T-64BW Ukraina
Zainspirowany warsztatem Kamila i jego znakomitym modelem postanowiłem skleić innego "ukraińca" z Donbasu. Materiałem wyjściowym jest opisany już model Trumpetera T-64BW. Na wzór wstępnie wybrałem czołg ze zdjęcia 

İmage
lub znany "Wołki"
İmage

Z pierwszym czołgiem 111 jest pewien problem - nie ma zdjęć przodu kadłuba, więc nie wiem, czy miał dodatkową płytę pancerną, czy nie. W tym zakresie będzie to "licencia poetica". Druga sprawa - istnieją zdjęcia dwóch 111 z 17 brygady - różnią się jednak szczegółami i ułożeniem bocznych kostek pancerza reaktywnego.
 Na razie wstępne prace przy kadłubie
- rozpoczęte linie spawu przy dodatkowej płycie

İmage

İmage

linia spawu dolnej przedniej części kadłuba

İmage

Poprawiłem fotki, bo plugin nie łapał. Prosiłbym, żebyś zmniejszał fotki przed uploadem na  imgur. Jakieś tło też by się przydało Wink TH
Odpowiedz
No no Kamil dorobił się fanów. I bardzo dobrze, zdjęć tych pojazdów cała masa szkoda było by aby się zmarnowały. Działaj dalej:)
Odpowiedz
Cześć! Fajnie, że ruszasz z budową. W miarę skromnych możliwości postaram się pomagać na bieżąco. 

Cytat:Z pierwszym czołgiem 111 jest pewien problem - nie ma zdjęć przodu kadłuba, więc nie wiem, czy miał dodatkową płytę pancerną, czy nie. W tym zakresie będzie to "licencia poetica". Druga sprawa - istnieją zdjęcia dwóch 111 z 17 brygady - różnią się jednak szczegółami i ułożeniem bocznych kostek pancerza reaktywnego.
Tym absolutnie się nie przejmuj - na obecność płyt pancernych nie ma kwitów, nie stwierdzisz bez zdjęć czy pojazd je miał, czy nie. 
Różnicami na zdjęciach też się nie przejmuj - to równie dobrze mogą być dwie różne maszyny jak i jedna i ta sama, tylko sfotografowana w różnych okresach. 

Wybierz sobie kilka zdjęć za wzór i buduj model wg nich. 

Z racji ogromnej ilości fotek dywagować można dużo, ale i tak pewnych kwestii nie rozwiążemy. "Mój" T-64 praktycznie co zdjęcie różni się jakimś detalem - a tu ma błotnik, a to błotnik zgubił. A to brakuje połowy kostek na boku, a to nagle kostki są.  Wink
Odpowiedz