Pz. Kpfw. III G (Tp) DAK
A, ok. Tak pytałem w świetle posiadanej przez siebie trójczyny Wink
İmage
Odpowiedz
Prace trwają ale zdjęć nie będzie, bo zasadniczo nie ma się czym chwalić. Jedyne czym właściwie powinienem się dzisiaj pochwalić, to moja głupota. Blush
Po pierwsze - po podjęciu decyzji, że będę używał zestawowych MT, po wyproszeniu od Krzyśka dodatkowych ogniwek do obwieszenia pojazdu, po czterogodzinnym szlifowaniu ogniwek z wypychaczy zorientowałem się, że akurat niestety te MT mają nie wiedzieć czemu zbyt niski ząb... No i niestety będę zmuszony kupić jednak Friule.
Po drugie - w dokupowywanych fototrawieniach najbardziej zależało mi na całym systemie przypinania lin holowniczych. Za jakichś tam względów zdecydowałem się Aberowski zestaw do Pz. III E, tylko właśnie dzisiaj się zorientowałem, że wersja E miała tylko przypinaną jedną linę więc cały układ uchwytów był inny i niestety kupionego zestawu wcale nie mogę go użyć do tego modelu.
Brawa dla mnie! Dance
Odpowiedz
A jako że masz całe komplety MT nie da się z kimś ich wymienić na takie jak mają być?
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
(13-09-2015, 20:51)Krzysztof Bartyzel napisał(a): A jako że masz całe komplety MT nie da się z kimś ich wymienić na takie jak mają być?

Te MT są odpowiednie do tego modelu, tylko chodzi o to, że one są błędnie wykonane - mają zbyt niski ząb. Niestety jest to dla mnie zła wiadomość, bo na tych gąsienicach mam w magazynie Pz. IV A, B/C, D, E, Pz. III E/F i liczyłem na to, że użyję zestawowych MT. A tu kupa... Sad
Oczywiście niektórym ten błąd zbyt niskiego zęba nie przeszkadza (na przykład Pz. IV E Rinaldiego), ale mi niestety tak. Confused
Odpowiedz
A, to zmienia postać rzeczy.
Krzysiek
Odpowiedz
Powoli do przodu. Już to coś zaczyna przypominać czołg:

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

Zdecydowałem się na pojazd w dość wczesnej specyfikacji, bo z nie przeniesionym przednim kołem podtrzymującym gąsienicę, ze starą wieżyczką dowódcy i z przeniesionym w inne miejsce wentylatorem na wieży.
Jak już wcześniej jęczałem, zestawowe gąsienice okazały się mieć zbyt niski ząb (jakoś tego nigdy wcześniej nie zauważyłem) - żeby więc spać spokojnie, postanowiłem je zmienić na Friule. Jarzmo Panzerartu (mała rzecz a cieszy) po namoczeniu w gorącej wodzie dało się dość dobrze wyprostować. Koła to oczywiście mieszanka wczesnych, późnych i bez bandaża (to z zasobów szufladowych - to bodajże Armorscale) - oczywiście podniszczymy je potem jeszcze. Niestety zaproponowana przez Dragona symulacja kątowników na łączeniu wanny i pokrywy silnika trochę mija się z rzeczywistością, ale nie ma tragedii więc postanowiłem się z tym nie męczyć. Natomiast przednie zaczepy holownicze to jakieś dzieło szatana - chyba będę musiał spróbować po raz pierwszy szpachlówki w płynie, albo będę łączenia poszczególnych części łatał miliputem. Jakby co, to ten element jest jak dla mnie do wydania przez Panzerarta. Cool

A przy okazji - udało mi się pozyskać kolejne zdjęcia interesujących mnie pojazdów. Cenne jest zwłaszcza to środkowe, bo doskonale pokazuje rozmieszczenie ekwipunku na błotnikach:

İmage

İmage

İmage

Zdjęcia pochodzą z: PzKpfw III Ausf. E-H Tank Power vol. CXXI, Janusz Ledwoch (Militaria) oraz Workhorse - Panzer III in North Afrika, Claude Gillono (The Oliver Publishing Group).
Odpowiedz
Ja to się przy swojej sfrajerowałem bo sobie od razu piny blokujące do tych zaczepów wkleiłem. To była jazda żeby łączenie zaszpachlować.
Podoba mi się ta trójeczka i trzymam kciuki za szczęśliwy finał.
Krzysiek
Odpowiedz
Hmm.. ślicznotka Heart
Odpowiedz
Niby tylko czysto posklejany model, a mnie się strasznie do niego gęba śmieje. Nie chciałbyś przehandlować za jakieś nietknięte pudełko? Wink
İmage
Odpowiedz
Pinkny. :)
Odpowiedz
Ależ dajcie spokój, mam nadzieję (jak zwykle), że on będzie piękny, ale na razie to ledwie kadłub i wanna poskładane do kupy. Cool

Tomku, nieposkładanych modeli mi nie brakuje, gorzej właśnie z tymi skończonymi. Tongue

A przy okazji znowu coś udało się w necie wyszperać:

İmage
Odpowiedz
No cóż wysklejany zawodowo.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Nie, nie będzie nowych zdjęć modelu.  Tongue
Za to mam kolejne zdjęcie pojazdu z jednostki będącej przedmiotem mojego zainteresowania:

İmage

A model powoli powstaje. Właśnie dzisiaj przez dwie godziny składałem uchwyt do lewarka... Czy wspominałem już, że nienawidzę fototrawień?  Dodgy
Odpowiedz
Po raz kolejny przegrałem walkę ze swoją lustrzanką. Niestety nie jestem w stanie zrobić nią lepszych zdjąć niż to:

İmage

więc muszę poczekać, aż mój syn przyniesie nasz stary aparat ze szkoły...
Odpowiedz
Kiedy malujesz?
Odpowiedz