Sarajewo 11541
Zaczynam nowy temat. Zbliża się 20 rocznica zakończenia oblężenia Sarajewa i mnie natchnęło. Robię dioramę ze zniszczonym T55. Jak to u mnie będzie to kompilacja różnych zdjęć, które w mojej głowie układają się w całość. Zobaczymy co z tego będzie.

Mam to :

İmage

ale w wersji z blaszką Abera i tegoż aluminiową lufą. Zanabędę jeszcze gąski Friul lub te radzieckie Master coś tam i będę strugał.

Inspiracji sporo - wszystko znalezione w przepastnych internetach - do nieczego nie roszczę sobie żadnych rajts, bo nic z tego nie moje :

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

Tu będzie stał mój T 55:

İmage

İmage

W związku z ta robótką szukam tego -może ktoś chce sprzedać, zamienić, pożyczyć, oddać :

İmage

İmage

Już robię - wyskrobałem coś na kształt komory silnika. Stwierdzenie "coś na kształt" jest tu kluczem. Wszystkie uwagi co do wyglądu tego ulepka są jak najbardziej słuszne, każdy kto widzi, że cos jest nie tak - ma rację, nic się nie da już z tym zrobić ani poprawić - tak już musi zostać i nie ma co płakać. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie żywiczne wypusty się nie wstydzę, bo ja jestem sam, a inni to koncern i też się nie wstydzili, no i ja od nikogo nie chcę żadnych stów, nawet dwóch, cz jednej, nie mówiąc o trzech :

Uwaga zdjęcia warsztatowe :

İmage

İmage

İmage

İmage

tak jest jak jest w środku :

İmage

a jak się dołoży jeszcze więcej to tak :

İmage

İmage

İmage

İmage

Jeszcze nie wiem ile tego będzie widać bo to można z powodzeniem poodcinać różne płyty silnikowe - się zobaczy.

No i na koniec dla jasności to nic tam politycznego nie jest. Jak się czyta o tym co się tam działo to włos się jeży na głowie ale każda ze stron ma gurbo brudu pod pazurami. Mi się tak skojarzyło co by zrobić i już.
İmage
Odpowiedz
Jak dla mnie początek wygląda świetnie.
Odpowiedz
Świetny temat! Będę bacznie obserwował, bo gdzieś tam z tyłu głowy mi się kołacze T-55...

Polityką też się nie przejmuj. Ludzie budujący sowieckie i niemieckie pojazdy jakoś się nie tłumaczą i pretensji też nikt do nich nie ma. Wink
Odpowiedz
Bardzo atrakcyjny temat. Obserwuję. Co oznacza liczba 11541?
Odpowiedz
Kolejny Twój ciekawy warsztat, który z chęcią będę podglądał. 11541 tyle chyba zginęło podczas oblężenia.

Pozdrawiam Mateusz.
Odpowiedz
Dzięki za zainteresowanie.
Marcin - to jest właśnie liczba ofiar i pod taka nazwą odbyło się w Sarajewie wydarzenie upamiętniające te ofiary :

http://www.wprost.pl/ar/315268/11541-pus...ach-wojny/

https://www.google.pl/search?q=sarajewo+...QsAQ&dpr=1
İmage
Odpowiedz
Początek bardzo dobry, a co będzie z silnikiem?
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
zapowiada się ciekawie!
M.
İmage
http://caramba-miniatures.blogspot.com/
Odpowiedz
(20-06-2015, 23:26)Krzysztof Bartyzel napisał(a): Początek bardzo dobry, a co będzie z silnikiem?

Nie będzie.

Dzięki Panowie za zainteresowanie. Działam z czołgiem.
İmage
Odpowiedz
Fajny temat a i model wdzięczny - czekam na dalszy ciąg.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Tymczasem w oczekiwaniu na Friule :

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
İmage
Odpowiedz
Zajebiście!! Odsłoń trochę więcej tego przedziału silnikowego (tyle roboty) i zrzuć całkiem płytę na podłogę :)

Pozdro!!!
Odpowiedz
Genialnie to wygląda. Dzięki na info z tymi liczbami.
Odpowiedz
Jest bardzo dobrze. Ciekawi mnie jak będzie po malowaniu.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Dzięki Panowie,

Miałem krótką przerwę ale już się zabieram za robotę. Zrobiony na szaro i rozpoczęte prace nad podstawką.

İmage

İmage
İmage
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości