Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Whippet Dog 1/35 Meng
Tak się zastanawiam (być może niesłusznie) - po jakiego Wacka był ten preshading? Bo w efekcie końcowym nie ma po nim śladu... Przynajmniej ja na tych zdjęciach niczego nie widzę.
A poza tym fajnie. Dość wdzięczny obiekt do malowania i weatheringowania.
Odpowiedz
Dzięki Krzysiek.
Bartek w sumie masz sporo racji z tym preshadingiem. Można się było obejść i bez niego. Plan był żeby pomalować na czarno najciemniejsze miejsca wanny i kawałek budy ,ale tak się fajnie malowało to poleciałem po całości. Pomogło mi to trochę przy cieniowaniu zielonymi, ale nie było to konieczne. W sumie główne cieniowanie wykonałem przy użyciu tych kilku farb mieszanych w różnych proporcjach. Model dostał kalki oraz washa. Jutro podeślę fotki jak to wygląda. Muszę popracować nad zdjęciami bo model dużo traci na tych fotach.
Odpowiedz
İmage
Odpowiedz
No ładnie :). Zrobił się ciemniejszy, czy mi się tylko wydaje?
Te pierścienie od jarzma tylko włożyłeś na czas malowania?
Odpowiedz
Delikatnie ściemniał ale to też wina zdjęć. Kolory trochę się zmieniły po olejach. Czemu Janusz pytasz o te pierścienie ?
Odpowiedz
Zastanawiałem się jak to pomalować i urzekła mnie genialność tego niezwykle prostego rozwiązania  Big Grin
Odpowiedz
Haha no po prostu to wkleiłem. Najpierw sprawdziłem czy mogę włożyć kule z karabinami po pierścieniach i się da. Zabrałem się za brudzenie i tak to wygląda:
Będzie mała podstawka trochę mroczna ale powinna nadać klimatu. Model prawie gotowy resztę brudzenia dokończę jak model będzie już na podstawce. Trochę zabawy było z nakładkami na traki. Meng odlał drewno jako kawałek plastiku bez faktury. Musiałem pokombinować z nożykiem, igłą oraz grubym papierem żeby odtworzyć fakturę drewna.
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
Dobrze wygląda, dobra robota :)
Z czego robiłeś ziemię na podstawkę?
Odpowiedz
Baza podstawki to pianka montażowa super sprawa wygodniejsze rozwiązanie od styropianu. Na to klej do płytek potem sucha gliniasta gleba i ziemia doniczkowa. Wszystko utrwalane żywicą miga. Pierwsza podmalowka vallejo mud jeszcze będzie różnicowane.
Odpowiedz
Elegancko Ci wyszedł i malowanko oraz brudzenie takie w sam raz ,bo jak widzę pobłocone do granic możliwości to mam podejrzenie że autorowi coś nie wyszło i trzeba to jakoś ukryć  Big Grin 
Podstawka też super ,pomyśl czy nie warto by w te zagłębienia nie wlać trochę wody ,np z zatopionymi resztkami drzewa ,lub coś w ten deseń .
Odpowiedz
Dzięki Andrzej.
Nie można przesadzić z błotem bo zle to wyglada. Chcialem też zróżnicować błotko na zaschnięte i świeże wilgotne. Woda będzie jutro jadę do hurtowni żywic.
Odpowiedz
Ładnie wyszło  Cool
Dokładnie opisz, co będziesz robił dalej z podstawką. Chyba złapałem wenę na wytworzenie takiej dla swojego Marka Big Grin
Odpowiedz
Nie wiem tylko czy aby Whippet nie stoi za bardzo twardo na gruncie ,wszak to ziemia rozorana pociskami . 
ten ciągnik takiego szczęścia nie doświadczył choć był na drodze . Big Grin
İmage
Odpowiedz
Oczywiście będę go wtapiał w grunt to była wstepna warstwa. Kupiłem żywice epoksydowa epidian 601 i robię próby z wodą.
Odpowiedz
Pomału kończymy.
Kałuże to żywica jak pisałem wcześniej barwiona vallejo dark mud. Mokre zacieki i plamy Miga wet effect.
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz