Panther Ausf. A 116 DPanc Normandy Dragon 1/35
No cóż zacząłem robić ciekawą malarsko panterę - pojazd porucznika Weidemanna z I batalionu 24 Panzer Regiment.
Zasadniczo pojazd jest cały w kamuflażu zielono brązowym z pięknie przecinającymi go piaskowymi wężykami z ostrą krawędzią 
Baza jednakże jest cała piaskowa po przeniesieniu do 116th Panzer Division został pojazd tak zapaćkany .

Systematyzując - baza modelu to stary Dragon 

İmage

Malowanie takie wg kagero pl - dużo błędów na kolorowance w porównaniu do zdjęć oryginału - np nie ma tu zimmu, a na zdjęciu jest :)

İmage

No i pierwsze wypociny: - użyty Zimmerit Atack, + blaszki Aber, lufa też Aber

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

Oczywiście zdjęcia uwidoczniły trochę baboli - człowiek stary i ślepy a na zdjęciach zawsze widać więcej  - poprawi się.

No i wieżyczka dowódcy pojazdu z PanzerArt - polecam podoba mi się .

İmage
İmage
İmage

Na razie tyle - ekrany mam z Armorscale bardzo dobre wymagają jednakże swojej kolejności montażu - reszta za czas jakiś
Pozdrawiam
Odpowiedz
Niezły początek. Oby tak dalej:-)
Odpowiedz
Ja będę się bacznie przyglądał! Kibicuję Big Grin
Odpowiedz
Heh, czyli można powiedzieć że robisz praktycznie tą samą Panthere co ja. Największym błędem Kagero niestety jest to że tak naprawdę ta Panthera to ausf. G :x
W tym wątku "432" jest na drugim i trzecim zdjęciu: http://www.network54.com/Forum/47207/thr...ate-rehash
Kagero robiło tą ilustracje chyba zanim odkryto/ujawniono drugie zdjęcie, na którym widać wyraźnie że to już jest wczesne G.
Tak czy inaczej w tej jednostce na pewno było dużo ausf. A i nie będzie problemu ze znalezieniem pasującego malowania.
Model prezentuje się super, zazdroszczę tego że masz za sobą już tubę na wyciory^^
Odpowiedz
Hahah, właśnie robię ten wóz  ^^ Ciekawy zbieg okoliczności. Tak to było G i to wczesne. Obejrzę z przyjemnością Twój model jak wrócę do domu.
Odpowiedz
Nie ma się co dziwić, 116PD miała najbardziej efekciarskie Panthery =P

Teraz tylko mam nadzieje że się dodatkowo nie zdemotywuje porównując mój model do Waszych :X
Odpowiedz
Właściwie celowo zrobiłem zamieszanie z tą panterą - tak sobie myślałem zrobić to malowanie w wersji A - dla mnie tylko jedno zdjęcie pokazuje ten pojazd - a z niego nie za bardzo mogę wywnioskować wersję - nie widać wizjerów kierowcy ciężki temat a malarsko fajny i szkoda byłoby mi odpuścić to malowanie czy też przerabiać wersję - jednakże analizując dokładniej zdjęcie mocowanie ekranów wskazuje na v. G  zresztą że jest to wersja G potwierdza zdjęcie  w "Panther in actions - str 37"- no nic to trzeba poszukać coś w wersji A ze 116 Sad
Pozdrawiam
Odpowiedz
Bardzo ciekawy kamuflaż wybrałeś. Ciekawe jak ci wyjdzie malowanie.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
No to teraz potrzebuję pomocy - proszę o podpowiedź jakiegoś malunku dla 24-tego Regimenta.
Jakoś mi się nie chce przerabiać kół na wieży, tuby itp - fajnie byłoby to zostawić.
Interesują mnie nr boczne panter na zdjęciu 
 İmage

Rozumiem że ktoś rozszyfruje to kodowanie "sama  1"  z tyłu wieży - standardowo nr z boków wieży powinien być powtórzony. Czyżby kodowanie kodów taktycznych ?
Może ktoś wie jakie są oznaczenia boczne
Pozdrawiam
Odpowiedz
Praktycznie wszystkie A i G z tej jednostki miały te same modyfikacje polowe więc na pewno nie musisz nic zmieniać.
Co do numeracji to ciężko będzie coś ustalić. Z tyłu wieży były namalowany dwie ostatnie cyfry numeru identyfikacyjnego, a na włazie obok na przykład białe kółko (2 kompania) czy tez poziomy pasek (4 kompania) taki jak na tym ausf. G z Twojego zdjęcia, co oznacza że ta Panthera ma numer 41x.
Niestety na ausf.A z tego zdjęcia oznakowania zasłania tuba, a chyba nie istnieją inne zdjęcia tych pojazdów więc ciężko (jeśli w ogóle) będzie ustalić ich numery :/

Szukałem informacji na ten temat parę miesięcy temu więc mogłem coś pomieszać z tymi symbolami :x
Odpowiedz
Ok w zasadzie wiem wszystko. Po konsultacji z Markiem J. wychodzi na to że robił będę tą z pierwszego planu oznaczenie z tyłu wieży 02 - X na włazie amunicyjnym.
Oznaczenie boczne I02 ze Stabs-Schwadron. Były jeszcze 4 szwadrony oprócz tego (STabs oznaczenie I 0 właz X , 1 szwadron oznaczenie 11 właz pionowy biały pas, 2 szwadron właz Biała kropka na środku włazu, 3 szwadron Trójkąt na włazie, 4 szwadron poziomy biały pas na włazie )  .

İmage

Więc niestety ta pantera będzie trochę jednak zgadywana bo tak w 100% ze zdjęcia nie idzie wywnioskować o który pojazd chodzi 

Teraz tylko jeszcze jak kamuflaż - 3 barwny ??? Kurcze i załoga jeszcze w felddgrau ???
Więc mimo wszytko zrobię podobny kamuflaż jak na wozie 432 - Niemcy zawsze mieli ordnung więc w malowaniu takowy też być powinien.

Więc reasumując - zakładam że pantery ze Stabs-Schwadron były najstarsze w regimencie - ze zdjęcia wiemy że pantery w wersji A tam występowały (wiem że w zdecydowanej mniejszości) oraz zakładam że malowania były podobne. Więc chyba zdecydowałem bo może w trakcie się coś więcej urodzi informacji.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Teraz patrząc na twoje fotki wiem, jak powinna była wyglądać moja Pantera gdy ją robiłem...
Odpowiedz
Sądząc po stanie Panther Ausf.A na innych fotkach tego regimentu, to te ich Panthery Ausf.A szczególnie stare nie były. Nie zapominaj, że wersję Ausf.A i Ausf.G produkowano przez pewien czas równolegle, a na zdjęciach widać, że dywizja otrzymała chyba jako jedna z pierwszych nowy typ Panthery, mają wozy niezwykle wczesnej produkcji, niektóre to wręcz "initiale".

Do kamuflażu podchodzono dosyć indywidualnie w jednej jednostce bywały mocno różne malowania co jest o tyle zaletą, że jak dla mnie możesz spokojnie sadzić malowanie jak te z Ausf.G. 

Poprawiłbym tylko te kółeczka na wieży bo otwory na piastę, mają zdecydowanie za małe.
Odpowiedz
Szkoda że zacząłem się tematowi przyglądać jak już model wysklejałem. W takim razie trochę poinprowizujemy - w ten sposób mam sporo oznaczeń do wyboru.
Dziurkę faktycznie należy powiększyć - ale tylko w tym przypadku :) To moja druga pantera i powoli zaczynam się w nich orientować, przy trzeciej postaram się zmniejszyć ilość baboli.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Gotowa do malowania - ktoś coś widzi błędnego prośba o reakcję czyli pomoc merytoryczną  - w sobotę będzie zapodkładowana.

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

No i to mi zostało do dorobienia - oczywiście jeszcze ekrany - głowę się wybierze :)

İmage
Pozdrawiam
Odpowiedz