Sd.Kfz.182 Pz.Kpfw. VI Ausf.B Königstiger z sSSPzAbt 501
(18-08-2017, 19:33)qweszaq napisał(a): To czerwone , to gaśnica ?
Bardzo podoba mi się styl malowania.Efektowny ale nie efekciarski.

pzdr

O to, to. Świetna kolorystyka.
Odpowiedz
Mi też się podoba. Działaj dalej.
Odpowiedz
Trzymam "ochy" na koniec, ale bardzo ładnie to wygląda.
Odpowiedz
Mi też bardzo się podoba.
Na szczęście będę kiedyś wersję z wieżą Henschla robił na 100% bez wnętrza - jeden z 4 KT z Gdańska.
Mam nadzieję, że ten model bez wnętrza składa się bez oporów :)
Odpowiedz
Jacku ładnie co to wnętrze wychodzi. Aż tak słabo składa się ten Takom?
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Generalnie są straszne uproszczenia - lepiej trochę dołożyć i wybrać z Meng-a. 
Komora silnikowa jest mało składalna i rozpycha wannę górną - nie wiem jak to się poskłada.
Podłoga np jest szersza 2 mm niż dolna część wanny - przycinając traci geometrię i pełno innych dupereli.
Czerwone to gaśnica - takie kolorystyki były w zachowanych egzemplarzach.
Wróciłem z urlopu to coś podłubę - jeszcze radiostacje i pociski w wannie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Dodałem amunicję 
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Pozdrawiam
Odpowiedz
O żesz... Tyle roboty, żeby to potem zamknąć...
Odpowiedz
Cacko, ale mogą być przeboje z "górą".
Odpowiedz
Kłopoty z górą będą - jest nieskładalna - trzeba będzie pocieniać plastik w okolicach komory silnikowej.
Trochę mnie to zatrzymało z robotą tzw "opad rąk".

Stan na dziś - komora poszerzona - trzeba było strugać plastyk około 2mm z grubości płyty do pocienienia na stronę.
6 godz pracy - dwa palce pocięte - masakra
Pozdrawiam
Odpowiedz
Zasadniczo kończę górną cześć wanny i przygotowuję się do zamknięcia kadłubka.

Podsumowując - spasowanie części wnętrza raczej słabe - trzeba robić samemu przeróbki żeby w ogóle złożyć części do kupy.

Malowanie wnętrza oparłem na modelu z września 44-go, wg Jentza od podwozia nr 280177 wnętrza pojazdów były malowane całościowo w kolorze czerwony tlenkowy.
Mój model to taki zakres 280215-280300 w celu dopasowania go do domniemanego pojazdu Rolfa.
Tutaj zaczynają się pierwsze problemy.
Czy farbą bazową zewnątrz tez malować kolorem czerwony tlenkowy ?? teoretycznie malowane pojazdy od 280243 - jeszcze nie widziałem modelu z taką bazą może będę pierwszy  :)

Dodatkowy problem to osłona wlotu powietrza do silnika - model przewiduje siatkę bez osłony (typu kołnierz) - w literaturze pokazywane jest osłona kołnierzowa - jednakże przykładowo Tiger II poddawany renowacji w Swiss Military Museum ma osłonę wlotu tylko z siatki (a jest z tego okresu produkcyjnego - skompletowany przez Henschel 2 wrzesień 1944). Chyba też taką zrobię jest atrakcyjniejsza z pkt widzenia modelarza.

Zdjęcie Tiger Ausf.B skompletowany przez Henschel w październiku 1944 Fgst.Nr. 280273 (La Gleize Belgium)
İmage
İmage
Zdjęcia jakieś wrzucę w weckenda

Co ciekawe Rolf przed operacją "Wiosenne przebudzenie" dostał nową maszynę pomimo że jego Tiger B "przeżył" Ardeny, wynika z tego że muszę wykonać jeszcze wersję późną z okolicznościowym napisem na wieży "Wildsau"
Pozdrawiam
Odpowiedz
Co do merytoryki się nie wypowiem, ale wizualnie - bajka. Jacku jakich farbek użyłeś do tlenkowego? Bardzo trafny odcień, chętnie bym skorzystał.
Odpowiedz
Marcin ten zestaw - nie za bardzo go lubię pod aerograf ale kolorek OK - nie używam Jet Blacka i Red Primera tylko te trzy kolory pomiędzy nimi.

İmage
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jacek, którego dokładnie KT robisz, bo ten pierwszy -usunięty przez ciebie wątek mi umknął.. Widzę, że temat masz obczajony do spodu. A ja myślałem, że się za bardzo doktoryzuję nad "222". Przy Tobie to jednak jestem w przedszkolu. Wink
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Opiszę dokładniej w następnym poście - ale ogólnie to wczesna wersja, jednak już bez zimmeritu.

Tymczasem jestem gotowy do zamykania wanny:

İmage
İmage
Pozdrawiam
Odpowiedz