Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chamond Late 1/35 Takom
W wolnej chwili zabrałem się za późnego Chamonda. Bryła pojazdu jest dosyć prosta w budowie. Większość głównych elementów odlana jest w całości. Najwięcej roboty było z zawieszeniem. Strasznie rozdrobnione, w sumie większość ramek wykorzystamy właśnie na złożenie zawieszenia. Z założenia ma to być szybki i przyjemny model. Prawie prosto z pudła rozgrzewka przed FT-17, lub Markiem. Zobaczymy co pierwsze spadnie z szafy.

Tak to wygląda:
İmage
İmage
Odpowiedz
Malowanie rozłożyłem na trzy dni. Najpierw szary podkład, następnie piaskowy i szary. Kolejnego dnia reszta kolorów. Kamo było dosyć skomplikowane ze względu na dużą ilość kolorów. Plamy malowane z ręki, do czarnej obwódki użyłem markera typu brush.
İmage
İmageİmage
İmage
Odpowiedz
Przeoczyłem wątek  Shy

Wygląda super  Big Grin
Odpowiedz
kolorowy :)
Pozdrawiam
Odpowiedz
Dzięki.
Co prawda konkurs się skończył ale dokończę warsztat.
Pozostało pobrudzić wózki od wewnątrz i pomalować metalizerem koła.
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
Podoba mi się brudzenie.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Zajefajny błotniak! Od razu poproszę o przepis na błotko i brzudzing. :)
Odpowiedz
Dziękuję. Co do budzenia najpierw vallejo mud z aero. Potem pigmenty vallejo różne mieszanki i zalane white spiritem. Świeże błoto to AK fresh mud mieszane z pastą vallejo i trawą. Troche zaciekow Mig wet effect. Jakieś ziemiste filtry itp.
Odpowiedz
Brudzenie super. Ładnie Ci wychodzą te pierwszowojenne pudełka Wink
Odpowiedz
Dzięki Janusz za miłe słowa w obu wątkach.
Utknąłem na kilka dni przy trakach. Każde ogniwo składa się z 3 elementów. Składanie zajęło mi 3 wieczory, masakra jednym słowem. Większość tego modelu to zawieszenie. Obecnie już traki są pomalowane i próbuję je założyć.
Odpowiedz
Ja zaczynam zwykle od traków Wink do Chamonda  nawet mam złożony 1 komplet. Potem już robota idzie szybko jeżeli w detalowaniu się nie zagrzebię Wink
Odpowiedz
Faktycznie -maszyna fajnie wygląda
Pozdrawiam
Odpowiedz