T-55AM Merida przeróbka TAKOM 1:35
Witam. Oprócz rozgrzebanego T-64 BV Ukraina (aktualizacja wątku zaraz po urlopie :) )  wpadła w moje ręce wyrób firmy Takom - t-55AM. Chcę go wykonać w jedynie słusznej wersji T-55AM Merida :). I zaraz na początku mam pytanie - czy wzmocnienie dolnego włazu ewakuacyjnego z modelu odpowiada polskiej wersji ? Wiem, że właz wzmocniono dospawaniem 20mm płyty, ale jak to wyglądało - nie wiem , brak jakichkolwiek zdjęć tego fragmentu Meridy. Czy mógłby ktoś pomóc - chodzi o część M14?.   İmage
Odpowiedz
wobec braku informacji o dolnym włazie zdecydowałem się użyć cżęści z modelu. Wyszedłem z założenia, że samo dodatkowe opancerzenie Meridy i rosyjskiego prototypu  nie różnią się.

İmage

wklejona tylna płyta kadłuba
İmage

sklejony dodatkowy pancerz wieży. Konieczne będzie jego uzupełnienie o mocowanie czujników systemu ostrzegania przed opromieniowaniem laserowym Bobrawa 

İmage

Uwaga dla administratora: ze zdjęciami się poprawię - na przyszłość pozmniejszam :)
Odpowiedz
Kibicuję, raczej nie ma co marzyć, że zrobią Meridę.
Odpowiedz
:) chyba nie.. chociaż zrobili wersję używana przez DDR - właśnie w zapowiedziach na Armoramie. Prace chwilowo stanęły - praca zawodowa!!
Odpowiedz
Popytaj Andrzeja- nick na MW- flachenty.
Pozdrawiam!
I... też bym chciał popełnić Meridę po polsku nie koniecznie z Armo Jadar. :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości