Sd.Kfz.182 Pz.Kpfw. VI Ausf.B Königstiger z sSSPzAbt 501
Jeszcze krótko odpowiedź dla Marcina :

Intencją jest wykonanie pojazdu z produkcji wrzesień 1944r. Fgst.Nr  280207-280268
Malowanie:
Wnętrze : ten okres produkcji red oxyde , components in codition as delivery (czyli czerwony tlenkowy i komponety malowane przez dostawców) dlatego wannę pomalowałem na czerwony tlenkowy w wieży jednak pojawią się kolory typu kość słoniowa gdyż stawiam na wieżę produkcji Wegmann wytworzoną w sierpniu i pomalowaną już w dostawie kolorem kość słoniowa .
Powłoka zewnętrzna:
Ponieważ założyłem malowanie wg schematu: coat red oxyde primer (czerwony tlenkowy jako powłoka bazowa) patches with Olivgrun and dunkelgelb (plamy wiadomo zielony i piaskowy) raczej nie będę stosował wzoru typu Ambusch tylko ostrokrawędziowy bez kropeczek.
Teoretycznie tak malowane pojazdy pojawiły się  od Fgst.Nr 280243
Historia – Rolf von Westernhagen
Pojazd oznaczony nr taktycznym 331 (kolor niebieski) w operacji w Ardenach bez napisu Wildsau,
501 batalion czołgów ciężkich SS – I korpus Pancerny SS . Pierwsze czołgi batalion otrzymał w połowie października 1944r i tutaj powinien pojawić się pojazd wykonywany przeze mnie – dodatkowo w grudniu przekazano do batalionu 11 Tigerów II z 509 Batalionu Czołgów Ciężkich  (prawdopodobnie posiadały fabryczne malowanie typu Ambush) – ale te pojazdy są poza moim zainteresowaniem.  
To tak krótko – oczywiście błędy merytoryczne mogą wystąpić  dlatego jak ktoś chce napisać – proszę bardzo bo temat dla mnie wymagający zgłębienia – bardziej próbuje dopasować pojazd do człowieka niżli na odwrót.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Dzięki Jacek!
Tego mi brakowało do całości. Mój KT nr 222 (kończę budowę i jak zdjęcia wyjdą jako tako, to wrzucę i tu) pochodzi właśnie z tej "dostawy" z 509 batalionu.
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Oczywiście czekamy na zdjęcia
Pozdrawiam
Odpowiedz
Walczę z tematem - bardzo ciężko zamknąć wannę - albo za ciasno abo trzeba dziury szpachlować - na razie powoli do przodu.

İmage
İmage
İmage

İmage

W modelu elementy łączenia blach przedniej płyty z bocznymi poprzez spawanie są prawie niewidoczne

İmage

Natomiast wielkość spoiny w oryginalnym pojeździe jest zaprawdę imponująca co zresztą nie dziwi wziąwszy pod uwagę grubość spajanych elementów.
Nic to spawy należy wykonać samodzielnie - zobaczymy co z tego wyniknie.

İmage
Pozdrawiam
Odpowiedz