Opancerzony UAZ-469 Trumpeter + różności 1/35
Cześć! 

BMD-2 stoi już w gablocie, czas więc na coś nowego. 

Tym razem na tapetę biorę ten wdzięczny pojazd w odrobinę nietypowej konfiguracji: 
İmage
Cóż, mam słabość do wszystkiego na czterech kółkach, co dźwiga na sobie wkm DszK - był już Gaz-69, był Gaz-MM, czas na godnego następcę tych dwóch modeli. A skoro można to było połączyć z zainteresowaniem konfliktem w Donbasie - wybór był oczywisty. 

Klika słów o pojeździe. UAZ należał do spadochroniarzy z 79. Samodzielnej Brygady Aeromobilnej z Mikołajewa. Używali przynajmniej kilkunastu UAZów w takiej konfiguracji. Wszystkie poniższe zdjęcia pochodzą z lata 2014 r. Początkowo nie posiadał żadnego dopancerzenia, ale chyba z czasem dotarło do chłopaków, że żadna to operacja antyterrorystyczna tylko zwykła wojna i postanowili swój pojazd w minimalnym stopniu zabezpieczyć. W międzyczasie pojawiły się też inne dodatki jak reflektory itd. 
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

Czy to się udało - ciężko stwierdzić, brak informacji o dalszych losach pojazdu. 

Model - za bazę posłuży mi model Trumpetera z widocznymi poniżej dodatkami. W Uazie za wiele miejsca nie ma, ale zamierzam zagracić go możliwie najmocniej. Czekam jeszcze na kółka od Def Model. 
İmage
Stelaż i fragment plandeki zamierzam wykonać samemu z drutu i greenstuffu, nie wiem jeszcze na 100% z czego wykonam dopancerzenie - ale chyba z polistyrenu.

Jak mawiał klasyk nie ma co "strzępić ryja", wracam do roboty. Pozdrowienia!
Odpowiedz
Fajowy temacik, ależ zawieszenie to w nim klękło przy tym opancerzeniu.
Odpowiedz
Faktycznie, widać, że pojazd trochę siadł. Spróbuję to oddać w modelu.
Odpowiedz
Rozpocząłem dłubanie. Na razie przede wszystkim składałem to, co dał producent, powód prozaiczny - CA mi się skończył. UAZ do kupy złożony tylko do zdjęć - osobno mamy koła, ramę, silnik ze skrzynią biegów, karoserię, fotele, tłumik z wydechem(ten obklejony jest chusteczką jako imitacją przyszłej rdzy i odłażącej farby).
İmage
İmage
İmage
İmage
Części zestawowych nie zostało wbrew pozorom zbyt wiele. Wkrótce skupię się na dorobieniu wszelakich przewodów, brakujących detali, opancerzenia, itd., itp.

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Witajcie,

To co Trumpeter dał w zestawie - już poskładałem do kupy. Teraz powolutku zaczynam uzupełniać braki w okablowaniu i tym podobnych pierdółkach. Jeszcze sporo pracy przede mną.
İmage
İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Swietny temat. Myslales o doktoracie z walk na Ukrainie? Wink
İmage
Odpowiedz
(06-09-2016, 14:46)Tomasz Hejmo napisał(a): Swietny temat. Myslales o doktoracie z walk na Ukrainie? Wink

Doktoracie? Panie, czasem myślę, że w zaistniałej sytuacji geopolitycznej te modele mogą mnie pogrążyć za czas jakiś, a doktorat, to już w ogóle byłoby samobójstwo.  Big Grin
Odpowiedz
Kablowanie silnika trwa.
İmage
İmage
Odpowiedz
Lecimy dalej.

Wczoraj dotarły do mnie koła z Def Model - są naprawdę świetne. Na razie przymierzam je sobie na sucho - powalczyłem trochę z tylnym zawieszeniem, żeby mocniej "siadło", tak jak w oryginale. Poza tym w szoferce pojawiło się trochę kabli, ale zapomniałem o nich w czasie sesji.
İmage
İmage
Dzisiaj z kolei kończyłem DszK i skrzynki amunicyjne do niego. Wypełnienie to taśmy od Browninga z Shermanów Tasca/Asuka - drobne oszukaństwo, ale w dobrej wierze. :mrgreen:
İmage
İmage
İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Niezły detal. Zaczyna podobać mi się Twoja praca w szczególności silnik Tongue
Odpowiedz
(11-09-2016, 07:18)Kamil Kowalik napisał(a): Niezły detal. Zaczyna podobać mi się Twoja praca w szczególności silnik Tongue

Dzięki. Okablowałbym go jeszcze odrobinę, ale już w tym momencie jakiekolwiek manewry są mocno utrudnione - wstrzymam się z dalszymi pracami w tym miejscu do czasu sklejenia silnika z ramą i karoserią. Póki co - walczę z opancerzeniem dodatkowym...
Odpowiedz
Zająłem się opancerzeniem - wszystko wykonane z polistyrenu 0,25mm. Musiałem też sprawdzić jak wygląda całość, więc do zdjęcia połapałem na blu-tack wszystko:
İmage
İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Cześć,

Krótka przerwa była, ale coś tam podziałałem - zrobiłem rzecz, której najbardziej się bałem - stelaż plandeki. I tak mam szczęście, bo stelaż w tym egzemplarzu jest szczątkowy, niemniej roboty z tymi paroma drucikami było całkiem sporo. Wciąż przede mną wykonanie pewnych drobnych detali na stelażu, ale na wszystko przyjdzie czas.
Stelaż jest nieprzyklejony do UAZa - chciałbym, żeby tak pozostało aż do malowania, nie wiem jednak czy uda mi się wykonać plandekę bez sklejenia stelaża - najwyżej przyłapię go CA, a potem rozkleję, zobaczymy.
İmage
İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Fajne lubię wkład własny :)
Pozdrawiam
Odpowiedz
Dzięki, robię co w mojej skromnej mocy.

Panowie, pytanie do Was wszystkich i każdego z osobna.

Czy ma ktoś pomysł z czego rozszabrować/gdzie kupić/cokolwiek lampy podobne do tych nad opancerzeniem przedniej szyby UAZa? Średnica w skali 1:35 ok. 4mm. Głębokość w okolicach 2mm. Nie orientuję się zupełnie kto robi tego typu dodatki(szukać w cywilnych modelach?), a jeśli już, to potrzebowałbym czegoś z przezroczystym szkiełkiem, żeby to miało ręce i nogi.
İmage
İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz