Niemieckie kolory, kolorowe zdjęcia
Ostatnio o temacie było głośno na forum, więc wrzucam co mam. Jeżeli nie jesteście pewni czy zdjęcie było kolorowe w oryginale czy też kolorowane, napiszcie.

Oryginalne puszki
İmage

Trochę wykopków
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

Rosja, dwukolorowy kamuflaż DAK
İmage

Tego nie jestem pewny, ale wygląda jak oryginał
İmage
İmage
Odpowiedz
Super, że Tomek wrzuciłeś ten temat! Ja mam takie pytanie co do tych barw a dokładniej używania przez malowniczych. Te kolory według dokumentacji ich ministerstwa bo tam jakieś zasady były, to zawsze były te same czy były różne odcienie?
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Ciekawy temat - mam nadziej że się rozwinie - zawsze zastanawiałem się jakie kolory - te dedykowane zawsze wychodziły lipinie - trzeba było kombinować...zawsze Was o to pytałem i doradzaliście mi :)

Wrzucajmy tu fotki :)
Odpowiedz
Myślę, że dobrym przykładem jest też koło hetzera z MWP. Jedyny zachowany element powstańczego Chwata:

İmage

İmage

Zdjęcia Marka Jaszczołta.
Odpowiedz
Ciekawe fotki chyba :

İmage
Odpowiedz
İmage

İmage
Odpowiedz
Tomku, ja rozumiem, że ten temat to z troski o mnie? Wink
Takich dyskusji były już miliony i nic z nich nie wynika. Na podstawie ostatniego zdjęcia Pawła - z którego koła kolor piaskowy można uznać za wzorcowy? Tongue

A w temacie - dobrze znany StuG III G w oryginalnych barwach:

İmage

http://www.armorama.com/modules.php?op=m..._id=207873
Odpowiedz
Najbardziej trafny odcień piaskowego (dla modelarza) jest widoczny na resztkach kadłuba w poście nr 1 Wink
Odpowiedz
(03-03-2015, 20:47)bartek72 napisał(a): Tomku, ja rozumiem, że ten temat to z troski o mnie? Wink
Takich dyskusji były już miliony i nic z nich nie wynika. Na podstawie ostatniego zdjęcia Pawła - z którego koła kolor piaskowy można uznać za wzorcowy? Tongue

Między innym dla Ciebie, kiedyś pewnie wrócisz do takich kamuflaży Wink Że kontrowersje były i są wiem, stąd też nie twierdzę, że moje przykłady są najmojsze i uznane jako standardy - można sobie wybrać.

Z postu Waldka chyba tylko druga fotka jest oryginalna... Gdzieś już mi mignęły inicjały A. S. w temacie kolorowania fotek, a ta z 251 też mi się wydaje za ładna.
İmage
Odpowiedz
Hm no trudno odróżnić - pięknie są niektóre kolorowane.

Tomek usuwamy?
Odpowiedz
İmage
No i foto z Afryki, tak w kwestii "młotkowania" modeli:

İmage

Ale Bartek ma racje, temat wałkowany od dawna wszędzie.

Pzdr
Pzdr
Odpowiedz
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
Paweł, kurna, tego citroena to sobie mogłeś darować... Bo musze drugiego kupić Big Grin
Odpowiedz
Tylko jak wykryć że niektóre fotki nie są kolorowane czasem to trudne.

Fajnie że powstaje tu taka baza zdjęć :) Temat wałkowany wszędzie ale u Nas na forum tez taki temat jak znalazł :)
Odpowiedz
Fotki które wrzuciłem wszystkie są oryginalnie kolorowe. Jedyna fotka kolorowana na 100% to Pantera (podpis na zdjęciu A.S.). Podejrzenia też budzi TK z niebieskim numerem taktycznym.
Odpowiedz