Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FT-17 Meng 1/35
Tak jak obiecałem zakładam wątek. Prawdopodobnie wykonam do niego jakąś podstawkę ale to później. Do budowy nie planuję zakupu żadnych dodatków, czyli to co z pudła i własnej samoróbki.
İmage

Malowanie, które wykonam.
İmage

Budowę zacznę zaraz po zakończeniu mojej pierwszej przygody szkutniczej.

Pozdrawiam Mateusz.
Odpowiedz
Bardzo chętnie popatrzę, sam mam przygotowany ten model. Masz jakieś linki referencyjne ze zdjęciami?
Odpowiedz
(05-10-2015, 09:30)Robert P. napisał(a): Bardzo chętnie popatrzę, sam mam przygotowany ten model. Masz jakieś linki referencyjne ze zdjęciami?

Jeszcze nie ale coś tam znajdę, przynajmniej mam taką nadzieje.
Odpowiedz
Widzę, że więcej jet chętnych na takie malowanie Cool

Też chciałbym się zmierzyć z kamo płomieniowym na FT z kanciastą wieżą. Jeżeli by mi to dobrze wyszło to mógłbym potem zabrać się za Chamondy Big Grin
Jak dotąd udało mi się znaleźć jedynie zdjęcie pojazdu o nazwie własnej "LE TIGRE" z pikiem o numerze bocznym 66562.
Jak nic lepszego nie znajdę to takiego będę robił. Zatem Le Tigre zaklepany Tongue
Odpowiedz
Pracę trochę drgnęły do przodu. Niestety nie znalazłem żadnego zdjęcia potwierdzające malunek AMMO. Co mi nie przeszkadza bo i tak je wykonam.
Na sam początek wykonałem ubogie wnętrze, choć sam jeszcze nie wiem czy zrobię pojazd otwarty czy zamknięty.
İmage

İmage

İmage

Następnie przyszedł czas na zamknięcie kadłuba. Niestety nie zastosowałem się do zasady ,,trzy razy przymierz raz przyklej" i musiałem się ratować na tyłku doklejaniem kawałków polistyrenu.
İmage

İmage

Układ jezdny będzie ruchomy co mi ułatwi skomponowanie z podłożem. Zostało mi tylko dorobić nowe sprężyny,
İmage

które się robią.
İmage

Pozdrawiam Mateusz.
Odpowiedz
Pojazd prawie zlepiłeś :) Widzę, że trochę szpachli musiałeś użyć, to wynik błędów podczas montażu, czy model nie jest doskonały?
Czekam na malowanie :)
Odpowiedz
(05-11-2015, 00:28)JanuszF napisał(a): Pojazd prawie zlepiłeś :) Widzę, że trochę szpachli musiałeś użyć, to wynik błędów podczas montażu, czy model nie jest doskonały?
Czekam na malowanie :)

Zdecydowanie moja wina, aczkolwiek model jest trudny do złożenia.
Odpowiedz
Gotowy do paćkania.

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
No i model gotowy :) Widzę, że go trochę wzbogaciłeś.
Proszę o szczegółową relację z dalszych prac nad Renówką Wink
Odpowiedz
przyłączę się do prośby o szczegółowe relacje z malowania bo czeka mnie ten sam model a chciałbym mieć jakiś niedościgniony wzór Wink
Odpowiedz
Tongue 
(09-11-2015, 20:42)Bartek K napisał(a): przyłączę się do prośby o szczegółowe relacje z malowania bo czeka mnie ten sam model a chciałbym mieć jakiś niedościgniony wzór Wink

Dobry żart
Odpowiedz
dlaczego tak mówisz? Raczkuję z malowaniem i chciałem czegoś się dowiedzieć na konkretnym modelu.
Odpowiedz
(09-11-2015, 22:47)Bartek K napisał(a): dlaczego tak mówisz? Raczkuję z malowaniem i chciałem czegoś się dowiedzieć na konkretnym modelu.

Branie moich wytworów za ,,niedościgniony wzróść"  uważam za żart  Big Grin
Odpowiedz
Chcieliście krok po kroku to macie. Na sam początek rdzawy podkład a na to lakier do włosów.
İmage

Pierwszy kolorek niebieski.
İmage

Maskowanie i tak z każdym kolorkiem.
İmage

Zielony.
İmage

Brąz, który przemalowałem bo nie trafiłem w odpowiedni kolor.
İmage

Ostatnia warstwa maskowania i na to żółty.
İmage

Po ściągnięciu plasteliny.
İmage

I najbardziej nudna część czyli wypędzelkowanie ostatnie piątego koloru - czerni.
İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

Najłatwiejsza część za mną. W następnym odcinku to co najbardziej nie lubię - oleje, pigmenty i inne szajsy.
Odpowiedz
Strasznie kolorowy :)
Pozdrawiam
Odpowiedz