KT Tamiya
Witam,

Panowie, czy z tego KT Tamiyi:

http://www.1999.co.jp/eng/10049008

KT Tamiyi da się wystrugać coś w miarę poprawnego bez większej ingerencji? :-) Oczywiście jest to model 1/48, ale identyczny z większym bratem...
Model przedstawia pojazd z jakiejś średniej serii prod. więc na moje oko pewnie któryś z ardeńskich by podpasował?
Niestety od paru lat wsiąkłem całkowicie w pojazdy alianckie i przy germańskich zacząłem się gubić w wersjach i podwersjach produkcyjnych ;-) O ile jeszcze w Stugach, Panzerach IV i Tigerach I mam jakiś ogląd, to Tiger II jest dla mnie większą zagadką.
Zalega mi taki razem z drugim z wieżą Porsche na półce i może czas go zrobić... Pomocy! :-)

Dominik
Odpowiedz
Niewiele widać na tym inbox-ie, ale zrobić z tego modelu na pewno coś się da. Cool
A co do szczegółów - jak zaczniesz, to będziemy szukać co to w nim jest nie tak. Nie będą to chyba jednak jakieś drastyczne zmiany, bo KT najbardziej różnił się w wersji finalnej - wcześniej to jest mowa raczej tylko o jakichś detalach.
Odpowiedz
Cześć,

Tutaj jest ciut więcej widocznych detali...a raczej ich braku:

http://www.perthmilitarymodelling.com/re...m32536.htm

Tak sobie przeglądam http://www.tiif.de i zaczynam się wahać pomiędzy "ardeńskimi" z sSSPzAbt.501 lub ozimmeritowanymi z sPzAbt.505. O ile do tych drugich mam ładne kalkomanie z Echelona, to do ardeńskich pewnie trzeba będzie wszystko malować od masek. Z drugiej (albo trzeciej) strony, z drugim KT (Porsche) nie mam wyboru i będę musiał go zrobić z zimmeritem, więc przy Henschel-u pewnie będę celował w jakiegoś golasa.
No nic, dziś może coś podziałam i postaram się wrzucić niedługo jakieś zdjęcia to będzie nad czym dyskutować :-)

Dominik
Odpowiedz
Jeśli golas bez zimmeritu, to rzeczywiście polecałbym ardeńskiego (sSSPzAbt 501), bo były to pojazdy dostarczone pomiędzy 17.10 a 04.12, a w wozach tych nie zaszły jeszcze późniejsze modyfikacje. Za tym wyborem przemawiałaby również dostępność materiałów (mnóstwo zdjęć i dwa zachowane egzemplarze).
Odpowiedz
(04-08-2015, 22:27)bartek72 napisał(a): Jeśli golas bez zimmeritu, to rzeczywiście polecałbym ardeńskiego (sSSPzAbt 501), bo były to pojazdy dostarczone pomiędzy 17.10 a 04.12, a w wozach tych nie zaszły jeszcze późniejsze modyfikacje...

Nie do końca tak jak piszesz. Chcąc zachować pełną merytoryczną poprawność należy mieć na uwadze, iż 501 batalion otrzymał KT nieco różniące się detalami. Były wśród nich pojazdy wcześniejsze o konfiguracji idealnie wpisujące się w model takie jak "332" i "222" oraz perełki jak "204" noszące cechy późniejszych serii.
İmage
Odpowiedz
Ok, "późniejszych" ale nie najpóźniejszych, a z nimi akurat jest najwięcej zabawy.
Odpowiedz