RESZTKI Z DIABELSKIEJ UCZTY - Gdańsk, marzec 1945.
#1
I koniec. Gdańska diorama już gotowa. Myślałem, myślałem i wymyśliłem - RESZTKI Z DIABELSKIEJ UCZTY. Tytuł nawiązuje do tego co pozostało z tego pięknego miasta po "uczcie dwóch diabłów", którą Niemcy i Rosjanie urządzili sobie w marcu 1945 roku w moim mieście. Zaledwie kilka dni wystarczyło aby obrócić w gruzy całe miasto, a jego najpiękniejszą część - dzisiaj zwaną starym miastem zrównać praktycznie z ziemią. Jednakże, trzeba oddać sprawiedliwość budowniczym "nowego" Gdańska, ponieważ tylko dzięki nim możemy się cieszyć jego dzisiejszym pięknem. Przecież Gdańsk mógł podzielić losy powojennego Królewca.
Aby pokazać, jak wyglądało moje miasto po zakończeniu działań wojennych w marcu 1945 roku, zdecydowałem się na bokach i tyle kamienic umieścić "kolaż" ze zdjęć Gdańska z tamtego okresu.

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

warsztat
İmage
Odpowiedz
#2
Doskonale, nie mam żadnych uwag. Cool
Początkowo chciałem napisać, że trochę szkoda, że nie ma tu żadnego akcentu militarnego (kawałka czołgu, rozdeptanej armaty, itp)... ale to chyba nawet i lepiej. W końcu to diorama o konsekwencjach, prawda?
Odpowiedz
#3
Piękna diorama, wagony genialne.
Odpowiedz
#4
Dziękuję za opinie. Cieszę się, że Wam przypadła do gustu.
Co do tematu to jak pomyśleć to ona chyba jednak jest militarna. W każdym razie pomimo braku sprzętu wojskowego raczej jednoznacznie się kojarzy.
İmage
Odpowiedz
#5
Dla mnie rewelka - świetny pomysł i wykonanie. Gratuluję.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
Bardzo piękna, jest na co popatrzć.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
#7
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
İmage
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości