M1A1 Abrams - Tamiya + Eduard (1/35)
Zacząłem ja sobie dłubać takie coś:

İmage

Raczej nie będzie to odwzorowanie jakiegoś konkretnego egzemplarza - coś podpatrzę tu a coś tam, po prostu ma wyjść ciekawie i tyle Wink

İmage
İmage
İmage

Buda złożona na razie na sucho, stąd te szpary.
Zdjęcia robione niestety telefonem przy słabym świetle (partyzanckie warunki), dlatego są dość kiepskie, ale póki co lepsze takie niż żadne. Postaram się o jakieś lepsze niedługo. Pierwszy raz będę się bawił w blachy - klej CA podoła, czy koniecznie muszę się zaopatrzyć w jakąś lutownicę?
Jak zwykle jestem otwarty na sugestie i rady.
Odpowiedz
Udało mi się zreanimować mój stary aparat, więc może zdjęcia będą trochę lepsze. Póki co postępy niewielkie, dał mi w kość kosz od Eduarda :/

İmage
İmage

Większe elementy nadal złożone na sucho. Zastanawiam się czy dawać te ekrany do identyfikacji w podczerwieni na przodzie wieży? Wyciąłem je z polistyrenu 0,25mm i wydają się nadal za grube. Może spróbować z amelinium albo zrezygnować całkiem?
Odpowiedz
To w sumie zależy z jakiego okresu służby chcesz model. Ekrany chyba powinny być w parze z panelami CIP na bokach wieży? Się mi tak kołacze, może ktoś mnie poprawi.
Pozdrawiam, Michał
Odpowiedz
Jak to zwyke u mnie, tempo zabójcze Wink Ale model już chyba gotowy do malowania.

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

Trzeba się streszczać bo T90 czeka już w kolejce :)

(15-01-2015, 09:49)Krocionorzec napisał(a): To w sumie zależy z jakiego okresu służby chcesz model. Ekrany chyba powinny być w parze z panelami CIP na bokach wieży? Się mi tak kołacze, może ktoś mnie poprawi.

Prawda, mam takie ekrany w tej paczce z dodatkami. Ale okazało się że musiałbym jeszcze zmienić gąski, więc zostanie "Pustynna Burza" Wink
Odpowiedz
Nie liczy się tempo tylko efekt w naszej "branży". Merytorycznie nic o tych pojazdach nie wiem więc na moje możesz malować Big Grin
Odpowiedz
Ten antyslip jest mizerny. Zrób coś tymi grudkami..
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
A ja zapytam jak ze spasowaniem tego modelu? Bo widzę, że tylna płyta kadłuba niespecjalnie dobrze pasuje chyba, że całość nie jest sklejona i obie połówki kadłuba będziesz malował osobno?
Poza tym wygląda dobrze, antyslipa trochę przeszlifuj papierem ściernym i będzie git bo w tej skali to powinien być słabo widoczny.
Czekam na malowanie.
Pozdrawiam, Mariusz
Odpowiedz
W sumie rzeczywiście przydałoby się co grubsze grudki usunąć, ale to akurat nie jest żaden problem. Co do spasowania, to jest całkiem ok z wyjątkiem wieży - popatrz na to zdjęcie od frontu, gdzie widać jaka była szpara między podstawą a wieżą. Kadłub jeszcze nie jest sklejony, myślę że obejdzie się tutaj bez szpachli. Mam zamiar pomalować najpierw zawieszenie i założyć gąski, potem skleić kadłub i malować resztę.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź.
Zobacz na zdjęcia:
http://www.primeportal.net/tanks/jeff_de...php?Page=3
Tył raczej do szpachlowania, w oryginale jest to całość, Tamiya poszła na skróty i jak to złożysz po malowaniu będzie buba.
Pozdrawiam, Mariusz
Odpowiedz
Na tych zasobnikach na wieży to takich uchwytów nie ma Confused
Odpowiedz
(23-01-2015, 19:37)Dorotka napisał(a): Na tych zasobnikach na wieży to takich uchwytów nie ma Confused

Takich jak zrobiła Tamiya nie ma tym bardziej Confused

Dziobię ja sobie po trochę, już w sumie blisko końca. Merytorycznie słabo, ale nie o to tu chodziło.

İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
Trochę małe zdjęcia, niewiele widać niestety ale nie bardzo podoba mi się to coś za czołgiem (pył?), nie wygląda to dobrze.
Pzdr, Mariusz
Odpowiedz