Opancerzony UAZ-469 Trumpeter + różności 1/35
Chyba najprościej z tych zestawów coś dobrać, zwłaszcza z zestawu C.

http://www.armorama.com/modules.php?op=m...t&id=11201
Odpowiedz
Hm, jeśli nic nie znajdę w swoich szpargałach - zapewne zakupię. Wink Dzięki!
Odpowiedz
Magic Sculpt + Green Stuff, dwie/trzy warstwy i weekend spokojnej roboty. Wygląda to obecnie tak:

İmage

Biały nalot, to resztki po szlifowaniu. Jeszcze czeka mnie trochę pracy nad kilkoma miejscami. Nie żebym był zadowolony, bo uczucia mocno mieszane póki co, ale chyba nie muszę tego wypieprzać i robić drugi raz...? :roll:
İmage
Odpowiedz
Cześć,

Czas odkurzyć wątek. Patrzeć nie mogłem na swój pierwotny ulep i tak mi zbrzydło, że miesiąc trwało aż się zebrałem to drugiego podejścia.
I oto jest - nowa plandeka. Wciąż daleko jej do ideału, ale myślę, że jest 10x lepsza od poprzedniej.
W międzyczasie pokończyłem pracę nad niektórymi detalami, dodałem fakturę stali na wewnętrznych częściach płyt pancernych i cóż... model w zasadzie gotów do malowania.
İmage
İmage
Z racji strasznego rozdrobnienia do zdjęć połapany na blu-tack, stąd wiele konfliktów z geometrią i symetrią :wink:

Wynajdę jeszcze jakieś odpowiednie lampy na przód(myślę, że UAZ dużo zyska z nimi) i do lakierni.

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Świetny jest. Czekam na malowanko, szkoda, że modelik trochę upierdliwy w składaniu jest, kruchy plastik i sporo czyszczenia bo pojazd zacny i plastyczny.
Odpowiedz
Oj tak. Dzisiaj mi popękały resory i wały napędowe przy składaniu do zdjęć. Niemniej myślę, że model wart swej ceny i przy odrobinie wkładu własnego można fajne rzeczy z niego zrobić - zresztą, komu ja to mówię! Wink
Odpowiedz
Cześć,

Powolutku sobie maluję. Z racji strasznego rozdrobnienia modelu jeszcze sporo czasu zajmie mi wymalowanie wszelkich detali. Póki co - jest kamuflaż na UAZie i bazowe kolory na niektórych innych częściach.
İmage
İmage
İmage
Zdecydowałem się na odrobinę pracy z lakierem do włosów - bardziej zależało mi na zrobieniu przetarć na plamach kamuflażu niż jakiś wielkich odprysków, chyba nawet się udało.
Jedynie środek zmordowałem bardziej.
İmage
Teraz będę w wolnych chwilach malował sobie silnik, ramę, detale, itd...

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Kamuflaż z przetarciami  - bardzo dobry.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Ekstra kamo, bardzo mi sie podoba, ten brąz to co za kolorek? Tamka, jakaś mieszanka?
Odpowiedz
Tamka, Hull Red lekką domieszką Red Brown. Dzięki Panowie!
Odpowiedz
W wolnej chwili pomalowałem opancerzenie UAZa. Trochę mi to zajęło z powodu konieczności maskowania i robienia ostrych przejść między kolorami. Powoli walczę z resztą detali...
İmage
İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Dotarłem do etapu mozolnego maziania detali. Jak pomyślę ile tu jeszcze pracy... :roll:

W każdym razie - mamy opony:
İmage
Kabinę:
İmage
DszK:
İmage
Komorę silnika:
İmage
I sam silnik. Tu na razie tylko część detali wymalowania. Baza to Aluminium Tamki i na to czerń/dark iron z Tamki wycierane na lakier do włosów. Także póki co, nie ma tu ani grama jakichkolwiek siuwaksów.
İmage
İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Silnik i rama na tą chwilę gotowe - jak skończę z nadwoziem, to oczywiście jeszcze będzie wspólnie kurzone wszystko. Razem z kołami złożone na sucho, póki co.
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
Wydaje mi się, że osłony pancerne mam zrobione. Rdza może być?
İmage
Odpowiedz
Jak dla mnie jest ok.
Odpowiedz