Syryjski składak: T-72B obr. 1989 z Aleppo 1/35
Malowania nadszedł czas.

Ale zanim o tym, to postanowiłem sobie poszukać jakiegoś świeższego info o pierwowzorze. No i cóż... przeszukiwałem już ukraińskie i rosyjskie internety, postanowiłem więc odświeżyć sobie co-nieco z arabskiego i zajrzeć w internety arabskie. :mrgreen:
İmage
Niestety - od czasu walk o Aleppo słuch o T-72 zaginął. Może więc jednak te dwa trafienia z TOW wyeliminowały go z walki mimo braku spektakularnego wybuchu amunicji.
Tymczasem wracamy do modelu - krok pierwszy to czarny podkład i na to kolory właściwe pod zdrapki - "gumowy", aluminium i wariacja na temat tonów rdzy i czerwonej farby podkładowej. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Teraz czas na zieleń i dopiero przejdę do właściwego kamo.
İmage
İmage
İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Zdzieranko trwa.

Tak jak powiedziałem na tony rdzy poszła dość transparentna warstwa zieleni - uznałem, że więcej zielonego mi nie potrzeba. Poza tym, to dopiero przypominałem sobie pracę z lakierem do włosów - zasada naczelna, którą każdemu mogę polecić - lepiej mniej niż więcej. Jeśli nawalicie lakieru zbyt dużo - farba odejdzie Wam płatami. Cienka warstwa lakieru być może będzie wymagała dłuższego moczenia wodą i pracy pędzelkiem/wykałaczką/czymkolwiek, ale zapewni Wam większą kontrolę.
İmage
Następnie model dostał lakier błysk dla zabezpieczenia efektów i kolejną warstwę lakieru. A na to poszły różne odcienie piaskowego. I znowu drapanie. :wink: Oto efekt:
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Witajcie,

Koniec drapania, wystarczy mu. :wink: Bliżej majówki, może w piątek-sobotę skrobnę jakiś konkretniejszy opis co i jak żeby zgromadzić to wszystko, co jest porozbijane w postach w jedno miejsce. Na razie zapraszam do oglądania - może być? Big Grin
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

Na tą chwilę będę sobie powoli malował detale a potem wkraczam z filtrami i całą resztą wszelakich zabiegów upiększających.

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Mooooże Big Grin
Odpowiedz
Kamień z serca! Big Grin
Odpowiedz
Witajcie,

Tak jak pisałem przygotowałem opis krok po kroku z malowania T-72. Wszystko, co pojawiało się w wątku warsztatowym zebrałem w jedno, dodałem parę uwag, ciekawostek i zdjęć. Może komuś się przyda. Wink

İmage
http://afvsinminiature.blogspot.com/2017...-step.html
Pozdrowienia!
Odpowiedz
Trzy filtry: biel, brąz, pomarańcz.
İmage
İmage
İmage

Aktualnie już teciaka obijam i cieniuję.
Odpowiedz
Model jest już po obijaniu i pierwszym etapie cieniowania - na początek pin wash po zakamarkach. Teraz zamierzam model złożyć do kupy, uprzednio brudząc wannę, koła i gąski, a gdy bryła będzie w całości - pociągnąć cienie tu i tam olejami, wszystko zabezpieczyć lakierem i wkroczyć z ostatecznym brudzingiem.
İmage
İmage
İmage
İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Ładny skurczybyk.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Dzięki!

Żeby lecieć z modelem dalej musiałem go złożyć. Żeby go złożyć - musiałem ogarnąć układ jezdny, bo potem już nie będzie do niego dostępu. W związku z tym pojawił się kurz i odrobina błota na wannie kadłuba, kołach i gąsienicach.
İmage
İmage
İmage
İmageİmage
İmage

Teraz model jest gotowy na kolejna warstwę olejów, jakieś wstępne zacieki i lakier półmat. A potem - ostateczne brudzenie. Wink
Pozdrowienia!
Odpowiedz
Model zabezpieczony pół-matem, wchodzę w fazę ostateczną brudzenia. Jak widać pojawiło się trochę więcej cieni robionych olejami i zacieki z akryli jako baza pod dalsze zabawy.
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Brudzi się pomału. Na razie - przede wszystkim tłuści i rdzewieje.
Żeby nie było, że wrzucam cały czas te same foty i tu nic się nie dzieje podrzucam też parę zbliżeń - mój aparat to jednak stary dziadek, statywu też nie rozkładałem, więc szału nie będzie. Ale przynajmniej widać, że "dzieje się" tam coś jednak. :wink:
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Jest co raz ciekawiej. Działaj tak dalej.
Odpowiedz
Przepraszam za słownictwo ale to pierwsze i dosadne co mi przyszło do głowy - ja pierdolę, ale czad!

A on jeszcze podobno nie skończony...
Odpowiedz
(10-05-2017, 09:36)cooper69 napisał(a): Przepraszam za słownictwo ale to pierwsze i dosadne co mi przyszło do głowy - ja pierdolę, ale czad!

A on jeszcze podobno nie skończony...

No nie skończony, nie skończony, aktualnie go kurzę, ciapram pigmentami i tonuję wszystkie oczojebne smaczki - jedni mogą się oburzyć, albo być niezadowoleni, ale wiem co robię. Wink Tak przynajmniej mi się zdaje. Big Grin
Odpowiedz