[1/35] Panther z St.Lo - Operation Cobra
Tutaj pobawię się z tym tematem, bo jakoś nie mogę z nim wystartować - mnie zaciekawiły gąsienice i wybrakowany zimmerit na przedniej płycie. Temat wzbudził moją ciekawość Na razie za bardzo nie jestem pewny wersji, malowania bo jednostka to Pz.Lehr przynajmniej tak wynika z opiski zdjęcia.
Prosze o pomoc i spostrzeżenia jakby ktoś miał chęć oczywiście.

Źródło Panzerwreck - Normandy 1
İmage

Oczywiście urzekło mnie ustawienie czołgu dlatego jawi mi sie to dobrym pomysłem na dioramę.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Temat fajny, tak w rowie.
Gąsienice wyglądają na dokumentnie wytarte, a i zwróć uwagę, że na prawej burcie nie ma tego błotniczka...
Pozdrawiam, Paweł Klaja (hobbysta)
http://pawelklaja.blogspot.com/
Odpowiedz
Rzeczywiście gąski są całkiem wytarte, fajne ujęcie. Mocno obrysowany z zimmeritu.
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
Jacku, ale pamiętaj, że statystyczny czołg na froncie był 2 tygodnie i nie miał prawa się zadrapać, a co dopiero tak gąsienic zedrzeć. Zdjęcie fake Big Grin

Tomek
İmage
Odpowiedz
Jak widać ten dłużej pojeździł Big Grin
Pozdrawiam
Odpowiedz
(28-01-2011, 18:02)Tomasz Hejmo napisał(a): Jacku, ale pamiętaj, że statystyczny czołg na froncie był 2 tygodnie i nie miał prawa się zadrapać, a co dopiero tak gąsienic zedrzeć. Zdjęcie fake Big Grin

Tomek

Aaaa. .... gadasz... to statystyka. Przecież zdjęcia niejednokrotnie pokazują poobijane i juz przyrdzewione pojazdy...

Odnośnie fotki. Myślę raczej, że to nie statra taśma, ale gąsienice od wersji Panther Ausf. D. Mogło tak być??
Odpowiedz
Nie mogło - właśnie analizowałem zdjęcia z Normandii i dużo panzer IV ma takie same łysole wyjechane na glanc. Strasznie ciekawa sprawa.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Zaiste, ładnie siedzi w rowie.
Obym się końca doczekał, rychłego dodam.
Ja z Oskarem(mój syn) z cichca dłubiemy coś w podobie, tyle ze z Tygrysami II i paznokciowej skali.
Odpowiedz
Rafcio nie było by większego problemu z tą szybkością jakbym nie pracował i dzieci nie miał Tongue. Zaczynam - na razie dłubię bazę podstawki, grunt że mam modela skompletowanego.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Cześć,
Świetne zdjęcie jako baza wyjściowa na dioramkę, chętnie podpatrzę jak walczysz z roślinnością i terenem bo znając Ciebie praca na pewno będzie superowa.
A co do gąsienic to chyba nie można wykluczyć, że jest to wczesna wersja, widziałem zdjęcia Tygrysów Mid z wczesnymi gąsienicami więc i w tym przypadku mogło tak być. Oczywiście teoria, że są to standardowe późne traki też jest jak najbardziej możliwa bo jeśli rzeczywiście jest to pojazd z dywizji Panzer Lehr to ta jednostka wykonała bardzo długi marsz do Normandii a i później ich nie oszczędzali.
Pozdrawiam, Mariusz
Odpowiedz
Zdecydowałem się na zestaw Dragona + zimmerit Atak Model + lufa RB

İmage

Wykonałem bazę podstawki

İmage

Oraz dokonałem pierwszych przymiarek za pomocą starej pantery.

İmage
İmage

Teraz nastąpi praca nad terenem.
Pozdrawiam
Odpowiedz
To na jakomś tam skormną budowę z SBS można liczyć? Blush
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Myślę że nie widzę problemu Tongue. Pantera jest bardzo ciekawa - bo teren raczej bez szału.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Oooo, to ta moja niedoszła Pantera i Zimmerit który mi wyrwałeś z pudła Big Grin
İmage
Odpowiedz
A to czekamy :)

Tak poza tematem: Twój Geschutzwagen będzie w Bytomiu?
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz