Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tiger I frühe Produktion - Tamiya 1:16
Hehe, dobrze, dobrze. :)
Dziś do domu rodzinnego przyszła paczka. Domyślam się, że to gąsienice z Tamiyi. Big Grin
Jak założę to coś pstryknę. Wink
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Kupiłem od Janusza na allegro napinacz Tamiyii. Mówię Ci napisz do niego, bo nie wiem czy nie ma ego co potrzebujesz.
A z tymi tulejami, to u mnie jest lipa?

Aha, przenieśmy to do mojego wątku, ok?
Odpowiedz
Witam.
Dla zainteresowanych tematem, zapraszam do śledzenia dalszego ciągu relacji pod tym linkiem:

http://rctank.pl/forum/viewtopic.php?f=60&t=961
Odpowiedz
Witam po dłuuuugiej przerwie.
Trochę się podziało w Tygrysie i na Tygrysie. Jako, że jest to model RC poniżej rozpisałem co jest czym w środku modelu., Zawsze mnie to wszystko przerażało, ale teraz jest jakby zjadliwe:

İmage

W środku kadłuba nie ma jeszcze modułu dźwiękowego, wzmacniacza do niego i głośnika/głośników. Wytwornica dymu także nie jest podpięta, bo dym będzie pompowany do rur przez wibracje z obudowy głośnika. Całość będzie oczywiście połączona. :)
Póki co jest zrobione sterowanie, włączanie/wyłączanie świateł, obrót wieży, podnoszenie armaty, odrzut działa (recoil) i imitacja strzelania w mg wieżowego.
A model obecnie prezentuje się tak (kadłub jest gotowy pod malowanie):

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

A tu zdjęcie lokalizacji przełączników:

İmage

Niestety bydle jest tak duże, że cięzko jest zrobic zdjęcia na jednolitym tle.
Teraz czas na zrobienie detali i kompletnej elektryki wieży. :)
Odpowiedz
Robi wrażenie!
Odpowiedz
Dzięki Bartek! Mam nadzieję, że w Bytomiu uda Ci się go zobaczyć w pełnej krasie. A może nawet pojeździć? Wink
Odpowiedz
Żyje, ten wątek żyje! :O
İmage
Odpowiedz
(08-01-2015, 21:12)Tomasz Hejmo napisał(a): Żyje, ten wątek żyje! :O

Był na innym forum chyba. Przyszedł znów... I dobrze, że wrócił Cool

...ten wątek rzecz jasna...
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Dzięki. Modelarsko nie było za bardzo co pokazywać wcześniej, bo siedziałem głównie na elektroniką RC. Wink
Odpowiedz
Juz mnie korci zeby, wzorem prawdziwych czolgistow, jakas oslone na krzaku czy blotnik na rogu domu zostawic.

Modelarsko fajnie, spawy itd. Malowanie tej krowy bedzie ciekawe Big Grin
İmage
Odpowiedz
Kawał dobrej roboty, chociaż zastanawiam się nad malowaniem, jak w takiej skali zrobić cieniowanie obicia i tym podobne Tongue
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
Rafał Sadurek napisał(a):chociaż zastanawiam się nad malowaniem, jak w takiej skali zrobić cieniowanie obicia i tym podobne
W tej skali cieniowaniem zajmie się matka natura, a w sprawie obić - przejedzie się ze 2-3 razy po podwórku i będą lepsze niż namalowane Big Grin

A tak na serio, mam nadzieję że wrzucisz chociaż jeden filmik pokazujący całą tą elektronikę w akcji.
Odpowiedz
W terenie trzeba będzie uważać żeby blach nie pourywać Tongue
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
No z malowaniem se może jakoś pójdzie. A co do krzacurów, to faktycznie wszelkie złoto raczej by tam zostało. Aczkolwiek błotniki boczne na pewno by przetrwały, bo są dość konkretnie zamocowane do kadłuba. :) Test w wysokiej trawie Aber przeszedł pozytywnie, bez uszczerbku. Także... w krzaki się nie wybieram. :)
A film na pewno się pojawi. :)
Odpowiedz
No to Tygrys gotowy do malowania:

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

Przyznam szczerze, że niektóre elementy odpuściłem. Można było robić zawiasy do klap na tylnym zasobniku wieży z Abera, można było obspawać mocowania uchwytów na dodatkowe ogniwa gąsienic.. Ale jako, że czas goni (Bytom), skupiłem się na elementach naprawdę ważnych. Jak widać doszedł peryskop ładowniczego na dachu, wymęczyłem właz dowódcy (muszę jeszcze tylko dać rurki do parasola wink3) i trochę zabawy było z tymi uchwytami na gąsienice. Ciekawostka jest taka, że biorąc pod uwagę, że muszę mieć dostęp do wnętrza wieży, a nie ma innej drogi przez niż przez dach, mocowania dodatkowych ogniw gąsienic są uchylne i nie będą klejone do dachu, tylko do ogniw. Nie ma niestety innego wyjścia.. Dodatkowe ogniwa gąsienic są do mocnego przerobienia, bo wyglądają tragicznie.
Tak więc dziś idzie podkład, a jutro kolor bazowy, a w piątek będzie walka z colour modulation.

İmage
Odpowiedz