FV214 Conqueror by Dragon 1:35, czyli produkt prawie identyczny z naturalnym
Cóż, pewnie jak zwykle nie dokończę, ale co tam. W celu umilenia sobie oczekiwania na kolejne części do E-25 postanowiłem sklecić sobie pojazd, który bardzo mi się podoba w WoT - FV214 Conqueror. Wg Wikipedii czołg ten powstał w celu zrównoważenia radzieckich czołgów ciężkich takich jak JS-3, JS-4, czy T-10. Produkcję zaczęto w 1955, a pojazd wyszedł z użytku w 1966.
Model został wydany przez Dragona, w słynnej już z baboli serii Black Label, a recenzję, bardzo dobitną można poczytać tu - Conqueror jaki jest. FV214 w wersji MK 1 ma się pojawić z Amusing Hobby, może będzie lepszy?
W związku z tym, że poprawek jest tak dużo, ja po prostu z nich zrezygnowałem. Poprawię tylko to, co wiem, że dam radę, więc model z pełną świadomością będzie zabawką politechniczną.

Pudełeczko:

İmage

A tu postęp prac:

İmage

İmage

İmage

İmage

Przyznaję jednak, że ostatnio zawładnęła mną angielska powojenna .pancerka
Odpowiedz
Widziałem go już złożonego - kawał plastiku. Skoro podoba Ci się ten temat to zapewne cieszy cie fakt, że Takom wypuszcza 3 wersje Chieftaina. Będę zaglądał.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Dzięki Krzysztof. Fajnie wygląda Chieftain Mk. 11. Muszę jeszcze sprawdzić dokładnie, czy i która wersja była użytkowana w pierwszej wojnie w Zatoce przez brytyjczyków.
Odpowiedz
Mały update. Kolejne uchwyty zostały wymienione na druciane, tym razem na zasobnikach.
İmage

İmage

Jedną z wad modelu jest zły kształt wieży oraz to, że jest zbyt długa razem z lufą. Wg rysunku w wątku na Armorama stwierdziłem, że powinna pomóc skrócenie przestrzeni przykrytej brezentową osłoną. Tak więc skróciłem ją z 8mm do 5mm, a co za tym idzie, będę musiał odtworzyć ową brezentową osłonę.

İmage

İmage

İmage

İmage

Kolejny zonk pojawił się przy montażu zaczepów pod liny holownicze. Wg zdjęć oryginału, z przodu była 'jednoucha' z tyłu dwie podwójne. Oczywiście Dragon poszedł na łatwiznę i wszystkie zrobił podwójne.

İmage

A poniżej widać moje testy wykonania imitacji spawów. Po drugiej stronie płyty widać wersję oryginalną Dragona. Ja próbowałem zmiękczyć plastik klejem w płynie Tamiya, a następnie skrobałem linie skrobakiem do linii podziału. Może efekt nie powala, ale jest jak dla mnie przyzwoity. Chyba, że jednak uważacie inaczej. :-)

İmage
Odpowiedz