Nowości TaurusModels do czołgów 1:35
Od przyszłego tygodnia w dobrych sklepach modelarskich I oczywiście na stronie http://www.taurusmodels.pl:
ruchome zawieszenie do T-18 i Su-18 (pasuje do mod 1927 i 1930). Składa się na klik i można się dopasować do rzeźby terenu. Przede wszystkim można zrobić POPRAWNE zawieszenie, nie to, co oferuje HobbyBoss. Cena sklepowa 75PLN:
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
skrzynka na amunicję radziecką 76.2 do haubicy, cena sklepowa 8.75PLN:
İmage
Zachęcam do zanabycia celem wzbogacenia imperialistycznego właściciela fabryki.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Tak lekko mieszane uczucia mam. Te spawy to raczej niepotrzebne są, wyglądają jak na jakiejś powojennej rekonstrukcji. O ile dobrze pamiętam to stosowano tam połączenia śrubowe.  Natomiast przydałyby się prawidłowe koła, bo te od HB nie przypominają oryginału.
Odpowiedz
(08-05-2017, 21:47)JanuszF napisał(a): Tak lekko mieszane uczucia mam. Te spawy to raczej niepotrzebne są, wyglądają jak na jakiejś powojennej rekonstrukcji. O ile dobrze pamiętam to stosowano tam połączenia śrubowe.  Natomiast przydałyby się prawidłowe koła, bo te od HB nie przypominają oryginału.

Spawy jak najbardziej są potrzebne - taka była konstrukcja wózków - cylinder amortyzatora był przyspawany do mocowania, mocowanie śrubowane. Wahacze składały się z płaskownika, do którego  przyspawane były mocowania łożysk. Te wszystkie elementy były właśnie spawane.
Odpowiedz
İmage
Odpowiedz
(09-05-2017, 11:04)taurusmodels napisał(a):
(08-05-2017, 21:47)JanuszF napisał(a): Tak lekko mieszane uczucia mam. Te spawy to raczej niepotrzebne są, wyglądają jak na jakiejś powojennej rekonstrukcji. O ile dobrze pamiętam to stosowano tam połączenia śrubowe.  Natomiast przydałyby się prawidłowe koła, bo te od HB nie przypominają oryginału.

Spawy jak najbardziej są potrzebne - taka była konstrukcja wózków - cylinder amortyzatora był przyspawany do mocowania, mocowanie śrubowane. Wahacze składały się z płaskownika, do którego  przyspawane były mocowania łożysk. Te wszystkie elementy były właśnie spawane.

Szczerze powiedziawszy to wątpię aby wahacze były spawane,  ta technologia w latach 20 była jeszcze dość młoda, a te elementy były dość mocno obciążone, na moje oko były odlewane. 
Jeżeli chodzi o amortyzator, to znam tylko jeden oryginalny, kompletny egzemplarz. Jakiś czas temu wydobyto wannę z zabetonowanego schronu która posiadała przynajmniej fragmenty amortyzatorów, ale nie natrafiłem na dobre fotki tego znaleziska.
W każdym razie, ja na zdjęciach amortyzatora, które zamieszczam poniżej, śladów spawania nie dostrzegam.

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

i jeszcze rekonstrukcja cad z rosyjskiej strony
İmage
İmage

Fotka oryginalnego kółka
İmage
Odpowiedz
Ależ super materiały!

Że też ja tego wcześniej nie widziałem! Długo szukałem materiałów, zdjęć i najlepsze co znalazłem, to ModelistKonstruktor z 77roku, gdzie ten element był przedstawiony jako spawany. Co zrobić? Trzeba z tym żyć :)
Odpowiedz
Panowie, wystarczy szybkie przeszukanie internetów. Podwozi do tego pojazdu było kilka rodzajów i spawane i skręcane nie wspominając o różnych kołach i tyle w temacie... .
Odpowiedz