Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mark IV "Female", Takom, 1:35
Jest dokładnie tak jak napisałeś. Na Flircie taka płyta była. Pewnie tych pochyłych płyt wytworzyli większą ilość dlatego je montowali również nowszych pojazdach. W to zaokrąglone wycięcie na górze pochyłej płyty wchodził wlew, który był osłaniany przez tę dodatkową białą płytę. W późniejszych pojazdach wycięcie jak i otwory na śruby były już niepotrzebne.
Odpowiedz
(23-07-2015, 20:45)JanuszF napisał(a): İmage
Jak patrzę na to zdjęcie to mam wątpliwości, czy faktycznie z tyłu była ta ukośna płyta. Widziałeś takie rozwiązanie na innych Markach? Skośna płyta + ta biała klapka.
Odpowiedz
Ze zdjęciami będzie ciężko. W beute tankach nie ma wcześniaków.
Takie znalazłem
İmage
I tutaj chyba jest. Zapasowa gąska leży w bagażniku.
İmage

Ja na tym zdjęciu po prawej stronie widzę krawędź skośnej płyty.
İmage

A na tym prawą i dolną krawędz. Kończy się w okolicach zawiasów.
İmage

Skośnej płyty nie miały MK II i III, bo zbiornik z paliwem został przeniesiony na tył dopiero w MK IV.
Natomiast MK II/III miały tą małą płytę osłaniającą wlew.

Przeczesałem IWM ale brak tego ostatniego zdjęcia w lepszej rozdzielczości Sad
Wrzucam to co znalazłem.

İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage İmage

Jak tam postępy w pracy?
Odpowiedz
Bardzo dziękuję za fotki Shy Ewidentnie "muszę" zrobić tego Friltra II w tej sytuacji Big Grin

Ja też widzę krawędź skośnej płyty na jednym ze zdjęć. Skoro 2 osoby widzą to samo to znaczy, że to faktycznie tam jest Tongue Ponadto I zdjęcie, które zamieściłeś w poprzednim poście w 100% wyjaśnia mi wszystko. Nie byłem przykładowo pewien, czy dolna krawędź tej płytki powinna stykać się z tą ukośną płytą. Tutaj widzimy, że ta płytka w zasadzie powinna być równoległa do tylnej ściany kadłuba. Jeżeli chodzi o tył kadłuba, to pozostała jeszcze jedna zagadka w postaci końcówki rury wydechowej. Założę, że jest to po prostu przedłużona wersja końcówki z modelu Takoma.

Jeżeli chodzi o postępy w pracy, to są. Na stole leży już kilka komponentów Marka:
- górna płyta kadłuba (do zrobienia jeszcze wlew przed bagażnikiem)
- tył kadłuba (patrz tekst powyżej)
- lewy romb (w tym tygodniu będzie gotowy)

Niedługo zabieram się za sponsony Confused
Odpowiedz
Jest to jeden z lepiej obfotografowanych egzemplarzy. Chyba też go zrobię, chociaż szkoda, że nie miał zamontowanych haków do faszyny Confused

(11-08-2015, 08:48)Robert P. napisał(a): Jeżeli chodzi o postępy w pracy, to są. Na stole leży już kilka komponentów Marka:
- górna płyta kadłuba (do zrobienia jeszcze wlew przed bagażnikiem)
Wlewu na górnej płycie przed bagażnikiem nie robisz. W tej wersji będzie z tyłu, za tą kwadratową płytą.
No to większość roboty za Tobą Wink
Odpowiedz
Jesteś pewien odnośnie tego wlewu? Na każdym zdjęciu jakie widziałem otwór był.
Odpowiedz
Tak jestem. Pierwsze Mark IV miały chłodnicę taką jak MK II z wlewem z tyłu pojazdu. Później zmieniono typ chłodnicy i wlew został przeniesiony na górną płytę.
O zdjęcia trudno ale na Excellencie ciężko się tego wlewu dopatrzeć na górze Wink

İmage
Zdjęcie z Landships.
Odpowiedz
A ja już wywierciłem otwór... Dodgy
Odpowiedz
Trochę się pośpieszyłeś. Zaklej, albo zrób nowy dach, a ten wykorzystasz do nowego projektu Big Grin
Pewnie kabinę kierowcy, bagażnik i tłumik przykleiłeś?
Odpowiedz
Otwór udało się zaszpachlować. I tak, wszystko już jest przyklejone na górze. Niebawem wstawię fotki, a na razie kolejny problem. Na zdjęciach ciężko to dojrzeć, więc możemy jedynie domniemywać:

İmage

Na wcześniejszym zdjęciu, które przedstawia mocowanie relingów z tyłu widać, że uchwyt do holowania powinien być tak, jak na zdjęciu powyżej. Nie tak, jak proponuje Takom, czyli na odwrót. I tak chyba zrobię.

Jak to zrobię, to następne w kolejce są sponsony... Confused
Odpowiedz
Co prawda położenia szekli nie widać, ale wydaje mi się, że logiczniejsze będzie ich przeniesienie. Wydaje mi się, że sama pokrywa łożyska jest za wąska żeby stabilnie przymocować do niej reling za pomocą obejmy. Czyli tak jak na zdjęciu.

Otwory inspekcyjne miały okrągłe zaślepki. Różniły się one mocowaniem i niektóre posiadały jakieś uchwyty. Oczywiście napewno zdarzało się, że je gubiono i czołgi ich wtedy nie posiadały. Myślę, że możesz je zrobić, bo male chyba ich nie montowałeś?
Odpowiedz
Czyli będę musiał jakość odciąć ten dekielek bliżej koła napędowego. Zdaje się, że u siebie to robiłeś. Jaki patent na to masz? Confused

A te pokrywki zrobię, bo w wersji męskiej ich nie dawałem.
Odpowiedz
Jakiegoś specjalnego patentu nie mam. Ścinam śrubki piłką i przyklejam w nowe miejsce.
İmage

U ciebie nie ma potrzeby ścinania śrubek z zaczepu. Jedynie co mogę podpowiedzieć, to aby uniknąć szpachlowania pokrywy, nakleiłem w tym miejscu zabezpieczenie śruby. Centralnych, dużych śrub oczywiście nie ruszasz Wink
İmage
Odpowiedz
Uchylę rąbka tajemnicy....

İmage
Odpowiedz
No to praktycznie końcowy etap budowy. Widzę, że tego mocniej poprzerabiałeś :)
Dobrze, że dałeś fotkę bo by wyszedł warsztat bez zdjęć warsztatowych Big Grin

Niedługo będę tłoczył "miseczki " do bagażnika. Narazie widzę, że ich nie montowałeś. Jeżeli chcesz to zrobię i dla Ciebie w ramach rewanżu za kalki? Oczywiście jeżeli Ci się one podobają Wink
Odpowiedz