Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polski Leopard 2 A5 na bazie modelu Heng Long
Witam.

Jako, że nie mogę się zmusić do zrobienia weatheringu na Tygrysie, rozgrzebałem Leoparda. Projekt jest bardzo ambitny. Zakładam w nim wykonanie Leona 2A5 w polskich oznaczeniach, a dokładnie z 11 Lubuskiej Brygady Kawalerii Pancernej:

İmage

Oznaczenia w postaci kalek i masek są już przygotowane przez Panów z Melius Manu:

İmage

İmage

Zakupiłem też metalowe gąsienice w gumowymi wkładkami. Ten zestaw dokładnie (całość waży ponad 1,5 kg):

İmage

Jak widać są też metalowe koła napędzające i napinające.

Jako ciekawostkę napiszę, że model będzie z dziedziny RC i oprócz standardowych funkcji jazdy, świateł, obrotu wieżą, ruchu pionowego armaty wraz z symulacją wystrzału, będzie posiadał stabilizowaną w dwóch płaszczyznach armatę (symulacja stabilizacji "w punkt"), wanna kadłuba będzie wodoszczelna, w wieży będą zamontowane dwie kamery systemu FPV (First Person View). Wszystko to będzie utrzymywać aluminiowy szkielet.
"Ojcem" całego projektu jest vanhasen, który jakiś czas temu pokazywał na naszym forum Leoparda 2A4 budowanego od podstaw.
Nie chcę zagłębiać się w tematykę RC, bo to nie miejsce na to (chyba, że ktoś będzie chciał, żebym coś napisał).

Tutaj chcę prowadzić wątek związany z budową zewnętrzą modelu.
Produkt Heng Longa jest moim zdaniem bardzo dobrą materią do wszelkich zmian. To nie to samo co pierwsze "twory" tej firmy -Tiger, czy PanTiger. Leopard jest kopią modelu Tamiyi. Ciekawostką jest fakt, że wanna kadłuba nosi znamiona druku 3D. Widać więc, że Heniek idzie z duchem czasu.
W modelu jest kilka uproszczeń, z którymi zamierzam powalczyć. Główne z nich to odlane z górą kadłuba boczne fartuchy, słabe pokrywy wentylatorów, siatki na koszach z tyłu wieży i klosze świateł.

Póki do odkręciłem wszystkie elementy od wanny. Wygląda ona tak:

İmage

Następne zdjęcia będą na białym tle. Wink

Kolejnym etapem będzie wygolenie wszystkich wnęk i mocowań śrub oraz zaślepienie ich szpachlą.

:)
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
No to będzie na co patrzeć.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Z tych uproszczeń do poprawy to chyba najbardziej upierdliwym jest próg na płycie przedniej do którego przymocowane są sekcje wyciora.
U siebie tego nie tknąłem - przeraziła mnie wizja orania tak wielkiej dziury w tak wyeksponowanym miejscu.
Odpowiedz
O!! Ojciec projektu się pojawił w wątku!! Gdyby ktoś chciał zbudować taki model, to materiały są. :)
Odpowiedz
No sporo trzeba było czekać na update, ale jest:

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

Jak widać uporałem się z łataniem wszelakich otworów w wannie kadłuba i zamontowałem wkładkę usztywniającą produkcji vanhasena. Do tego doszła trakcja i mam to, co widać. :)
Przyznam szczerze, że praca z materiałami przygotowanymi przez vana, mimo iż czasochłonna, jest bezproblemowa. W zasadzie na każdym kroku widać, że poszczególne elementy są mocno przemyślane i dopracowane.
Teraz czas na dopieszczanie tylnej płyty, którą póki co ogoliłem z wszelkich przyległości. :)
Odpowiedz
Marcin - kosmito !!
Wysoko podniosłeś poprzeczkę.
Zakup w MARTOLI portfela nie boli
Odpowiedz
Wiem, czy ona jest wysoko? Po prostu jest duża. :)
Odpowiedz
W ramach ciekawostki, bo z istotą forum raczej nie związane, choć nie ukrywam, że mam radochę, że się udało. :) 

Odpowiedz
Żyroskopy zamontowałeś ??
Zakup w MARTOLI portfela nie boli
Odpowiedz
Tak. Żyroskop jest w jarzmie działa. Z tyłu wieży jest płytka sterująca stabilizacją. Firmowe oprogramowanie pozwala konfigurować przez USB poszczególne parametry.
Teraz będę się zajmował zamontowaniem dwóch kamer (wyjmowalna we włazie kierowcy i na stałe w obudowie przyrządów celowniczego -sprzężona z armatą, wiec też stabilizowana). Potem przyjdzie czas na detal.
Nie wiem jaki będzie stan zaawansowania, ale na pewno zjawię się z nim w Bytomiu.
Odpowiedz
Modelarstwo przez duże M ! Robi wrażenie.
Odpowiedz
http://demotywatory.pl/4617998/Kot-ze-stabilizatorem

Nie od dziś wiadomo, że część rozwiązań kopiujemy od natury Big Grin
Odpowiedz
Łooohohoh, ale to będzie rewelacyjnie wyglądać podczas jazdy w terenie. Miodzio.
Odpowiedz
(14-02-2016, 19:07)Robert P. napisał(a): http://demotywatory.pl/4617998/Kot-ze-stabilizatorem

Nie od dziś wiadomo, że część rozwiązań kopiujemy od natury Big Grin

Obczaj zwykłe kury... .
Odpowiedz
Dzięki bardzo!! Wink Kot daje radę. Big Grin
Odpowiedz