach. Nie za bardzo kumam jedynie jak pociski 45mm APC miały zniszczyć ta panterę - 1 trafienie w jarzmo armaty i 2 w celownik ??? To tak jakby ja z procy ustrzelili.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Nie wiem czy nie będą Ci potrzebne do tej Pantery asymetryczne osłony wentylatorów . Co do skrzynek na tyle to mam pozostałości aberowe jeśli chcesz .

Tak myślę czy nie wystartować jednak z Panterą Tongue
Pozdrawiam Sebastian
Odpowiedz
Dawaj panter będzie ciekawiej co do gratów to biorę wszystko oczywiście gratyfikacja z mojej strony jak najbardziej jakbyś instrukcje montażu skrzynek mógł wkleić będę wdzięczny
Pozdrawiam
Odpowiedz
No to wziąłem się za robotę - po pierwszej ocenie wyprasek stwierdziłem że jest dobrze. Zauroczyły mnie spawy mają świetny detal.

İmage

Technologia składania wanny nie jest najszczęśliwsza

İmage

Całkiem ładny detal trzeba będzie podszpachlować
Potem wyszły inne ciekawe rzeczy - trzeba naprowadzać krawędzie po kawałku i kleić na zasadzie trochę siłowej ale mimo wszystko plastik się poddaje i trzyma geometrię.

İmage
İmage

Na dziś zostawiam niech połączenia klejone osiągną prawidłową wytrzymałość.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Hy, nieźle...
İmage
Odpowiedz