Jak zrobić "pokrywkę"?
Smile 
Cześć!

Poniżej są dwie fotki.. Fotka pierwsza to prowizorycznie zamontowana pokrywa zasobnika wieżowego (czy jak się to nazywa) w M1A1. Na zdjęciu drugim ta sama pokrywa ale w oryginale.
Widać, że pokrywa w oryginale jest na krawędziach "zagięta" na wszystkich krawędziach... Zacząłem kombinować jak to zrobić, ale że cechuje mnie umysłowa ociężałość nic od wczoraj wymyślić nie mogę.... Macie jakieś pomysły, jakiś patent? Nie chce tego obchodzić... Sorry za zawracanie głowy i z góry dzięki!

Shy

İmage

İmage
Odpowiedz
Cieniutkie paseczki polistyrenu wyszlifowane na półokrągło? Jak zaginasz zawiasy? Ładne wyszły.
İmage
Odpowiedz
(25-02-2015, 11:02)Tomasz Hejmo napisał(a): Cieniutkie paseczki polistyrenu wyszlifowane na półokrągło? Jak zaginasz zawiasy? Ładne wyszły.

Tomku...

Pasków polistyrenu nie mogę zastosować, bo to ma być otwierane/zamykane... Muszę znaleźć jakiś sposób żeby "zwalcować" tę blaszkę... Chyba, że zdobię całą pokrywkę z plastiku ale to trochę lipa...
Co do zawiasów to te tutaj są już mocno zmasakrowane... Zawijam na tym drucie, który widać...

Shy

İmage
Odpowiedz
Piękna robota i jaka dokładność :) Ale pięknie zawinołeś te zawiasy :)
Odpowiedz
(25-02-2015, 11:18)waldek.sz. napisał(a): Piękna robota i jaka dokładność :) Ale pięknie zawinołeś te zawiasy :)

Co Wy z tymi zawiasami.... Jaja sobie robicie? Zawiasy jak zawiasy... Problem jest z pokrywką nie z zawiasami ...

Cool

İmage
Odpowiedz
(25-02-2015, 11:30)Dorotka napisał(a): Co Wy z tymi zawiasami.... Jaja sobie robicie? ...

Ładnie zawinięte zawiasy to nie taka prosta sprawa :/

Co do Twojego problemu. Klapę masz ciut większą czy jest na styk?
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
(25-02-2015, 12:34)Aleksander Janas napisał(a):
(25-02-2015, 11:30)Dorotka napisał(a): Co Wy z tymi zawiasami.... Jaja sobie robicie? ...

Ładnie zawinięte zawiasy to nie taka prosta sprawa :/

Co do Twojego problemu. Klapę masz ciut większą czy jest na styk?

Da się zdjąć po niespełna milimetrze na każdej krawędzi...
Odpowiedz
Znajdź gwóźdź o odpowiednim zaokrągleniu i długości, wbij w coś solidnego, np drzewo i małym młoteczkiem jubilerskim (albo czymś podobnym dobrze się sprawdza boczna krawędź ciężkich kombinerek) wyklep to zaokrąglenie. Potem, na tym samym gwożdziu, polerujesz papierkiem ściernym i po sprawie.
Odpowiedz
To pozostaje Ci wyżarzyć blachę i doginać na zaginarce, ale ciężko będzie. Spróbuj na ramce od blaszek pokombinować.
Wyżarzenie uplastyczni trochę blachę i powinno być lepiej.
Inna opcja to zrobić element od podstaw, np. z blachy po puszce. Robisz w tedy większy margines doginasz na kopycie zrobionym z HIPSów. To rozwiązanie jest bardzo pracochłonne i wymaga dużej precyzji :/
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
(25-02-2015, 12:45)Marcin Szelenbaum napisał(a): Znajdź gwóźdź o odpowiednim zaokrągleniu i długości, wbij w coś solidnego, np drzewo i małym młoteczkiem jubilerskim (albo czymś podobnym dobrze się sprawdza boczna krawędź ciężkich kombinerek) wyklep to zaokrąglenie. Potem, na tym samym gwożdziu, polerujesz papierkiem ściernym i po sprawie.

Tak też kombinowałem tylko zastanawiam się jak przy tym "zachowają się" rogi? I druga sprawa, to cholerstwo jest dość długie 5,5 cm więc problematyczna (jak dla mnie) jest "stabilność" gwoździa powiedzmy 0,7 mm na takiej długości....

:)
Odpowiedz