Meldunek znad Sommy 1916 (1:35)
Trochę dla odpoczynku ,trochę aby zacząć zagospodarowywać Fordy .
Postanowiłem wykonać parę dioramek z Fordem jako motywem przewodnim .
Oto jedna z nich ,  aby opowieść była ciekawsza do kompletu  dodałem motocyklistę na motocyklu marki Peugeot 3,5 cv.
Trochę figurek z zestawów pierwszowojenych ,wymagały jednak korekty i przemodelowania tak aby pasowały do swoich funkcji .
Zdjęcia warsztatowe i trochę jeszcze uzupełnień należy dokonać , zastanawiam się też nad układem dioramy i czy aby nie dodać do kompletu np zamiast sanitarki ,samochodu pancernego , lub zostawić tyko samochód i motocyklistę .
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
Bardzo fajne - prawie sielankowa scenka :)
Pozdrawiam
Odpowiedz
Bardzo mi się podoba ta koncepcja!
Odpowiedz
Co do sielanki to tak na zapleczach frontowych bywało ,że na polu walki rzeź a na tyłach niemalże sielanka ,panowie oficerowie na salonach planowali kolejne ataki i kolejne bezsensowne ofiary . Undecided
No ale to specyfika każdej wojny , trudno pokazać prawdziwe cierpienie zawsze wychodzi to groteskowo ,ale może kiedyś spróbuje .
Odpowiedz
Do dioramy doszedł budynek teraz więźba i stryszek z okienkiem ,ale i tak  jeszcze sporo brakuje .
Figuranci w trakcie obróbki .
Sanitarka tylko do przymiarki wizualnej zamiast niej będzie samochód pancerny Renault mod 1915 taki jak na zdjęciu .
Zastanawiam się też nad układem na dioramie ale zapewne wszystko wyjdzie w trakcie .
İmage

İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
No to jadziem dalej bo czeka Verdun. Big Grin
Domek i okolice wyrzeźbione , teraz dachówka ,okno,drzwi i parę innych drobiazgów ,no i można już pobawić się kolorami .
Strych zapewne zapełni się drobiazgiem ,tak samo jak i parter ale to na sam koniec , wpierw pojazdy i figurki .
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
Kolejny krok to już kolorki .
Zaraz potem uzupełnianie w detale i dalsze kolorowanki ,w tym pojazdy , oraz figuranci .
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości